Hra kámen nůžky papír

Re:Hra kámen nůžky papír
« Odpověď #15 kdy: 17. 04. 2015, 13:44:39 »
Za par minut sa da napisat aj nieco taketo http://nohsledi.sk/kpn/

Predovsetkym treba ovladat syntax
Kód: [Vybrat]
if($b==1){
  $volba="n";
}
if($b==2){
  $volba="k";
}
if($b==3){
$volba="p";
}

Html kod formularu si mozes pozriet ctrl + U a ostatne je na tebe.


Re:Hra kámen nůžky papír
« Odpověď #16 kdy: 17. 04. 2015, 13:50:44 »
Dobře, když mám toto  vypíše chyby ! ) Notice: Undefined variable: b in C:\wamp\www\hra\hra.php on line 5 uplně stejnou až po řádek 8, jaký je prosím vás další krok ??
Mirku, po 7 mesicich ve skole fakt nevis uplne nic?

ale ví kde se zeptat a dostat zadara odpověd a to je mnohem lepší  než umět nějaký html 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Hmmm

Re:Hra kámen nůžky papír
« Odpověď #17 kdy: 17. 04. 2015, 13:52:57 »
Problemy? Jaky konkretne? Je to jen otazka preference. Ja switch nepouzivam, popripade tehdy, pokud je variaci porovnavani vice (>3)
Mne sa kedysi stavalo, ze pri vacsom pocte elseif sa zacal skript chovat nelogicky. Ale to je uz strasne davno... :) Mimo toho su ale switche prehladnejsie a citatelnejsie, nez elseify. A kaskadovitejsie.

Hmmm

Re:Hra kámen nůžky papír
« Odpověď #18 kdy: 17. 04. 2015, 14:32:07 »
Dobře, když mám toto  vypíše chyby ! ) Notice: Undefined variable: b in C:\wamp\www\hra\hra.php on line 5 uplně stejnou až po řádek 8, jaký je prosím vás další krok ??
Mirku, po 7 mesicich ve skole fakt nevis uplne nic?

ale ví kde se zeptat a dostat zadara odpověd a to je mnohem lepší  než umět nějaký html 8)
1) Nie je, pretoze vyriesenie trivialnych zalezitosti mu trva hodiny, namiesto sekund
2) A nic, len trollujes. Zbytocna snaha. :)

Pitrs

Re:Hra kámen nůžky papír
« Odpověď #19 kdy: 17. 04. 2015, 15:59:10 »
No hlavne se lidi naucte pouzivat if-y , elseif-y a switche vsude tam kde jsou skutecne potreba..


Hmmm

Re:Hra kámen nůžky papír
« Odpověď #20 kdy: 17. 04. 2015, 16:02:08 »
No hlavne se lidi naucte pouzivat if-y , elseif-y a switche vsude tam kde jsou skutecne potreba..
Ano, tvoja vychytavka bola pekna, ale IF alebo SWITCH v podobnom pripade moze posluzit lepsie, pretoze minimalisticke konstrukcie nie vzdy sluzia citatelnosti kodu. A to vie byt poriadny problem.

Pitrs

Re:Hra kámen nůžky papír
« Odpověď #21 kdy: 17. 04. 2015, 16:31:46 »
Ono pouziti elseif-u tu citelnost nijak nezlepsi. Nejlip je na tom asi switch, teda pokud je pouzitej jen jeden a ne nekolik vnorenych..  :)

Hmmm

Re:Hra kámen nůžky papír
« Odpověď #22 kdy: 17. 04. 2015, 19:51:03 »
Ono pouziti elseif-u tu citelnost nijak nezlepsi. Nejlip je na tom asi switch, teda pokud je pouzitej jen jeden a ne nekolik vnorenych..  :)
Samozrejme. O (ne)pouziti else-ifov som uz pisal vyssie. :) ale vnorene switche... to je uz riadna prasarna. Ani si neviem predstavit pripad kedy by take nieco bolo nutne pouzit. A ked uz, tak radsej atomizovat na funkcie/metody.

JS

Re:Hra kámen nůžky papír
« Odpověď #23 kdy: 17. 04. 2015, 21:39:57 »
ale vnorene switche... to je uz riadna prasarna. Ani si neviem predstavit pripad kedy by take nieco bolo nutne pouzit. A ked uz, tak radsej atomizovat na funkcie/metody.

Neni - typicky implementace stavoveho automatu (vnejsi switch je stav a vnitrni switch je prechod). Atomizovat to na metody je daleko mene prehledne.

Hmmm

Re:Hra kámen nůžky papír
« Odpověď #24 kdy: 20. 04. 2015, 09:20:11 »
ale vnorene switche... to je uz riadna prasarna. Ani si neviem predstavit pripad kedy by take nieco bolo nutne pouzit. A ked uz, tak radsej atomizovat na funkcie/metody.

Neni - typicky implementace stavoveho automatu (vnejsi switch je stav a vnitrni switch je prechod). Atomizovat to na metody je daleko mene prehledne.
Ale potom musis vnarat switch do kazdeho caseu, nie? Nie je potom problem takuto konstrukciu odladovat?

Re:Hra kámen nůžky papír
« Odpověď #25 kdy: 20. 04. 2015, 11:59:38 »
Ked sa tu uz bavite o podmienkovani ako by ste riesili vyhodnocovanie vyhra/prehra? Ja som to vo svojom pokuse poriesil cez if/else. Pocital som len celkovy pocet hier a pocet vitazstiev a remiz - poceti prehier sa da vypocitat ako cellovy pocet - (vitazstva + remizy).

Kód: [Vybrat]
if(isset($volba_cloveka)){
  if($volba_cloveka == $volba_stroja){
$count_draw++;
  }
  elseif($volba_cloveka == 'n'){
if($volba_stroja == 'p'){
  $count_win++;
}
  }
  elseif($volba_cloveka == 'k'){
if($volba_stroja == 'n'){
  $count_win++;
}

  }
  elseif($volba_cloveka == 'p'){
if($volba_stroja == 'k'){
  $count_win++; 
}
  }
 
}

karel

switche
« Odpověď #26 kdy: 20. 04. 2015, 12:14:57 »
O nutnosti existenece switche vypovida i to jak se k nemu postavili tvurci jazyka python, proste ho nema.
To silene break je ubijejici.
No ale abych switch uplne nezavrhoval tak v go uz break nenajdete, naopak je tam prikaz na propadnuti dal fallthrough.

Tomáš Roll

Re:Hra kámen nůžky papír
« Odpověď #27 kdy: 20. 04. 2015, 13:34:19 »
Pokud se trápíš s takovýma chybama a nedokážeš je vyřešit, nebylo by lepší si zopakovat ročník?

co_to

Re:Hra kámen nůžky papír
« Odpověď #28 kdy: 20. 04. 2015, 13:50:59 »
Radou tomuto jelitu neublizujete jen jemu, ale potazmo cele spolecnosti.. Php je ten nejsnazsi kram, kterehozto syntaxe se da pochopit ptakticky za odpoledne. Myslim tedy zaklad, ktery k teto blbosti staci. Pokud ma tento chlapec s timto problem a nestaci mu ani jasna chybova hlaseni, mel by jit nekam na ucne. Nedavno jsem cetl, zenemame zadne ucne. Duvod je, ze nikdo nechodi na ucne, protoze stejne udela stredni... Kdyby tento chlapec sel na kucharskeho ucne, mohli jsme bytvsichni spokojenejsi a u svych strasti si pomlaskavat na krupavych rohliccich. Kdyz na to stejne nema, muze delat v it mozna tak spravce site na zakladce a platove se pomeje tak stejne...