Jakou distribuci používáte pro desktop?

Honrád Kenlein

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #30 kdy: 30. 12. 2014, 16:16:55 »
Ještě jsem zapomněl na aktuální balíčky a zároveň stabilitu (!). Nemám Arch nijak dlouho, ale zatím s tím zacházím rozumně, každej den aktualizuju a ještě se nic nerozsypalo.


ting

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #31 kdy: 30. 12. 2014, 16:55:21 »
Crunchbang http://crunchbang.org/ je to debian "Waldorf" optimalizovanej na desktop s vyladenym openboxem, pouzivam skoro rok a spokojenost.
Drive jsem jel debian testing ale je to obcas porod a este predtim slackware a to je mega porod.

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #32 kdy: 30. 12. 2014, 17:05:10 »
Tak jo, Xubuntu.

Jan Zapletal

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #33 kdy: 30. 12. 2014, 17:19:08 »
Debian, protože někdy v minulém století na rozdíl od Red Hatu prostě fungoval dle očekávání a měl výrazně pohodlnější správu balíků.

Jak člověk stárne, tak asi postupně směřuje od různých super-cool-utilit, které zná jen autor a oba jejich uživatelé k nějakému obecnějšímu desktopu,takže dlaždicového správce ion3 letos po dvanácti letech vystřídalo GNOME 3.

Petr

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #34 kdy: 30. 12. 2014, 18:10:57 »
Salix (poupravený Slackware) na desktop, Slackware na server. Prostě jsem nic jiného nedokázal pochopit, moc snahy o klikátka co přepisují pro mě nečitelně nastavení a časem se mě cokoli jiného co jsem zprovoznil tak nějak samo rozbilo. Slackware a Salix nainstaluji a jede do té doby, co umře železo.


JSOB

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #35 kdy: 30. 12. 2014, 22:32:42 »
Na desktopu Linux Mint 17.1. a fakt pohoda. Predtim jsem mel ubuntu 12.04 a taky spokojenost. Jen mi nejak to Unity neprirostlo k srdci. Ne ze bych ho odsuzoval, ale Cinamon mi nejak vyhovuje vice.
Na starem notasu s celeronem mam Lubuntu 14.04 a taky spokojenost. Jako servisni notas mi to vyhovuje.

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #36 kdy: 30. 12. 2014, 23:45:31 »
ja mam Linux Mint 17.1 Cinnamon

rumany

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #37 kdy: 31. 12. 2014, 12:32:06 »
Vyzkoušel jsem už mnoho dister, ale nyní už dlouho PCLinuxOS MATE. Svižné na slabším HW, jednoduché a bezproblémové.

Karel

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #38 kdy: 31. 12. 2014, 12:43:59 »
Taky Linux Mint 17.1 Cinnamon. Začínal jsem na Ubuntu, ale když přišli s Unity, tak jsem utekl. Jako člověku, co vyrostl na Windows a dělá na nich i v práci, mi Cinnamon vyhovuje asi nejvíc.

Jiří Švec

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #39 kdy: 31. 12. 2014, 13:03:49 »
od roku 2003 jsem na Gentoo, vždy mám vývojovou větev a ikdyž jsou někdy potíže zkompilovat, neměnil bych ani za zlatý prase.  Zkoušel jsem SuSE, Fedoru, Debiany, *ubuntu i další distra. Ale většinou jsem během pár dní byl zpět na Gentoo. Práci musím ale bohužel dělat na Win8.1 díky .NETu.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #40 kdy: 31. 12. 2014, 13:26:04 »
Souhlasim s Jirim, mam Gentoo (32bit s PAE, KDE3.5), instalace z 2006. Hlavne proto, ze to dela co chci a jak chci. Od pocatku vyvojova vetev a kazdy problem co nastal sel opravit.

k77

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #41 kdy: 31. 12. 2014, 14:41:58 »
vacsina rodiny pouziva Arch s Gnome
ja pouzivam na vlastnom pocitaci Arch s xmonad
na pracovnom Ubuntu 14.04 s xmonad

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #42 kdy: 01. 01. 2015, 19:03:36 »
Arch, i3. Na tom pocitaci je jeste Gnome pro moje devce.
Na pracovnim notebooku aktualne OS X 10.9, na dalsi prijde zase Arch a i3.

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #43 kdy: 01. 01. 2015, 20:42:38 »
Salix (poupravený Slackware) na desktop, Slackware na server. Prostě jsem nic jiného nedokázal pochopit, moc snahy o klikátka co přepisují pro mě nečitelně nastavení a časem se mě cokoli jiného co jsem zprovoznil tak nějak samo rozbilo. Slackware a Salix nainstaluji a jede do té doby, co umře železo.
Salix je super, můžu potvrdit, co říkáš. Akorát pořád nemůžu pochopit, proč Slack svět nenasadí nějaký *normální* buildovací systém (ala portage, FreeBSD ports, pkgsrc, macports). Ta různá polovičatá řešení balíčkování mě doháněla k šílenství (ani ne že by to bylo tak nesnesitelný, jako spíš že jsem si pořád říkal "proč do psích vajec to nemůžou udělat pořádně?!")

Jinak ještě za mě teda: několik let na Macu, teď dočasně asi dva měsíce na CentOSu a už se nemůžu zase na Mac dočkat, protože ty věčný nedodělky a tohle nefunguje, tamto padá, mě fakt vytáčí. Asi už su na to starej nebo co :)

cechi

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #44 kdy: 02. 01. 2015, 09:31:42 »
xubuntu na desktopu a na ntb OSX (MB air).
spokojenost s oběma, jen u OSX mě vadí logika Finderu a celkově práce se soubory.