SVN a ignorace property

DevMagor

SVN a ignorace property
« kdy: 25. 03. 2015, 08:33:31 »
Ahoj, neví někdo jak v svn udělat aby ignoroval konrétní adresář a nějaké další soubory a přitom ty property že to má ignorovat nenabízel při commit? Udělal jsem si v práci git repository v subversion projektu a naházel jsem aby se to vzájemně ignorovalo, ale nechci cpát do repa že se má ignorovat .git adresář a soubory eclipse projektu, eclipse jsem si upravil pomocí Toad Extension pro vývoj v PL/SQL, protože se mi nelíbil PL/SQL Developer který nemá integraci na jira a působí celkově zastarale. Jinak neví někdo jak v  TortoiseGit vycheckoutovat svn repo aby to netahalo historii? Chci si dělat lokální branche pro tasky a necommitovat něco co pak zas budu mazat, nevím teda jak je správný workflow pro subversion ;)


DevMagor

Re:SVN a ignorace property
« Odpověď #1 kdy: 25. 03. 2015, 08:54:09 »
V podstatě hledám .gitignore pro SVN, ale nechci aby to bylo v repu jako svn-ignore properta, jen lokálně.

Re:SVN a ignorace property
« Odpověď #2 kdy: 25. 03. 2015, 09:03:31 »
 ;D ;D ;D
jediny spravny workflow pro SVN je prechod na git.

cemu vadi kdyz ten .gitignore bude v repo?
BTW dokud nedas svn add tak to snad bude pri svn commit ignorovano ne?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

DevMagor

Re:SVN a ignorace property
« Odpověď #3 kdy: 25. 03. 2015, 12:29:42 »
Už jsem to vyřešil př€s global ignore v nastavení eclipse a pak i TortoiseSVN. Možnost přejít na git je nemožná, protože o tom nerozhoduji, navíc lidi už jsou roky zvyklí na svn. Pravdou je že to nutí k neustálému update a tak si lidi moc nekurví package zkompilené ve společné databázi.

f

Re:SVN a ignorace property
« Odpověď #4 kdy: 25. 03. 2015, 13:13:08 »
git muzete pouzivat i se SVN repositarem jako backendem. Ctete man git-svn.


Pavels

Re:SVN a ignorace property
« Odpověď #5 kdy: 25. 03. 2015, 13:33:00 »
git muzete pouzivat i se SVN repositarem jako backendem. Ctete man git-svn.

Git-svn (dle me zkusenosti) importuje veskerou historii projektu, vsechny commity, tagy, branche, apod. V mem pripade je to naprosto zbytecne a i nezadouci.

Chci delat na nejake feature. Vytvorim si svn branch. V te si nasledne initializuji git.
Dale pracuji pouze s gitem. Pricemz svn mezitim ignoruji.
Az jsem hotov, najednou commitnu vsechny zmeny do svn. Tot k memu workflow.

Otazka pro puvodniho tazatele: nevidim duvod, proc si do property svn-ignore nepridat cokoliv vlastniho souvisejiciho s gitem? Aby kolegove nevedeli, ze lokalne pouzivam git nebo...?

Syntax Horror

Re:SVN a ignorace property
« Odpověď #6 kdy: 25. 03. 2015, 14:52:18 »
V TortoiseSVN je to mozne pres volbu Commit, vyskoci seznam zmenenych souboru a pres prave tlacitko Subversion->Move to change list->ignore-on-commit.