Proč je tak málo podporovatelů?

Proč je tak málo podporovatelů?
« kdy: 13. 06. 2023, 16:46:26 »
Seznam podporovatelů root.cz je veřejně dostupný, takže redakci musí být jasné, že takovéhle diskuze může vzniknout, snad to nebude pokládáno za drzost.
Jsou za to nějaké benefity, ale hlavní je podpora tohohle serveru. Když jsem se na ten seznam dnes podíval, tak je tam asi 100 lidí.

A mě by zajímalo, proč tak málo. Na serveru, kde pod sto tisíc měsíčně nikdo ani nevstane z postele. Nechci tímto apelovat konkrétně na placení tady. Jde mi o to, že jestli má být takový platební model úspěšný, kde jinde než tady. Čtenářů je dost, jsou bonitní, a obsah je mimořádně kvalitní. A nic moc.

Upřímně by mě zajímalo, proč to tak je. Jestli je to pohodlnost, další služba k měsíčnímu placení, nebo za to nestačí ty benefity. Je tady sekce pro podporovatele, ale zajímají mě spíš právě nepodporovatelé.

Připouštíte vůbec nějaký platební model? A pokud ne, blokujete reklamy? A pokud ano, jak si představujete financování takového média?

Tento web jsem použil jen proto, že mi přijde pro takovou diskuzi nejvhodnější. Chtěl bych se, pokud možno, vyvarovat diskuzi konkrétně o něm. Jde o to, jak vlastně financovat kvalitní obsah na webu. Bez ohledu na to, jestli obsah na root.cz považujete za kvalitní nebo hodnotný, prosím.


Re:Proč je tak málo podporovatelů?
« Odpověď #1 kdy: 03. 07. 2023, 13:39:22 »
Čau, naposledy jsem na to koukal tak před dvěma lety a co si vzpomínám, tak mě odradil způsob platby. Chtěl jsem nějaký způsob bez karty a to nešlo.
Po přečtění příspěvku jsem se na to podíval znovu a už to jde převodem, takže jsem podporovatel ;-).
Jinak reklamy blokuji stále, všude a ještě mám vypnutý javascript a web procházím pouze v anonymních režimech.
Což pro mě potom ztrácí smysl benefity jako root be reklam, ale já prostě nechci, aby byla moje data jakkoliv použitelná pro reklamu atd.
Také jsem například podporovatelem Wiki atd.

Re:Proč je tak málo podporovatelů?
« Odpověď #2 kdy: 03. 07. 2023, 13:47:30 »
Také jsem si platil respekt.cz, ale strašně mě otravovalo se stále přihlašovat a dostat se tak za paywall, takže jsem jej přestal číst a následně i platit.

Re:Proč je tak málo podporovatelů?
« Odpověď #3 kdy: 03. 07. 2023, 13:49:01 »
Nevím proč, ale tohle vlánko se mi neukazuje na hlavní stránce rootu, takže asi nějak zapadlo.

Jestli je to pohodlnost, další služba k měsíčnímu placení
Za mě to je hlavně pohodlnost.

Pak je to ten aspekt měsíčního placení - já chápu že pro redakci je nejlepší mít pravidelnej měsíční příjem, ale pro mě zas je lepší nemít pravidelnej měsíční výdej :-) A radši pošlu něco jednorázově. (Což si sice dycky řeknu, ale na konci roku se na to snadno zapomene, že.)

Připouštíte vůbec nějaký platební model? A pokud ne, blokujete reklamy?
Osobně v principu nemám nic proti placení za službu, ale vidím tady trochu dilema pro poskytovatele služby. Kdyby (řekněme ten root.cz) byl za paywallem, tak asi asi nenavyknu sem chodit. Když je naopak otevřenej, tak je snadný sem začít chodit, ale těžší se pak naučit za to platit. A teď babo raď :-)

Tohle téma jste prvně nahodil v souvislosti s YouTube - u YT mám osobně ten problém, že ho vlastní google kterej nemám rád. Pokud by tomu tak nebylo, tak bych si asi to YT premium koupil, protože ten ohromnej repertoár videí by mi za to stál. Ale googlu nasrat.

Jsem si vědom toho, že to není zrovna... povznášející motivace. Eticky i prakticky nejlepší řešení by bylo samozřejmě přestat YT sledovat. S tím jsem občas koketoval, ale vždycky jsem do toho zase sklouznul.

A pokud ne, blokujete reklamy?
Reklamy samozřejmě blokuju.

Krom toho že zaneřáděj stránku, tak většinou sloužej i k nějakýmu trackování uživatelů, což se mi taky významě nelíbí.


----------------------------------------------------------------
Obecně souhlasím, že pokud na to člověk má, tak by měl podporovat služby který dostává i zadara, ať se jedná o ten root.cz, YouTube (teda tomu konkrétně nasrat, ale v principu jako) nebo třeba vývoj a údržbu jeho oblíbenýho distra.

Takže díky za pošťouchnutí, rovnou jsem něco redakci poslal.

oss

  • ***
  • 244
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč je tak málo podporovatelů?
« Odpověď #4 kdy: 03. 07. 2023, 15:23:49 »
Reklamy neblokujem. Lebo to povazujem za sposob, akym sa mozu financovat weby, ktore rad navstevujem.


Re:Proč je tak málo podporovatelů?
« Odpověď #5 kdy: 21. 08. 2023, 14:31:53 »
Tak, už zas nejde platit převodem..... achjo...