Jak začít pracovat v IT oboru

Root Bloody Root

Re:Jak začít pracovat v IT oboru
« Odpověď #90 kdy: 28. 05. 2015, 14:15:51 »
Většina lidí se jako první běží pochlubit na root.cz, když někoho vojede. To dává smysl.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak začít pracovat v IT oboru
« Odpověď #91 kdy: 28. 05. 2015, 14:39:51 »
Většina lidí se jako první běží pochlubit na root.cz, když někoho vojede. To dává smysl.
A kdybych se chtěl taky chlubit, počítá se i manželka, nebo je nutný vojel vožralou štětku na kulečníkovým stole? :D

Re:Jak začít pracovat v IT oboru
« Odpověď #92 kdy: 28. 05. 2015, 15:16:29 »
vozralou nutne, stetka neni nutne, kulecnikovy stul neni treba, muze byt poblity hajzl.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

StandaLetak

Re:Jak začít pracovat v IT oboru
« Odpověď #93 kdy: 05. 06. 2015, 10:52:40 »
Dobrý den

Stručně bych popsal svoji situaci a jestli by jste mi dokazáli poradit.

Vystudoval jsem odbornou střední školu  multimedialní a propagační tvorba (Multimedia a Animace) v Praze
Ale v průběhu studia jsem zjistil že todle by mě celý život nebavilo
Tak před půl rokem jsem se sešel s kamarádem co dělá v IT oboru, strašně mě bavilo jak o tom mluví začal jsem to studovat víc doprodobna a doteď mě to nepřestalo bavit a vím že todle by mě bavilo dělat po zbytek mého pracovního života :D
Ale bohužel u nás na škole jsme neprogramovali a IT probírali velice okrajově a praxe ze školy je taky  nepoužitelná.

Můj plán je následujicí:
Chtěl bych jet ještě do zahraničí ještě minimalně na rok abych si zdokonalil AJ popř. NJ a ve volném čase studoval linux,apache,jak spravovat a zabezpečit sítě,programovat  a furt číst,testovat,zkoušet nové věci a  a taky bych chtěl dělat na nějakým vlastním projektu kde bych se mohl prezentovat budoucím zaměstnavatelům, protože nemam školu v IT oboru a ani žádnou praxi.

V budoucnu bych se chtěl věnovat v odvětví IT bezpečnosti
VŠ jsem vyloučil z důvodu že vím co bych chtěl přímo dělat a líp se na to podle mě připravím sám.

A tak bych se vás chtěl právě zeptat jestli s tímto plánem mam šanci uspět? Když nemam žádnou školu v IT oboru ani praxi.
A kde bych měl podle vás hledat první práci/brigádu? Já bych to  dělal ze začátku i zadarmo jen abych získal zkušenosti a aspoň něco do životopisu
A nebo mam ještě odložit cestu do zahraničí a jít studovat VŠ IT směru?

Děkuji za přečtení a popř. i za rady :)

Sel bych do Wincor Nixdorf!