Sociální sítě - dotazník

MM Lentilky

Sociální sítě - dotazník
« kdy: 11. 01. 2015, 12:20:25 »
Ahoj,

prosím o vyplnění krátkého anonymního dotazníku týkajícího se sociálních sítí a problému sociální izolace dnešní doby, jedná se školní projekt. http://www.survio.com/survey/d/G6S4F9C2K2G3J6O6W

Děkuji


Peter

Re:Sociální sítě - dotazník
« Odpověď #1 kdy: 11. 01. 2015, 12:47:56 »
Sociálne siete nepoužívam, ale dotazník som vyplnil. Bude to brané do úvahy?

Re:Sociální sítě - dotazník
« Odpověď #2 kdy: 11. 01. 2015, 18:20:48 »
Sociálne siete nepoužívam, ale dotazník som vyplnil. Bude to brané do úvahy?

Zásah - křižník potopen  ;D ;D ;D

PS: Ne že bych chtěl žalovat, ale někdo ti do toho jako sociální síť vyplnil "síť na chytání negrů". Já to nebyl  ;)
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!

František Takytušéfuju

Re:Sociální sítě - dotazník
« Odpověď #3 kdy: 11. 01. 2015, 18:42:55 »
"Myslíte si, že sociální sítě jsou jednou z příčin sociální izolace a samoty dnešní doby?"
Nepociťuji žádnou sociální izolaci a samotu dnešní doby. Naopak bych řekl, že člověk má teď k lidem blízko i když je zrovna nemůže vídat osobně.

Ještě jednu sugestivní otázku a jednu ti fláknu svým banhammerem.

MM Lentilky

Re:Sociální sítě - dotazník
« Odpověď #4 kdy: 11. 01. 2015, 19:16:42 »
"Myslíte si, že sociální sítě jsou jednou z příčin sociální izolace a samoty dnešní doby?"
Nepociťuji žádnou sociální izolaci a samotu dnešní doby. Naopak bych řekl, že člověk má teď k lidem blízko i když je zrovna nemůže vídat osobně.

Ještě jednu sugestivní otázku a jednu ti fláknu svým banhammerem.

však tě nikdo nenutí to vyplňovat


Wwt

Re:Sociální sítě - dotazník
« Odpověď #5 kdy: 11. 01. 2015, 19:41:05 »
"Myslíte si, že sociální sítě jsou jednou z příčin sociální izolace a samoty dnešní doby?"
Nepociťuji žádnou sociální izolaci a samotu dnešní doby. Naopak bych řekl, že člověk má teď k lidem blízko i když je zrovna nemůže vídat osobně.

Ještě jednu sugestivní otázku a jednu ti fláknu svým banhammerem.

však tě nikdo nenutí to vyplňovat

Chtel jsem to vyplnit, ale po teto reakci jsem to ani neotevrel

F.T.

Re:Sociální sítě - dotazník
« Odpověď #6 kdy: 11. 01. 2015, 19:47:06 »
"Myslíte si, že sociální sítě jsou jednou z příčin sociální izolace a samoty dnešní doby?"
Nepociťuji žádnou sociální izolaci a samotu dnešní doby. Naopak bych řekl, že člověk má teď k lidem blízko i když je zrovna nemůže vídat osobně.

Ještě jednu sugestivní otázku a jednu ti fláknu svým banhammerem.

však tě nikdo nenutí to vyplňovat

Ale jdi, přece chceš abychom to vyplňovali, ne? ;-)

Neber to prosím zle. Víš, svou reakcí jsem ti prostě chtěl hodně důrazně dát najevo, že kdyby jsi takovýhle průzkum odevzdal u nás ve škole, tak tě s tím okamžitě vyhodí. Prostě vezmou práci, prolistujou ji, jestli tam máš předepsané fonty a velikosti písma a když jo, tak se kouknou na dotazník. Když zjistí, že tam máš sugestivní otázku a netestuješ odolnost lidí k sugesci nebo neděláš něco podobného, tak ti to okamžitě vrátí k přepracování. A věř mi, že je jim naprosto jedno, jak dobrý je zbytek práce.
Zkus ten dotazník stáhnout, předělat a dát ho sem znovu, třeba i s důkladnějším popisem práce, ke které bude použit. Třeba zkus i uvést jméno a kontakt na sebe. Uvidíš, jak se reakce lidí budou lišit. ;-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sociální sítě - dotazník
« Odpověď #7 kdy: 11. 01. 2015, 20:12:54 »
Zkus ten dotazník stáhnout, předělat a dát ho sem znovu, třeba i s důkladnějším popisem práce, ke které bude použit. Třeba zkus i uvést jméno a kontakt na sebe. Uvidíš, jak se reakce lidí budou lišit. ;-)

No nevim, nevim. Jsme prece na Rootu. ;-)

MM Lentilky

Re:Sociální sítě - dotazník
« Odpověď #8 kdy: 11. 01. 2015, 20:14:13 »
"Myslíte si, že sociální sítě jsou jednou z příčin sociální izolace a samoty dnešní doby?"
Nepociťuji žádnou sociální izolaci a samotu dnešní doby. Naopak bych řekl, že člověk má teď k lidem blízko i když je zrovna nemůže vídat osobně.

Ještě jednu sugestivní otázku a jednu ti fláknu svým banhammerem.

však tě nikdo nenutí to vyplňovat

Ale jdi, přece chceš abychom to vyplňovali, ne? ;-)

Neber to prosím zle. Víš, svou reakcí jsem ti prostě chtěl hodně důrazně dát najevo, že kdyby jsi takovýhle průzkum odevzdal u nás ve škole, tak tě s tím okamžitě vyhodí. Prostě vezmou práci, prolistujou ji, jestli tam máš předepsané fonty a velikosti písma a když jo, tak se kouknou na dotazník. Když zjistí, že tam máš sugestivní otázku a netestuješ odolnost lidí k sugesci nebo neděláš něco podobného, tak ti to okamžitě vrátí k přepracování. A věř mi, že je jim naprosto jedno, jak dobrý je zbytek práce.
Zkus ten dotazník stáhnout, předělat a dát ho sem znovu, třeba i s důkladnějším popisem práce, ke které bude použit. Třeba zkus i uvést jméno a kontakt na sebe. Uvidíš, jak se reakce lidí budou lišit. ;-)

Aby nedošlo k nějaké rozepři, taky jsem to nemyslel nějak zle, sugestivní otázka určitě nebyla záměrem, spíš je to nešťastně zformulované, díky za připomínku :-)

IDKFA

Re:Sociální sítě - dotazník
« Odpověď #9 kdy: 11. 01. 2015, 21:08:57 »
PS: Ne že bych chtěl žalovat, ale někdo ti do toho jako sociální síť vyplnil "síť na chytání negrů". Já to nebyl  ;)

 ;D ;D
A proč by se v takové síti nemohli černoušci socializovat?
Technicky vzato, když tam budou dva a budou v té síti nějakou dobu, je dost možné, že se mezi nimi nějaký vztah vytvoří.
Možná se budou nesnášet, že si zabírají místo/jedí kaši, nebo budou společně nenávidět ty, kteří je do té sítě chytili.
V každém případě asi dojde k jejich socializaci, taky by mě docela zajímalo, jestli se cítí samotní nebo sounáležitě.

A nemusí to být jen síť na chytání negrů, jak to někdo (ne já) pojmenoval, může to být i síť třeba na chytání bláznů, bělochů, židů nebo gayů. Podle mě by tam k nějaké socializaci mělo dojít.

30

Re:Sociální sítě - dotazník
« Odpověď #10 kdy: 11. 01. 2015, 21:46:03 »
A když je mi 30, patřím k 18-30 nebo 30-50? :))

MM Lentilky

Re:Sociální sítě - dotazník
« Odpověď #11 kdy: 11. 01. 2015, 21:50:12 »
A když je mi 30, patřím k 18-30 nebo 30-50? :))

Ok tak to je bug :D Zařaď se kam se cítíš :D

lobo

Re:Sociální sítě - dotazník
« Odpověď #12 kdy: 11. 01. 2015, 22:30:53 »
"Myslíte si, že sociální sítě jsou jednou z příčin sociální izolace a samoty dnešní doby? "
tato otazka je manipulativna, nemala by sa objavovat v seriozne myslenom dotazniku

MM Lentilky

Re:Sociální sítě - dotazník
« Odpověď #13 kdy: 11. 01. 2015, 22:57:07 »
"Myslíte si, že sociální sítě jsou jednou z příčin sociální izolace a samoty dnešní doby? "
tato otazka je manipulativna, nemala by sa objavovat v seriozne myslenom dotazniku

Jak jsem psal, opravdu nebyl úmysl vytvořit manipulativní otázku, byla nešťastně formulovaná. Byla by např formulace

"Myslíte si, že sociální sítě mohou vést k vyší míře sociální izolace a pocitu samoty?" lepší?

Petra

Re:Sociální sítě - dotazník
« Odpověď #14 kdy: 11. 01. 2015, 23:21:48 »
Ahoj,
Máš tam i moje odpovědi. ;-)
Jinak souhlasím s předřečníky, vylepšit by se tam dalo leccos od hodně důležitých věcí až po úplné drobnosti, které sice mohou mít vliv na naměřené výsledky, ale jen tak malý, že se někdy ani nemusí vyplatit je odstraňovat. Mohl bys kdyžtak trochu víc rozvést, jak ten dotazník plánuješ použít? Abychom tě tu zbytečně nezahltili a pomohli ti zlepšit hlavně to, co je pro daný případ opravdu důležité... :-) (Je rozdíl, jestli na tom stavíš esej na výšce na psychologii, semestrálku na střední nebo to má sloužit jako zajímavý doplněk tvojí přednášky v informatice.. :-))

Petra

PS.
Koukám, že už to přeformulováváš, to je dobře. Nové znění je určitě lepší, jenom ti tam ve slově vyšší vypadlo jedno š. Jestli tu otázku pilovat ještě dál je vždycky otázka.. Člověk by s tím mohl trávit dny a týdny.. :-D Je otázka, jak moc dokonalé otázky potřebuješ..