Poraďte s výběrem tabletu

Tonnyno

Poraďte s výběrem tabletu
« kdy: 22. 02. 2015, 13:39:58 »
Zvazujem kupu tabletu a rozhodujem sa medzi:

http://www.alza.sk/lenovo-yoga-tablet-2-8-32gb-ebony-d2289011.htm

http://www.alza.sk/lenovo-yoga-tablet-2-10-lte-32gb-ebony-pouzdro-s-klavesnici-d2267059.htm

http://www.alza.sk/lenovo-yoga-tablet-10-3g-zlaty-d655978.htm

http://www.alza.sk/ipad-mini-s-retina-displejem-16gb-wifi-silver-d502279.htm

http://www.alza.sk/acer-aspire-switch-2-10-full-hd-64gb-dock-s-klavesnicou-silver-gray-aluminium-d2259670.htm

Najviac by sa mi pacil ten lenovo yoga 2 10" s windows, len je dost drahy. Radsej by som bral 10" ako 8", pretoze 8" mi na filmy pride male. Aj ten Android nevyzera zle, ale predsa - Android, po case to zacne blbnut. Ten ipad vyzera tiez dobre, ale displej len 7.9" a tie vacsie su uz prehnane drahe. Ani ten Acer nevyzera zle.

Co by ste odporucili, popr. mate nejake skusenosti?
« Poslední změna: 22. 02. 2015, 19:40:18 od Petr Krčmář »


pajax

Re:Vyber tabletu
« Odpověď #1 kdy: 22. 02. 2015, 13:47:32 »
K cemu tablet? Stale jsem neprisel, k cemu je takove zarizeni dobre.
Ke konzumaci idnesu, novinek, youtube? Pracovat se na tom neda, tak na co je to dobre?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyber tabletu
« Odpověď #2 kdy: 22. 02. 2015, 13:55:39 »
K cemu tablet? Stale jsem neprisel, k cemu je takove zarizeni dobre.
Ke konzumaci idnesu, novinek, youtube? Pracovat se na tom neda, tak na co je to dobre?

Lidi to pouzivaji pri veceri na utirani prstu.

Tonnyno

Re:Vyber tabletu
« Odpověď #3 kdy: 22. 02. 2015, 14:01:10 »
nakolko budem odcestovany par mesiacov a nechce sa mi so sebou vlacit notebook, tak preto ;) Nepytal som sa, ci si mam kupit tablet, ale aky z hore uvedenych

Kit

Re:Vyber tabletu
« Odpověď #4 kdy: 22. 02. 2015, 14:13:48 »
O Windowsech bych neuvažoval, ty rovnou diskvalifikuji. Zvolil bych ten třetí.


Radovan.

Re:Vyber tabletu
« Odpověď #5 kdy: 22. 02. 2015, 14:16:05 »
K cemu tablet? Stale jsem neprisel, k cemu je takove zarizeni dobre.

V amerických ZOO na to přišli už dávno, dávají to opicím na čmárání. Baví je to víc než pastelkami po papíru.

Kit

Re:Vyber tabletu
« Odpověď #6 kdy: 22. 02. 2015, 14:33:53 »
K cemu tablet? Stale jsem neprisel, k cemu je takove zarizeni dobre.
Ke konzumaci idnesu, novinek, youtube? Pracovat se na tom neda, tak na co je to dobre?

Kde jsi přišel na to, že se na tom nedá pracovat? Spousta lidí včetně mne to na práci používá.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyber tabletu
« Odpověď #7 kdy: 22. 02. 2015, 14:46:57 »
nakolko budem odcestovany par mesiacov a nechce sa mi so sebou vlacit notebook, tak preto ;) Nepytal som sa, ci si mam kupit tablet, ale aky z hore uvedenych

Aha, tak na tohle ja mam i-Joy Draco, jako nouzove browsidlo na cesty. Novy za 50€, ja ho koupil novy z druhe ruky za 30. Je to ale dost katastofa, je to jednojadro s 512 MB RAM. Cili asi cokoliv, co ma aspon dvojjadro, 1 GB RAM, nejaky trochu starsi Android a da se rootnout, by se dalo pouzivat. Idealne z druhe ruky nebo z vyprodeje, za co nejmene penez, protoze kdyz to chces na cesty, tak se to pak asi akorat nekde bude valet pod vrstvou prachu.

tojo

Re:Vyber tabletu
« Odpověď #8 kdy: 22. 02. 2015, 14:54:56 »
K cemu tablet? Stale jsem neprisel, k cemu je takove zarizeni dobre.
Ke konzumaci idnesu, novinek, youtube? Pracovat se na tom neda, tak na co je to dobre?

Kde jsi přišel na to, že se na tom nedá pracovat? Spousta lidí včetně mne to na práci používá.

Spíše kde jsi přišel na to, že se dá? Vždy to byl jen tahák na peníze, který je prakticky k ničemu. Myslíme oba to stejné zařízení, kde jezdíš prstem po displeji? U pracovních displejů by ti pravděpodobně někdo ruku uřízl, pokud bys mu na něj sahal.

Kit

Re:Vyber tabletu
« Odpověď #9 kdy: 22. 02. 2015, 14:58:38 »
Kde jsi přišel na to, že se na tom nedá pracovat? Spousta lidí včetně mne to na práci používá.

Spíše kde jsi přišel na to, že se dá? Vždy to byl jen tahák na peníze, který je prakticky k ničemu. Myslíme oba to stejné zařízení, kde jezdíš prstem po displeji? U pracovních displejů by ti pravděpodobně někdo ruku uřízl, pokud bys mu na něj sahal.

Tablet používám už dva roky, normálně jezdím prstem po displeji a ještě mi to ruku neuřízlo.

Kolemjdoucí

Re:Vyber tabletu
« Odpověď #10 kdy: 22. 02. 2015, 15:06:30 »
K cemu tablet? Stale jsem neprisel, k cemu je takove zarizeni dobre.

Internetový terminál a čtečka e-knih.

Kde jsi přišel na to, že se na tom nedá pracovat? Spousta lidí včetně mne to na práci používá.

8 hodin denně na tom bušíš do Eclipse, že ? :o

Tablet používám už dva roky, normálně jezdím prstem po displeji a ještě mi to ruku neuřízlo.

S kvalitním pracovním displejem ses evidentně v životě nesetkal. Všechno do jednoho jsou matné a nedotykové.

Kit

Re:Vyber tabletu
« Odpověď #11 kdy: 22. 02. 2015, 15:14:11 »
Kde jsi přišel na to, že se na tom nedá pracovat? Spousta lidí včetně mne to na práci používá.

8 hodin denně na tom bušíš do Eclipse, že ? :o

Eclipse? Proč zrovna Eclipse?

Citace
Tablet používám už dva roky, normálně jezdím prstem po displeji a ještě mi to ruku neuřízlo.

S kvalitním pracovním displejem ses evidentně v životě nesetkal. Všechno do jednoho jsou matné a nedotykové.

Bavíme se tu o tabletech, které mají obvykle displeje lesklé a dotykové.

Kolemjdoucí

Re:Vyber tabletu
« Odpověď #12 kdy: 22. 02. 2015, 15:22:44 »
Co by ste odporucili, popr. mate nejake skusenosti?

Tak nevíme co od toho očekáváš. Obecně je dobré tam mít kvalitní dotykovou vrstvu, velkou baterku, slot na karty a USB na snadné přetahování dat a nabíjení, zbytek není tak podstatné.

Bavíme se tu o tabletech, které mají obvykle displeje lesklé a dotykové.

Tím se nic nemění.

Eclipse? Proč zrovna Eclipse?

Protože to používá hodně lidí v IT a to tam nejde. Postup můžeme iterovat přes známé pracovní aplikace a nakonec ti zůstane že na tom sem tam přečteš email, PDF a internetuješ.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyber tabletu
« Odpověď #13 kdy: 22. 02. 2015, 15:25:33 »
K cemu tablet? Stale jsem neprisel, k cemu je takove zarizeni dobre.

Internetový terminál a čtečka e-knih.

E-ink to nenahradi.

Kit

Re:Vyber tabletu
« Odpověď #14 kdy: 22. 02. 2015, 15:33:21 »
Eclipse? Proč zrovna Eclipse?

Protože to používá hodně lidí v IT a to tam nejde. Postup můžeme iterovat přes známé pracovní aplikace a nakonec ti zůstane že na tom sem tam přečteš email, PDF a internetuješ.

No a? Eclipse nepoužívám, protože ho nepotřebuji. Vůbec mě netrápí, že na tabletu nejede.

Tonnyno se ani nezmínil, co na tom chce dělat, k čemu ten tablet bude používat. Jak jsi přišel na to, že na tom chce provozovat Eclipse?