Připojení složky přes SSH ve Windows

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Připojení složky přes SSH ve Windows
« kdy: 01. 06. 2015, 14:54:53 »
Ahoj,
nemáte typ jak do windows namapovat složku v linuxu přes SSH?
zkoušel jsem win-sshfs, ale nechce se mi připojit
díky
« Poslední změna: 01. 06. 2015, 15:03:15 od Petr Krčmář »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Připojení složky přes SSH ve Windows
« Odpověď #1 kdy: 01. 06. 2015, 15:09:12 »
zkoušel jsem i SWISH
ten funguje, ale problém je, že složka namapované swishem jde vidět pouze v file exploreru, ale v aplikacích třetích stran již složku nevidím
swish tedy bude jen nějaký extension do windowsiho exploreru
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

nobody

Re:Připojení složky přes SSH ve Windows
« Odpověď #2 kdy: 01. 06. 2015, 15:42:24 »
nainstaluj virtualboxu, do nej linux, v nem primontuj vzdalenou slozku pres sshfs a pomoci samby ji dal nasdilej, toto sdileni pripoj ve windows no a mas to :)

no nebo to protuneluj pres putty: http://www.damtp.cam.ac.uk/user/jp107/xp-remote/ssh-map/ :)


perceptron

Re:Připojení složky přes SSH ve Windows
« Odpověď #3 kdy: 01. 06. 2015, 16:01:40 »
expandrive

alebo eldos sftp-net-drive

platene ale menej gore

janci

Re:Připojení složky přes SSH ve Windows
« Odpověď #4 kdy: 01. 06. 2015, 19:54:14 »
mne win-sshfs funguje OK,
pred pripojenim musis spojenie ulozit,
ak pouzivas prihlasovanie klucom, tento musi byt vo formate OpenSSH, nie v tom co pouziva putty


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Připojení složky přes SSH ve Windows
« Odpověď #5 kdy: 01. 06. 2015, 20:58:15 »
placené aplikace nechci pouzivat
win-sshfs mi nefunguje ani s heslem ani s klicem....netusim co se stalo

prozatim jsem s tim sikovne vydrbal :) na linuxovem stroji bezi SAMBA DC+AD a tak jsem na routeru kde je verejka presmeroval SMB porty a na vzdalenem windows pripojil sitovou jednotku (bezpecne i z venci, pac se to prihlasuje do domeny)
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Unknown

Re:Připojení složky přes SSH ve Windows
« Odpověď #6 kdy: 02. 06. 2015, 09:36:05 »
"placené aplikace nechci pouzivat"

a proc?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Připojení složky přes SSH ve Windows
« Odpověď #7 kdy: 02. 06. 2015, 10:33:53 »
Muzete zkusit Cygwin, coz je asi nejlepsi, protoze se zda, ze na rozdil od jinych veci funguje (ja to mam na Widlich proto, abych je mohl na dalku zalohovat z Linuxu pres rsync).

Dale existuje DokanSSHFS (nezapomente si k nemu doinstalovat jakousi knihovnu taktez od Dokana). Ten nekdy funguje, nekdy ne. Zkuste a uvidite, jak se dari vam. Me to kdysi fungovalo, ale casto to lehlo a pak se musely resetovat Widle, protoze se to uz nedalo probudit. Ale to uz je dlouho a od te doby je urcite o par verzi dale.

Re:Připojení složky přes SSH ve Windows
« Odpověď #8 kdy: 02. 06. 2015, 11:01:55 »
No me tohle reseni s SMB a presmerovanymi porty vubec sikovne teda neprijde...
Jinak WinSSH MUSI fungovat.. https://james-scott.cz/clanek/45/sshfs-na-windows-8

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Připojení složky přes SSH ve Windows
« Odpověď #9 kdy: 02. 06. 2015, 13:35:58 »
Pokud tam ta RAMka je k dispozici, tak proč by si ji ten proces nevzal. Já sem teď instaloval Win 7 na jeden letitý notebook z Win7 SP1 iso, které je cca 4 roky staré. NB má 2 GB RAM, svchost si během aktualizace bral cca 1,25 GB a trvalo to dost dlouho. Na pravidelně aktualizovaném zařízení se to ale neděje.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Připojení složky přes SSH ve Windows
« Odpověď #10 kdy: 02. 06. 2015, 15:28:06 »
Poslys Tondo, nejsi v jinem foru?

Tomáš Skočdopole

Re:Připojení složky přes SSH ve Windows
« Odpověď #11 kdy: 02. 06. 2015, 16:25:05 »
Také jsem řešil tento problém, kdy jsem měl představu snadného vývoje webů (HTML, CSS, ...), abych nemusel mít lokálně nainstalovaný webserver, databázi a navíc abych to pak nemusel ručně uploadovat...

Zkoušel jsem winssh-fs, občas se mi stalo, že se připojení nějak vnitřně rozpadlo. Celé se to navenek tvářilo, jako bych otevřený soubor během editace ukládal, ale na vzdáleném systému k uložení nedošlo, dokonce občas se mi díky tomu ztratil celý obsah souboru :( Nepoužitelné...

Dál jsem zkusil Expandrive a už bych si ho býval i koupil, nicméně od verze, kde implementovali cachování se sice práce zrychlila, ale vyvstal problém s refreshem obsahu adresářů, prostě když jsem třeba vytvořil nový soubor nebo složku, tak jsem jí v průzkumníku neviděl a musel jsem disk několikrát za sebou odpojit, připojit nebo ručně vymazat adresář s cache.  Navíc pokud máš pomalou linku (hotspoty, mobilní net), tak to je hrůza... Použitelné, ale nedoporučuju pro intenzivní práci se soubory...

Pak jsem zkusil sftp-net-drive - ten se zdá OK, jediné co mě vadí je to, že nelze specifikovat vzdálený subadresář, který se namapuje (mapuje celý root), ale pořád to není to pravé ořechové, občas se to zasekne, ale je možné že to je připojením...

Většina vývojářů, co používají PHPStorm mají na lokále nasynchronizovaný web a při uložení se jim automaticky daný soubor uploadne. Pro intenzivní práci (časté editace) se to zdá asi jako nejlepší způsob...

Jinak na FreeBSD jsem musel v konfiguráku SSH upravit:
Subsystem       sftp    internal-sftp

Zdraví
Tomáš