Větší aplikace v Bashi

tojsemja

Re:větší aplikace v Bashi
« Odpověď #15 kdy: 02. 02. 2015, 10:49:16 »
všem diskutujícím děkuji, zkusím py a uvidíme :)


Kit

Re:větší aplikace v Bashi
« Odpověď #16 kdy: 02. 02. 2015, 11:08:54 »
V Bashi skripty používam, a to i velké pro vytváření a zpracování dat. Postupně jsem vytvořil jeden velký skript z více malých. Dostal jsem se na asi 26000 řádků/2,7 MiB.

Z mého pohledu musí být docela šílenost něco takového udržovat. Když mám některý ze zdrojáků delší než 100 řádek, jsem z toho nesvůj.

jenda

Re:Větší aplikace v Bashi
« Odpověď #17 kdy: 02. 02. 2015, 12:55:08 »
na grafy a vypocty je python dobrej - konretne tohle rozsireni :

http://nbviewer.ipython.org/github/adrn/ipython/blob/2.x/examples/Notebook/Index.ipynb

umi vyuzit i grafiku a openCL

Re:Větší aplikace v Bashi
« Odpověď #18 kdy: 02. 02. 2015, 22:32:31 »
Kit

Naštěstí moc údržby není potřeba (kromě zadání pár proměnných na začítku). Skript je sice obrovský, ale je to sesumírovaných několik skriptů dohromady aby šel spustit jeden skript a dnechalo se to běžet. Jednotlivé části na sobě vůbec nezávisí. Velká část jsou podmínky, seznamy proměných.

Problém může být editace textu - při takové velikosti se může sekat, těžší je označit konkrétní část a pod. Ale fungovat to funguje.

Kit

Re:Větší aplikace v Bashi
« Odpověď #19 kdy: 03. 02. 2015, 10:15:29 »
Kit

Naštěstí moc údržby není potřeba (kromě zadání pár proměnných na začítku). Skript je sice obrovský, ale je to sesumírovaných několik skriptů dohromady aby šel spustit jeden skript a dnechalo se to běžet. Jednotlivé části na sobě vůbec nezávisí. Velká část jsou podmínky, seznamy proměných.

Pokud na sobě jednotlivé části nezávisí, mohlo by jim být dobře i v samostatných souborech. Je to lepší i pro verzování.

Citace
Problém může být editace textu - při takové velikosti se může sekat, těžší je označit konkrétní část a pod. Ale fungovat to funguje.

Běžně edituji soubory s 10M řádky a nějaké sekání nepozoruji.