Vyměnit software (Linux) v NASu za jiný Linux

black3r

Re:Vyměnit software (Linux) v NASu za jiný Linux
« Odpověď #30 kdy: 06. 01. 2015, 17:40:38 »
Zajimaly by me realne zkusenosti z timhle Lenovem, opravdu to funguje, jak to bylo prezentovano loni na CES? tzn XBMC funguje jak by melo, umi prehravat vsemozne ripy a udela to NAS pro domaci sit bez prace a k tomu vsemu zpristupnit data do sveta?

Schvalne kolik by "stalo" clovekohodin si tohle udelat sam na custom build NAS aby to OOTB fungovalo...

Omlouvam se za OT, ale najit neco o tomhle zarizeni je tezky.
postavit pocitac, nainstalovat tam OpenMediaVault alebo podobnu distribuciu, doinstalovat X server + driver-e, doinstalovat XBMC, a nastavit nech sa autostartuje xbmc-standalone? do dna to mas aj s konfiguraciou..


Zdk.123

Re:Vyměnit software (Linux) v NASu za jiný Linux
« Odpověď #31 kdy: 28. 01. 2015, 22:15:06 »
Zdravím globální povědomí,

koupil jsem domácí NAS - Lenovo Beacon Cloud Storage (http://www.czc.cz/lenovo-beacon-intel-ce5315-1gb-linux/162607/produkt), protože se honosí mimo jiné i tím, že vevnitř je Linux.
Je to opravdu takový počítač s Linuxem uvnitř - dá se k tomu připojit monitor, má to USB na klávesnici a myš, má to Intel Atom, 1GB RAM atd. Když to spustím, tak se spustí Linux s grafickým prostředím a v něm aplikace XBMC Media Center, běží v tom Samba atd.

Jenže mi úplně nevyhovují možnosti zálohování (chybí mi hlavně snapshoty - pro případ, že bych si nechtěně něco smazal), rozhodl jsem se, že ten Linux uvnitř nahradím něčím jiným - např. FreeBSD distribucí FreeNAS (http://www.freenas.org/).

Ale na tom jsem se zasekl - nevím, jak ten vestavěný Linux nahradit:
- bohužel není uložený na nějaké SD kartě uvnitř, kterou bych vyměnil, ale asi na SanDisku, který je přiletován na desce.
- nejsem schopný zařízení přinutit, aby nabootovalo z mého USB disku (vlastně ani nevím, jak se dostat do BIOSu a nastavit pořadí bootování)
- dokonce ani v tom vestavěném Linuxu nejsem schopen získat terminál - na konzoli se pomocí Ctrl + Alt + Fx nejsem schopen dostat.

Jediné, co mě napadlo je toto: má to funkci kontrola aktualizací - takže tomu nějak přes síť podstrčit "aktualizaci" s jiným systémem, ale to by chtělo vybádat, jak ty aktualizace vlastně fungují (a je otázka, jestli to není moc krkolomné).

Napadá vás ještě nějaká možnost anebo je to ztracené?


Díky,

Petr

Dobrý večer,
uvažuju o koupi Lenovo Beacon a chtěl bych na tom používat XBMC/Kodi (jako náhrada za Raspberry s RaspBMC). Mohl bych se Vás zeptat, jaká verze XBMC/Kodi je v Beaconu? Dá se aktualizovat?

Děkuji za info. Nikde na webu jsem bohužel nenašel info (možná jsem špatně/málo? hledal...?)

TomášN

Re:Vyměnit software (Linux) v NASu za jiný Linux
« Odpověď #32 kdy: 30. 08. 2015, 22:29:33 »
Zdravím,
ohledně LENOVO Beacon Storage Cloud - podařilo se někomu vnutit jiný "linux"?

Jak s ním jste spokojení? Je na něj spolehnutí?

Nepíše Vám to hlášku "nemáte žádný RAID"? a poté nepřijdete o všechna data?

Díky

albertPB

Re:Vyměnit software (Linux) v NASu za jiný Linux
« Odpověď #33 kdy: 03. 09. 2015, 09:45:50 »
Zdravim,
po nastaveni RAID pola mi na viacerych polozkach cez web rozhranie hlasi presne "nemáte žádný RAID", pricom tam je spravne vytvoreny, a daju sa tam data zapisovat, ale niektore funkcie su nepouzitelne, FTP, sdilene zlozky...
Je to kus kupeny v 08/2015 s aktualizovanym FW V1.1.10.2.ROW

A mam to chut reklamovat, kedze tam niektore funkcie nefunguju.

Mate s tym podobnu skusenost?

Re:Vyměnit software (Linux) v NASu za jiný Linux
« Odpověď #34 kdy: 05. 10. 2015, 10:24:47 »
Ahoj,
čo sa týka tej hlášky, že nemáš RAID som niekde čítal, že je to problém lokalizácie. Takže skús to prepnúť na klasickú angličtinu a malo by to chodiť..

Len ja mám iný problém:
Mám iba jeden disk, na ňom mám aj nakopírované filmy. Keď si ich v xbmc pridám do položky VIDEO, vôbec sa mi nespustí žiadny scrapper, ktorý má dotiahnuť info o filmoch a takisto sa mi ani nevytvorí v menu položka Movies, kde ich mám mať. Takže si filmy môžem pozerať iba v menu Video a to v klasickej adresárovej štruktúre, bez obrázkov, popisu, proste nič.

Viete mi s tým pomôcť ?

vďaka...


honza_suki

Re:Vyměnit software (Linux) v NASu za jiný Linux
« Odpověď #35 kdy: 29. 11. 2015, 01:27:41 »
 Ahoj,
My Beacon has open ports 21,22,80139,445,1080 by default from the box.  port:22 login as root password admin

First goes this msg:
Note:
    Please do not delete or modify any files or folders or it may result in system operation abnormal.

bin  boot  dev  etc  home  img  lib  lost+found  media  mnt  opt  proc  raid  raid0  raidsys  root  run  sbin  srv  sys  syslog  tmp  usr  var
Ne vsechno to prehrava, ale kdyby jste mi poradili jak updatovat na kodi, tak by to bylo super. Dekuji
 

Weird

Re:Vyměnit software (Linux) v NASu za jiný Linux
« Odpověď #36 kdy: 19. 08. 2016, 10:18:11 »
Zdravim,
mne sa do toho (Lenovo Beacon), vcelku jednoducho podarilo natlacit OS konkurencneho NAS-u Thecus 2520 (uplne rovnaka konfiguracia - mimo USB 3.0 a wifi), zial za cenu nefunkcnych USB portov a WIFI, ale RAID funguje spolahlivo + moznost doinstalovat dalsie app z thecus app storu (antivirus, minecraft server...).

Ma niekto napad, ako rozbehnut USB 3 a wifi, su niekde dostupne driver-y pre lenovo beacon, je tam rozdielne distro (nepamatam co presne).

Dakujem.

Riso

mrobo

Re:Vyměnit software (Linux) v NASu za jiný Linux
« Odpověď #37 kdy: 30. 11. 2016, 19:56:09 »
 ::) mozes prosim opisat ako sa ti to podarilo?

Petr Hruska

Re:Vyměnit software (Linux) v NASu za jiný Linux
« Odpověď #38 kdy: 09. 12. 2016, 22:00:55 »
Zdravim,
mne sa do toho (Lenovo Beacon), vcelku jednoducho podarilo natlacit OS konkurencneho NAS-u Thecus 2520 (uplne rovnaka konfiguracia - mimo USB 3.0 a wifi), zial za cenu nefunkcnych USB portov a WIFI, ale RAID funguje spolahlivo + moznost doinstalovat dalsie app z thecus app storu (antivirus, minecraft server...).

Ma niekto napad, ako rozbehnut USB 3 a wifi, su niekde dostupne driver-y pre lenovo beacon, je tam rozdielne distro (nepamatam co presne).

Dakujem.

Riso

Taky prosím o návod jak přehodit FW ...

Alfieri21

Re:Vyměnit software (Linux) v NASu za jiný Linux
« Odpověď #39 kdy: 09. 06. 2017, 17:01:49 »
Ahoj,
už jste někdo přišli na to, jak dostat do Lenovo Beacon ten OS6 od Thecus pro N2520?
On ten Beacon používá .img soubory pro update z USB, ale Thecus nyní používá jen .app, ale v download sekci ( http://www.thecus.com/Downloads/FW/OS6/ ) jsou i .bin soubory. Hraji si s tím už druhý den, ale jsem na to lama a nedaří se.
Nějaká rada?
Díky předem...

#

Re:Vyměnit software (Linux) v NASu za jiný Linux
« Odpověď #40 kdy: 09. 06. 2017, 18:26:22 »
Rada je casto draha, v tvym pripade pomerne evidentni. Uz vis? Ano zahod ten kram.

Alfieri21

Re:Vyměnit software (Linux) v NASu za jiný Linux
« Odpověď #41 kdy: 09. 06. 2017, 18:51:21 »
Ahoj,
už jste někdo přišli na to, jak dostat do Lenovo Beacon ten OS6 od Thecus pro N2520?
On ten Beacon používá .img soubory pro update z USB, ale Thecus nyní používá jen .app, ale v download sekci ( http://www.thecus.com/Downloads/FW/OS6/ ) jsou i .bin soubory. Hraji si s tím už druhý den, ale jsem na to lama a nedaří se.
Nějaká rada?
Díky předem...

tady log, když projde update z USB:

USB recovery start

==================================
init_env
EMMC_SYSTEM_P4=system_p4.bin.tar.gz
EMMC_MBR=emmc/dc1G/mbr_mfh.bin
FLASH_BIN=spi/dc1G/spi_nor.bin
CEFDK=spi/dc1G/spi_nor/gen5_dc1G.bin
FW8051=spi/dc1G/spi_nor/gen5_pm8051.bin
SPLASH=spi/dc1G/spi_nor/logo.bmp
SCRIPT=spi/dc1G/spi_nor/boots.bin
SPI_TMP_PATH=/tmp
USB_recovery
VERSION_IN_USB=OS6.build_195_v1.1.12.2.ROW
program_emmc
dd eMMC MBR and mfh
reload partition
recovery P2
recovery P3
recovery P4
program_emmc done

update_flash CEFDK
FILE=/tmp/spi/dc1G/spi_nor/gen5_dc1G.bin
flash updating CEFDK
update_flash FW8051
FILE=/tmp/spi/dc1G/spi_nor/gen5_pm8051.bin
flash updating FW8051
update_flash SPLASH
FILE=/tmp/spi/dc1G/spi_nor/logo.bmp
flash updating SPLASH
update_flash SCRIPT
FILE=/tmp/spi/dc1G/spi_nor/boots.bin
flash updating SCRIPT
 programming...

vypada to, že to tam stejně jen mrskne DD-čkem...  :-\

Alfieri21

Re:Vyměnit software (Linux) v NASu za jiný Linux
« Odpověď #42 kdy: 09. 06. 2017, 18:52:22 »
Rada je casto draha, v tvym pripade pomerne evidentni. Uz vis? Ano zahod ten kram.

děkuji za konstruktivní přístup a pomoc, dost mě to pomohlo.

koubis

Re:Vyměnit software (Linux) v NASu za jiný Linux
« Odpověď #43 kdy: 12. 06. 2017, 22:25:58 »
Jdu si s tim taky hrat, ale nejdriv zazalohuju data z Beaconu a pak zkusim todle
http://www.thecus.com/Downloads/beta/DOM/How%20migrate%20OS6.0%20to%20OS6.1%20and%20keep%20RAID%20volume%20&%20data.pdf

koubis

Re:Vyměnit software (Linux) v NASu za jiný Linux
« Odpověď #44 kdy: 14. 06. 2017, 09:15:14 »
Tak se mi taky nedari, uz na to nekdo prisel?