Funkce v assembleru

inf

Re:Funkce v assembleru
« Odpověď #15 kdy: 02. 05. 2015, 09:53:43 »
Bonusový úkol do KMI/OS1, že Elis?


Giovanna

Re:Funkce v assembleru
« Odpověď #16 kdy: 03. 05. 2015, 05:26:21 »
Jak jste prosím zjistil, že rekurze má být jenn jedna? Já jsem k zápočtu odevzdával kód, regurzi mám pro pravou i levou

Ano, obvykle bývají rekurze dvě. Avšak po chvilce přemýšlení to jde udělat i pouze s jednou a protože to máte evidentní školní úlohu, zkuste na to přijít sám ;)

Zlepší to snad složitost? To je jeho, ne moje, úloha..

cat

Re:Funkce v assembleru
« Odpověď #17 kdy: 04. 05. 2015, 09:49:30 »
Jak jste prosím zjistil, že rekurze má být jenn jedna?

napoveda: http://en.wikipedia.org/wiki/Tail_call

klw

Re:Funkce v assembleru
« Odpověď #18 kdy: 06. 05. 2015, 10:11:41 »
Čísla bych raději řadil než třídil. Třídit čísla je samozřejmě možné, ale obvykle se třídí leda odpad.

cat

Re:Funkce v assembleru
« Odpověď #19 kdy: 06. 05. 2015, 13:16:06 »
Čísla bych raději řadil než třídil. Třídit čísla je samozřejmě možné, ale obvykle se třídí leda odpad.

not true

http://en.wikipedia.org/wiki/Radix_sort



vitekpin

Re:Funkce v assembleru
« Odpověď #20 kdy: 06. 05. 2015, 13:33:55 »
Radix sort (česky Číslicové třídění) je řadicí algoritmus, který řadí celá čísla postupným procházením všech číslic.

cat

Re:Funkce v assembleru
« Odpověď #21 kdy: 06. 05. 2015, 13:56:35 »
Radix sort (česky Číslicové třídění) je řadicí algoritmus, který řadí celá čísla postupným procházením všech číslic.

radix sort je algoritmus kteri radi cisla tim ze je tridi podle cislic ;-)

JSH

Re:Funkce v assembleru
« Odpověď #22 kdy: 06. 05. 2015, 16:00:38 »
Radix sort (česky Číslicové třídění) je řadicí algoritmus, který řadí celá čísla postupným procházením všech číslic.

radix sort je algoritmus kteri radi cisla tim ze je tridi podle cislic ;-)
Všechny řadicí metody se označují jako "xyz sort" z historických důvodů. Pochází to z dob děrných štítků, kdy se řadilo právě tříděním. Štos štítků se opakovaně prohnal přes řadu propadel a vždycky se roztřídil podle jedné číslice a získané štosy poskládaly za sebe. Je to mechanický radix-sort.