Je titul potřebný pro praxi?

janhh

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #105 kdy: 19. 03. 2015, 14:46:39 »
je kopa pravniku, kteri maji vystudovane pravo a delaj uplne neco jinyho. nebo nedelaj, protoze se nemaj kde uchytit :) takova je realita


Hmmm

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #106 kdy: 19. 03. 2015, 15:08:39 »
no a jaa jsem ten vyjimecnej! :D ja jsem to promile! :D
mozna prijde okamih v mem zivote, ze si povim, proc ja debil vubec sel na tu VS.
Nepride, pretoze studiom VS nic nestracas. Jej nedokoncenim ale mozes stratit vela casu a energie neskor, tak ako v mojom pripade.

Nemysli si, aj mna na tej skole ucili hluposti, ktore neboli zaujimave, dolezite a ani vyuzitelne.

Teraz ti chyba par mesiacov. Zajtra sa na to vykasli a zi s tym vedomim, ze az sa rozhodnes vratit, tak z tych par mesiacov budu dva roky.

Ale ako tu uz niekolko ludi povedali - ty uz rozhodnuty si, len hladas ospravedlnenie pred sebou. Ja som robil to iste. Je to zbytocne.

Hmmm

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #107 kdy: 19. 03. 2015, 15:12:42 »
je kopa pravniku, kteri maji vystudovane pravo a delaj uplne neco jinyho. nebo nedelaj, protoze se nemaj kde uchytit :) takova je realita
Samozrejme, to mas pravdu. Ale vdaka tomu, ze tu skolu dokoncili, tak maju vedomosti a prehlad aj v tejto oblasti, co nie je naskodu v inych oblastiach. A dokazali tu skolu dokoncit, takze uz vedia ake to je sa pobit s velkym mnozstvom prekazok a ze niekedy je lepsie dobojovat nieco do konca, nez pred tym ujst. Co ty mat nebudes, pretoze pred tym utecies.

Jedna vec je si mysliet ake to je nieco take zazit a druha vec je to aj realne zazit.

janhh

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #108 kdy: 19. 03. 2015, 15:53:30 »

Samozrejme, to mas pravdu. Ale vdaka tomu, ze tu skolu dokoncili, tak maju vedomosti a prehlad aj v tejto oblasti, co nie je naskodu v inych oblastiach.

jo asi takej prehled, ze na skole jenom celej cas kalily a prisli na zkousku a to nejak dali. Nebo tatinek zaplatil. Nemluv prosim te nic o prehledu. ;)
A to ze jsi studoval znova 2 roky, je tvuj problem. Vis existuje moznost nechat si uznat predmety a dorobit jen to, co chyby. Jo stracim studiom na VS cas a hlavne penize, protoze kdyz ti skola nic nedava, tak je to strata casu. nekteri tam chodi jen pro chlastani a sukani. a maminka s tatinkem cvakaji. proc mam jet makat, kdyz muzi jeste kalit 5 let za penize rodicu, ze jo

Oxymoron

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #109 kdy: 19. 03. 2015, 15:59:47 »

Low level programátor je ten, který v průběhu pracovní doby pouze plní zadané úkoly a od programování se vlastně ani nehne (třeba u telefonní společnosti bych ho přirovnal ke kopáčovi výkopů pro kabely).

Za low level programátora se v branži označuje programátor, pohybující se nejblíže železu, tj. Assembler/stroják, C, přerušení, DMA, I/O, "hrana náběžná"... S úrovní jeho schopností a znalostí to nemá pranic společného a přirovnání ke kopáčovi výkopů je naprosto mimo. Může jen blikat nějakou LEDkou, stejně jako může vymýšlet sofistikované fixedpointové algoritmy, jež v pevně daném rozsahu cyklů počítají korelaci dvou zdigitalizovaných signálů.

To, co jsi napsal, je podobná volovina, jako napsat, že teorie grafů se zabývá tím, jestli použít graf sloupcový, koláčový, barevný apod.

Já jsem taky nepsal nic o znalostech - i mezi kopáči se nacházejí lékaři a právníci. Ale jestli ti sousloví Low Level tak vadí, tak si místo něj představ KOPR - KOncový PRacovník.


Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #110 kdy: 19. 03. 2015, 16:41:09 »
Já jsem taky nepsal nic o znalostech - i mezi kopáči se nacházejí lékaři a právníci. Ale jestli ti sousloví Low Level tak vadí, tak si místo něj představ KOPR - KOncový PRacovník.

Pořád jsi nepochopil. "Low level programmer" pracuje v "low level programming language". Dej si ty termíny do googla.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

janhh

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #111 kdy: 19. 03. 2015, 16:42:22 »
existuje i koncovy zakaznik. to je taky podradna robota?

Hmmm

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #112 kdy: 19. 03. 2015, 17:11:49 »

Samozrejme, to mas pravdu. Ale vdaka tomu, ze tu skolu dokoncili, tak maju vedomosti a prehlad aj v tejto oblasti, co nie je naskodu v inych oblastiach.

jo asi takej prehled, ze na skole jenom celej cas kalily a prisli na zkousku a to nejak dali. Nebo tatinek zaplatil. Nemluv prosim te nic o prehledu. ;)
A to ze jsi studoval znova 2 roky, je tvuj problem. Vis existuje moznost nechat si uznat predmety a dorobit jen to, co chyby. Jo stracim studiom na VS cas a hlavne penize, protoze kdyz ti skola nic nedava, tak je to strata casu. nekteri tam chodi jen pro chlastani a sukani. a maminka s tatinkem cvakaji. proc mam jet makat, kdyz muzi jeste kalit 5 let za penize rodicu, ze jo
Existuje, ale kde je napisane, ze budes takuto moznost aj naozaj mat? ;) Kde je napisane, ze ta tvoja fakulta po odchode vezme spat a nezachova sa rovnako ako ta moja? Kde mas tu istotu? ;) Ja som si tiez myslel, ze ved bude stacit si nechat uznat skusky a dorobit chybajuce. Ale realita bola ina. A ty nevies ako to potom dopadne.

A pravnici teda urcite cely cas nekalily a nejak dali skusky. To pravnici nie su, pretoze aby si sa stal pravnikom, tak potrebujes robit niekolko stupnov a to sa zadarmo nedava.

Hmmm

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #113 kdy: 19. 03. 2015, 17:12:26 »
existuje i koncovy zakaznik. to je taky podradna robota?
Byt zakaznikom nie je robota...

janhh

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #114 kdy: 19. 03. 2015, 17:15:06 »
vis ono si treba nejdriv nastudovat studijni rad a ten jsem si prestudoval. :)

Hmmm

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #115 kdy: 19. 03. 2015, 17:19:25 »
vis ono si treba nejdriv nastudovat studijni rad a ten jsem si prestudoval. :)
A pise sa v nom, ze skola musi studenta prijat za kazdych okolnosti? Nemyslim. :) Skolny poriadok som mal nastudovany aj ja a aj tak to dopadlo ako dopadlo.

Hmmm

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #116 kdy: 19. 03. 2015, 17:21:18 »
Ale toto nie je jedina vec, ktora ti moze neskor studium predlzit. Ale ja sa s tebou hadat nebudem... Chcel si nazory, dostal si ich. Dokonca si dostal skusenosti cloveka, ktory bol v rovnakej situacii ako ty a vydal sa rovnakou cestou akou sa chces vydat ty a nedopadlo to tak ako predpokladal.

Bud sa poucis a vezmes si priklad alebo zopakujes chyby inych ludi, to je uz na tebe. Len nechapem preco sa hrajes na chytreho... :)

janhh

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #117 kdy: 19. 03. 2015, 17:27:38 »
chyby? mozno chytra rozhodnuti, o tem se da tez polemizovat

Hmmm

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #118 kdy: 19. 03. 2015, 17:29:48 »
chyby? mozno chytra rozhodnuti, o tem se da tez polemizovat
Samozrejme...

k

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #119 kdy: 19. 03. 2015, 17:31:49 »
Může mi někdo vysvětlit proč se to nejpitomější téma vždycky řeší nejdýl ?  ::)
Že nejdete radši mezi lidi.