Instalace jiných fontů do emulátoru terminálu

když už chcete něco globálně, tak do /usr/local o které sice tato manuálová stránka nemluví ale FHS to specifikuje jako místo kam takové věci sypat. a nebo jako uživatel, pro sebe do ~/.local/share/fonts, což je asi nejlepší řešení.

Na Windows instaluji většinu programů do samostatného oddílu mimo C: ... U linuxu jsou malé prográmky jako Palemoon nízkonárokový prohlížeč odvozený od Mozilla Firefox, takže to nakopírovat tam? Aktuálně to mám pod ~/Stažené, protože nevím kam jinam to dát a jak jinak, přece to nebudu pokaždé složitě dohledávat. V Nautilu mám odkaz na Stažené, tak přesto. Jinak nevím jak udělat Simlink na plochu, protože ani nevím kde ta plocha je uložená, abych tam ten simlink mohl udělat.

Tak nejlepší věc co můžete udělat je použít správce balíků. Na Linuxu se prostě stáhnout nějaký soubor a pustit moc nenosí, ale když tato nejde, nebo program má instalátor, což není tak časté, jde to do /opt.

Pokud jde o symlinky, na GNOME je v nastavení spráce souborů (pod té »hamburgrové« nabídce) možnost povolit tvorbu symbolických odkazů v kontextové nabídce souborů/adresářů/...
« Poslední změna: 14. 03. 2023, 12:48:46 od ondra05 »


Re:Instalace jiných fontů do emulátoru terminálu
« Odpověď #16 kdy: 14. 03. 2023, 19:20:13 »
Díky podívám se tam. Mám potíže se sdílením souborů mezi Linux a Win XP. Sice ukládám jeden textový soubor a tam dávám různé poznámky z Windows XP kde jsem přihlášen a pak to otevřu na linuxu a tam to čtu, nebo tam přidám odkaz, kód a uložím. Proto nechápu proč mi nejdou kopírovat a nahrávat ostatní soubory jako multimediální, zejména mp3. Furt to píše chybu vstupu výstupu. Přitom připojené to mám. Takže jsem z toho otráven, ale aspoň, jsem už kronem vyřešil mazání cache paměti (pěkný nesmysl tahle cache funkce to vám povídám :o ). Před drivedisk google nenahraji nic, takové věci na Win XP nejede.

Re:Instalace jiných fontů do emulátoru terminálu
« Odpověď #17 kdy: 14. 03. 2023, 22:32:34 »
Ze zvědavosti, jaktože jste přišel k tak obskurní situaci?

3ugeene

Re:Instalace jiných fontů do emulátoru terminálu
« Odpověď #18 kdy: 15. 03. 2023, 05:31:59 »
Ze zvědavosti, jaktože jste přišel k tak obskurní situaci?

ono staci cist ta jeho ostatni temata, kterymi se to tu zaclo najednou hemzit. Nechci bejt neprijemnej, ale opravdu nevim, jestli to je vse mysleno vazne zacatecnikem, kterej neumi zapojit zarovku, ale chce vymyslet stroj casu a obtezuje vsechny okolo banalitama (pro nej, samozrejme) a nebo je to prachsprosty troleni

Tonda

  • *****
  • 635
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace jiných fontů do emulátoru terminálu
« Odpověď #19 kdy: 15. 03. 2023, 13:02:32 »
Ani začátečník normální člověk by nepředváděl tohle. Ani si nemyslím že je to troll, vzhledem k tomu, že to podle těch screenů fakt zkouší, což je dost práce. Za mě je to prostě trotl.

Ano, nejlepší způsob jak vyzkoušet různá distra je virtuála, ale dělat to na XPčkách v nějaké prehistorické verzi VMWare, na to je prostě škoda slov. Snad ani nechci vědět na jakém střepu tohle všechno provádí.