Chci postavit router s RouterOS

PeK

Re:Chci postavit router s RouterOS
« Odpověď #45 kdy: 06. 12. 2014, 10:06:56 »
Tak přesvědčovat tady určitě nikoho nebudu, od toho tady nejsem.
...
P. S.: Proč si myslíte, že jsem vám vykal?

Takže výmluvy a hypotetický příklad, "máte nedostatečnou žáku Nováku".

Ad vykání: Budu doufat že to je z důvodu, že si vážíš mých znalostí, taky tím formálně uznáváš náš vztah Já vzdělanější, chytřejší i zkušenější a ty, z důvodů vztahu mě učitele a tebe žáka.

@Miramel: Tak presne kvuli lidem, jako jsi Ty se tady z tohoto, pred lety uznavaneho fora, stala zumpa... BTW VLANy z nejakeho duvodu existuji a uz napriklad oddeleni klientu a zarizeni v siti ma neco do sebe, dopln si zakladni znalosti v koncepci siti, pane uciteli. Ikdyz je to treba velmi mala sit, logicky je to tak spravne a pouziti VLAN pro logickou segmentaci cehokoliv prinasi casto sve benefity. Ty tady rozhodne nejsi od toho, abys u nekoho moralizoval nad tim, jestli to potrebuje mit navrzeny takhle nebo jinak. Prines konkretni reseni, prosim, nebo bez vykecavat na Blesk.


Kyblík

Re:Chci postavit router s RouterOS
« Odpověď #46 kdy: 29. 01. 2015, 15:30:56 »
Vůbec jsem nechtěl flame, ale poradit. Nicméně se omlouvám, ale jiné problémy mě odvedli od tématu.
Teď mám čas se k tomu vrátit.
Co se týče ůčelu, nikoho nemusí trápit, k čemu to chci, přesto vysvětlím. Mám 5G síť pro rodinu a kamarády. K ní mám shaper a na ten je připojen PC Debian s Apache2 webem a  diskem jako NAS. Ke stejnému rozsahu se připojuju já s mým Mikrotikem 951.
No a ta 951 "supr" krabička prostě těžce dejchá, když má něco nalejt do toho NASu.

Re:Chci postavit router s RouterOS
« Odpověď #47 kdy: 29. 01. 2015, 15:51:40 »
No a ta 951 "supr" krabička prostě těžce dejchá, když má něco nalejt do toho NASu.

co znamena tezce dejcha ?

willnotsay

Re:Chci postavit router s RouterOS
« Odpověď #48 kdy: 29. 01. 2015, 23:18:18 »
.. ta 951 "supr" krabička prostě těžce dejchá..

tak kdyz spatne dejcha tak bych ji dal na lepe větrané místo.

OMG jsme na technickém foru tak napis jak to mas nakonfeny a pak se s tim da neco delat.
951 nema zrovna uplne treskutej procesor, takze jestli tam NATujes, tak se vykon uplne konat nebude.

Brm

Re:Chci postavit router s RouterOS
« Odpověď #49 kdy: 30. 01. 2015, 07:54:49 »
Vůbec jsem nechtěl flame, ale poradit. Nicméně se omlouvám, ale jiné problémy mě odvedli od tématu.
Teď mám čas se k tomu vrátit.
Co se týče ůčelu, nikoho nemusí trápit, k čemu to chci, přesto vysvětlím. Mám 5G síť pro rodinu a kamarády. K ní mám shaper a na ten je připojen PC Debian s Apache2 webem a  diskem jako NAS. Ke stejnému rozsahu se připojuju já s mým Mikrotikem 951.
No a ta 951 "supr" krabička prostě těžce dejchá, když má něco nalejt do toho NASu.

Ty musis byt manazer.
Pouzivas cool nazvy  jako je 5G sit(a to je ku*a co?), tajis co to ma delat, osobni nadrazenost z tebe jen tece a chces poradit?
Nasel  sem pod tim site co zvladaji radov 5GBit/s a vice-to jako mela zvladnout 951???.
Jako nazvat wifi doma jako 5G sit.

Koupis si jednoho z nejlevnejsi mikrotika navic s integrovanou antenou a pak se divis, ze pomalu dejcha ... mel jsi koupit neco vykonejsiho treba 2011 nebo 493G ta m(muze mit) i MIMO.


fahacz

Re:Chci postavit router s RouterOS
« Odpověď #50 kdy: 30. 01. 2015, 09:59:33 »
Vůbec jsem nechtěl flame, ale poradit. Nicméně se omlouvám, ale jiné problémy mě odvedli od tématu.
Teď mám čas se k tomu vrátit.
Co se týče ůčelu, nikoho nemusí trápit, k čemu to chci, přesto vysvětlím. Mám 5G síť pro rodinu a kamarády. K ní mám shaper a na ten je připojen PC Debian s Apache2 webem a  diskem jako NAS. Ke stejnému rozsahu se připojuju já s mým Mikrotikem 951.
No a ta 951 "supr" krabička prostě těžce dejchá, když má něco nalejt do toho NASu.

Ty musis byt manazer.
Pouzivas cool nazvy  jako je 5G sit(a to je ku*a co?), tajis co to ma delat, osobni nadrazenost z tebe jen tece a chces poradit?
Nasel  sem pod tim site co zvladaji radov 5GBit/s a vice-to jako mela zvladnout 951???.
Jako nazvat wifi doma jako 5G sit.

Koupis si jednoho z nejlevnejsi mikrotika navic s integrovanou antenou a pak se divis, ze pomalu dejcha ... mel jsi koupit neco vykonejsiho treba 2011 nebo 493G ta m(muze mit) i MIMO.

5G sítě existují nebo lépe asi řečeno pracuje se na nich.
http://www.ictmanazer.cz/2013/05/5g-site-na-dohled-maji-prinest-rychlost-10-gbps/
http://www.bbc.com/news/technology-30224853

M.

Re:Chci postavit router s RouterOS
« Odpověď #51 kdy: 30. 01. 2015, 10:07:27 »
Proboha, nestaví konkurenci LTE, postavil si nějaký server na půdu a z něj poslal pár spojů pomocí wifi v pásmu 5 GHz ke kamarádům přes ulici - tohle znamená 5G.
A k tomu má rozvod po baráku v metalice a v ní RB951, která mu nestíhá routovat nebo co čte/ukládá z postele na ten disk na půdě.
Nerouuj nebo softwarově neswitchuj, ale používej HW switch v to  RB. :-)

Kyblík

Re:Chci postavit router s RouterOS
« Odpověď #52 kdy: 30. 01. 2015, 11:31:14 »
Přesně jak píše M. A nechápu ty psychology amatéry, co už přesně vědí, kdo sem, co sem. Prostě je tady jeden Ubnt spoj, omnitik, jeden PC pentium V jako shaper, jeden Atom 525 WEB NAS, a jeden RB 951. Na omnitiku je 5 lidí, já jsem 6tej metalicky přes 951. Nejsem žádnej nadnárodní trust, ani profík, prostě jiné řešení krom zasr..ho DSL tady není. RB 951 přeroutovává z mé sítě do jiné, kde je NAS. Jede na 100 procent a přenosová rychlost je max 28MB/sec. Tak co místo toho? Mám ještě jednu desku s Atomem 525.

Re:Chci postavit router s RouterOS
« Odpověď #53 kdy: 30. 01. 2015, 12:10:31 »
Nejprve musíte zjistit, kde je doopravdy problém, a pak vyřešit ten problém. Náhodným vyměňováním kusů hardware, které s problémem nejspíš nijak nesouvisí, nic nevyřešíte.

Takže si nejdříve ujasněte, zda chcete postavit vlastní router s RouterOS, na kterém budete mít přenosovou rychlost 8 MB/sec, nebo jestli chcete docílit větší přenosové rychlosti v síti. Pokud to druhé, bylo by dobré uvést, jak vaše síť vypadá a kde a jak jste změřil jaké přenosové rychlosti.

Mimochodem, RB951 má jen 100 Mb/s LAN porty (GLAN má až RB951G), takže pokud na něm dosahujete přenosovou rychlost 28 MB/s, tedy nějakých 224 Mb/s, nepovažoval bych to vůbec za špatný výkon, naopak by to byl zázrak.


M.

Re:Chci postavit router s RouterOS
« Odpověď #54 kdy: 30. 01. 2015, 14:22:47 »
Bude mít RB951G, jen to písmenko vynechává. :-)
Nu, špatné není nakreslit co je přesně a jak zapojeno.
Pokud RB951G routuje, tka to jde přes CPU a to toho moc nedá, pokud nejen routje, ale omylem to i NATuje, tak jet o ještě horší. Pak záleží, kolik firewll pravidle atd...
Malá nápověde je pod tool/profile, kdy to vypisuje rozděleno, čím je CPU zatíženo.

Re:Chci postavit router s RouterOS
« Odpověď #55 kdy: 31. 01. 2015, 08:56:38 »
No a ta 951 "supr" krabička prostě těžce dejchá, když má něco nalejt do toho NASu.
I přes to, že chceš poradit a ani nenakreslíš schema sítě, je celkem jasný, že pokud Mikrotik nestíhá, tak je problém v tom, co jsem psal hnedka na začátku: http://forum.root.cz/index.php?topic=10152.msg113279#msg113279

Situace je úplně jednoduchá: pokud do toho nechceš vrazit větší množství peněz (ať už v nákupu nebo v elektřině pro router), tak prostě NAS musí být v jedné síti s těmi, kdo na něj přistupují. Pokud nutně chceš, aby na něj přistupovali lidi z různých sítí, neřeš to routováním sítí, ale pro každou síť přidej do NASu zvlášťní síťovku. Problem solved.