Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty

itgurujara

Re:Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty
« Odpověď #30 kdy: 15. 02. 2015, 00:06:30 »
Je pochopitelné, že hromadná migrace lidí ze živě se sem asi nechystá. Není těžké posoudit, jestli je to chyba.
No na živě jsou většinou lidi co toho moc neví, ale baví je poradit. Tady jsou lidi xo si myslí že ví hodně, ale někdy to neni pravda a chtěji se jen machrovat - viz začátek tohoto tématu. Obě fora jsou podle mě na houby.

Tak asi nejsou pro každého. Root je super. Živě byl proti tomu vždy odpad, kde ti blbci říkali, co kam psát a jak se chovat. Pro MS fanouška ale asi normální chování.


OMG

Re:Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty
« Odpověď #31 kdy: 16. 02. 2015, 05:24:43 »
a čím prosím ťa snáď otázka nieje dostatočne odborná lebo tu sú len samí elitný "hackery" ( adolescentné lamy ) ako ty .... takže tu to nemá miesto čo ?  :D prosím ťa choď fotrovi ukázať čo tu predvádzaš nech ti hneď jednu ubalí ! potrebuješ to ...
treba tim, ze autor neumi pouzivat google a pak se pta také ko**tiny... Pokud nekdo neumi napsat jednoduchy dotaz do google (treba i ve slovenstine dostane nekolik odkazu), pak si lidi delaji proste zadek...

OMG

Re:Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty
« Odpověď #32 kdy: 16. 02. 2015, 05:25:42 »
je smutné že laický web http://www.zive.cz/poradna/vlastnorucne-podpisane-ssl-certifikaty/sc-20-cq-543302/default.aspx?consultanswers=1 dokáže normálne odpovedať a tu sú primitivovia alebo sopliaci ktorý keď nič nevedia tak len dávajú sprosté odpovede a myslia si aký sú frajeri ... bohužiaľ žive.cz je serióznejší než root.cz
pokud hledas také ko**tiny, tak rozhodne...

OMG

Re:Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty
« Odpověď #33 kdy: 16. 02. 2015, 05:41:06 »
Cawte mám malí problém. Nedávno som si spojazdnil doma Linux server s owncloud (na https) a musel som si vytvoriť vlastné certifikáty... Lenže ak si moju adresu otvoria kamaráti samozrejme im to hneď vyhodí že web je nebezpečný, podvod a také ko**tiny.... Tak chcem vedieť či si nemôžem nejak tie certifikáty zaregistrovať zadarmo (u vývojárov prehliadačov alebo niekde inde) alebo či sa to nedá nejak ináč vyriešiť ?
1. pokud zacinas s Linuxem, nauc se nejprve pouzivat google. Mas tam takove to vstupni textove pole, do ktereho napises dotaz, kliknes na Hladaj ko**tiny a pak dostanes nekolik odkazu. Pro nazorne pochopeni doporucuji http://bit.ly/1MpmGSB
2. ptat se na Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty je jako ptat se na Vlastnoručne podpísané velikonocni vejce. Nastuduj si alespon zakladni terminologii at se neptas jako blbec.
3. zive vs root - naprosto s tebou souhlasim, pokud neumis pouzivat google, pak je zive dobra volba. Sejdete se tam s kamarady, uroven inteligence a znalosti naprosto stejna, ale poradite si a vyresite nejak ten problem spolecne. Sice to nebude reseni tveho problemu, ale muzete pouzivat ko**tiny, co doda jakemukoliv dotazu i odpovedi na serioznosti a kvalite
4. na vychod od CR se mozna povazuji vyroky typu "Za kazdy takyto chytracky a curacky prispevok prihodim dotycnemu dalsich 0,50 EUR az do vysky 15." za inteligentni, tady jsou ale spise povazovany za dukaz chybejici inteligence daneho diskutujiciho. Doporucuji navrat mezi sve na zive.

Re:Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty
« Odpověď #34 kdy: 16. 02. 2015, 11:53:47 »
Cawte mám malí problém. Nedávno som si spojazdnil doma Linux server s owncloud (na https) a musel som si vytvoriť vlastné certifikáty... Lenže ak si moju adresu otvoria kamaráti samozrejme im to hneď vyhodí že web je nebezpečný, podvod a také ko**tiny.... Tak chcem vedieť či si nemôžem nejak tie certifikáty zaregistrovať zadarmo (u vývojárov prehliadačov alebo niekde inde) alebo či sa to nedá nejak ináč vyriešiť ?
1. pokud zacinas s Linuxem, nauc se nejprve pouzivat google. Mas tam takove to vstupni textove pole, do ktereho napises dotaz, kliknes ...

JJ, je to přesně tak, jak pravíš
http://googleforidiots.com/


j

Re:Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty
« Odpověď #35 kdy: 16. 02. 2015, 18:21:50 »
je smutné že laický web http://www.zive.cz/poradna/vlastnorucne-podpisane-ssl-certifikaty/sc-20-cq-543302/default.aspx?consultanswers=1 dokáže normálne odpovedať a tu sú primitivovia alebo sopliaci ktorý keď nič nevedia tak len dávajú sprosté odpovede a myslia si aký sú frajeri ... bohužiaľ žive.cz je serióznejší než root.cz

Je neuveritelny, ze nekdo, kdo chce support ZADARMO, neni schopen venovat 3 SEKUNDY dotazu do google. Nemluve o tom, ze s podobnym dotazem by te vyhodil i support placenej.

Re:Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty
« Odpověď #36 kdy: 16. 02. 2015, 18:52:46 »
JJ, je to přesně tak, jak pravíš
http://googleforidiots.com/
Možná by nebylo od věci zavést tady takové neformální komunitní pravidlo, že na věci, které se dají vygooglit, se odpovídá jenom "Google: free SSL certificate" a dál se diskuse nerozvíjí ;)

Jimm

Re:Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty
« Odpověď #37 kdy: 16. 02. 2015, 19:56:04 »
Když už jsi to nakousl, je to slovensky opravdu "malÍ problém"? Od začátku diskuse mi to nedává spát. :)

U 12tich bohov! Co to tu citam?! Diskusiu tu zacne nejaky 12rocny madar, o ktorom si niektori mozu mysliet, ze je slovak, ked pouziva diakritiku (gramatika je urcite madarska), opyta sa polodementnu otazku a X dalsich ludi ho tu krmi. Plamene a nenavist musia byt!
A to som si len chcel precitat nejaku zrejme zaujimavu otazku o SSC vzhladom k urovni tohoto portalu.

Re:Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty
« Odpověď #38 kdy: 16. 02. 2015, 20:05:33 »
Když už jsi to nakousl, je to slovensky opravdu "malÍ problém"? Od začátku diskuse mi to nedává spát. :)
...

Tak třeba Miro Meky Žbiro vydal "Modrý album" a je to spisovně.
Ale toto už bych jen hádal ...

Jimm

Re:Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty
« Odpověď #39 kdy: 16. 02. 2015, 20:13:33 »
Tak to je ale myslím úplně jiný případ, tam by bylo česky "Modré". :)))

Re:Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty
« Odpověď #40 kdy: 16. 02. 2015, 21:16:44 »
Když už jsi to nakousl, je to slovensky opravdu "malÍ problém"? Od začátku diskuse mi to nedává spát. :)


Nie, správne sa to píše malý problém.
Verím, že tvoje nočné mory sa týmto skončili ;)

Pan Hribik

Re:Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty
« Odpověď #41 kdy: 17. 02. 2015, 00:16:24 »
Když už jsi to nakousl, je to slovensky opravdu "malÍ problém"? Od začátku diskuse mi to nedává spát. :)
...

Tak třeba Miro Meky Žbiro vydal "Modrý album" a je to spisovně.
Ale toto už bych jen hádal ...
Mozem Ti odpovedat aj ja. NIE, nie je to spisovne (ako 2/3 textu toho polodementa a teraz ma obvinte, ze som grammarnazi). Je to jednotne cislo (problem), muzsky rod a sklonuje sa to podla vzoru "peknÝ"
Tazke spisovne je maly problem.

tonda_

Re:Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty
« Odpověď #42 kdy: 17. 02. 2015, 13:27:48 »
a jakej je vlastne rozdil mezi self signed certificate a normalnim?

Re:Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty
« Odpověď #43 kdy: 17. 02. 2015, 14:18:28 »
a jakej je vlastne rozdil mezi self signed certificate a normalnim?
Normální certifikát je podepsaný certifikační autoritou, tedy někým dalším. Self-signed certifikát je podepsán sám sebou (privátním klíčem, který přísluší k veřejnému klíči, ke kterému je certifikát vystaven). Kořenové certifikáty jsou self-signed.

Tonda_

Re:Vlastnoručne podpísané SSL certifikáty
« Odpověď #44 kdy: 18. 02. 2015, 07:48:16 »
A muj pocitac pokud "mluvi" s necim pres tsl/SSL tak se koukne kdo podepsal ?
Jak potom vi komu verit a komu me?