Disk shoří po připojení k USB

Re: Disk shoří po připojení k USB
« Odpověď #15 kdy: 05. 06. 2011, 19:29:35 »
Citace
Takže hodnoty vypadají celekm ok budu věřit té SS hodnotě.Argument že tam někdo zapoměl dát filtrační kondíky je trochu scifi protože když tomu někdo rozumí tak jak může mít na jednom drátu SS i ST složku zárověň?? "kdyby kmital tak se ti mění SS hodnota "

Blbost. Predstavte si treba sinusovku, jak kmita v rozsahu 0-24 V. Stejnosmerny voltmetr vam nameri 12 V, tedy prumer. On totiz ma budto urcitou mechanickou setrvacnost nebo urcitou integracni konstantu mereni v pripade elektronickeho. Urcite nebude sledovat signal na treba 50 Hz nebo nejake vyssi frekvenci, napriklad frekvenci ridiciho signalu spinaneho zdroje, kdy vy byste pak videl akorat rozmazanou rucicku. Voi-la, mate stejnosmernou i stridavou slozku na jednom drate. 12 V=, na nem superponovano 12 V~.

Napisu-li, ze tam nekdo zapomnel dat kondenzatory, berte to s rezervou. Muze byt, ze je tam opravdu nekdo zapomnel dat. Ale muze byt, ze je tam studenak (pri dnesnich bezolovnatych pajkach dost bezne). Nebo s tim zdrojem nekdo prastil a upadl kondenzator od tistaku nebo se mu urvala noha na strane kondenzatoru. Tez muze byt z nejakeho duvodu defektni. Trhlina v pouzdre treba zpusobi vyschnuti elektrolytu. Odpoutejte svoji fantazii a vymyslete si dalsi, nelpete tolik na puvodnim "nekdo to tam zapomnel dat".
Citace
Měřit žlutý a černý proti kolíku v zásuvce mi přijde jako opravdový výplod šílence !!

Zda se, ze vam chybi fantazie. Zkuste si treba predstavit, jak trafo spinaneho zdroje, umistene za usmernovacem a  spinacim tranzistorem, ma svod. Nebo neco jineho ma svod. Promerenim proti koliku zasuvky (idealne s malou zatezi) se ukaze, ze je tam napeti, ktere tam byt nema (~ nebo = . Dejte mi schema, ja vam reknu, co a jestli by mohlo dat stridave a co stejnosmerne napeti na vystupu.).

Pokud nic nenamerite, tim lepe. V kazdem pripade, tim, ze to zkusite, nic nezkazite. Tim, ze to nezkusite, muzete dokopat dalsi disk. Nevim, co je na tom sileneho. To by asi bylo, kdybych vas navadel jit merit proti dalkovemu vysokonapetovemu vedeni. Nevim, co vas tak vytaci na zemnicim koliku zasuvky.
Jako nebudu tohle komentovat něco jako rafikový měřák ten jsem už dlohu v ruce neměl.A odstraňovat závadu pomocí fantazie mno dejme tomu :-)
prostě zdroj bude jetej tak třeba se mrknout dovnitř  a ne tady tak vařit z vody.


Re: Disk shoří po připojení k USB
« Odpověď #16 kdy: 05. 06. 2011, 19:36:59 »
Ještě bych dodal provádět takovýhle výzkum a vývoj kvůli věci za 400 kaček mi přijde jako tak trochu mrhání časem :-) Třeba projít nějaké bazary a myslim že se nějaký takový zdroj jistě najde.Já takhle třeba sehnal origo zdroj k Ciscu za 50 korun.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Disk shoří po připojení k USB
« Odpověď #17 kdy: 05. 06. 2011, 21:01:03 »
Citace
Jako nebudu tohle komentovat něco jako rafikový měřák ten jsem už dlohu v ruce neměl.A odstraňovat závadu pomocí fantazie mno dejme tomu :-)
prostě zdroj bude jetej tak třeba se mrknout dovnitř  a ne tady tak vařit z vody.

Fantazii a intuici potrebujete, pokud schcete zavadu najit. Leckdy vam to tri tupe promerovani vsech soucastek, ktere stejne promerit vetsinou poradne nemuzete bez toho, ze byste je odpajel z plosnaku.

Ten zdroj by asi otevrit chtel, jenze to zase bude jedna z tech zalepenych sracek, ktere se neopravuji, ale vyhazuji. A pokud se ukaze, ze intuice nestaci, narazite na to, ze nemate schema, tim mene pak servisni. A az tam uvidite integrac se znacenim BFLM753A a k nemu zadna dokumentace po celem Internetu..... Navic, pokud je to v zaruce, tak vypacene pouzdro se prodejci blbe vysvetluje.

Re: Disk shoří po připojení k USB
« Odpověď #18 kdy: 05. 06. 2011, 21:33:36 »
Takže buď reklamovat a nebo vyhodit :-)

Re: Disk shoří po připojení k USB
« Odpověď #19 kdy: 05. 06. 2011, 23:35:17 »
Já tady náhodou ty zdroje mám dva (kdysi jsem ztratil ten USB kabel, koupil jsem si druhý komplet) a ten se chová úplně stejně. Tj. mechanické poškození se mi nezdá příliš pravděpodobné (to by musely být poškozeny oba stejně), ale možné to samozřejmě je.

Připojil jsem k tomu disk a naměřil jsem toto:

žlutá/černá: 25.1V střídavě, 12V stejnosměrně
červená/černá: 10.5V střídavě, 5.2V stejnosměrně

čili žádný velký skok.


Re: Disk shoří po připojení k USB
« Odpověď #20 kdy: 05. 06. 2011, 23:40:47 »
Ještě by mne zajímalo jestli ti to dělá pouze s tím dislem co píšeš a nebo se všema, to by taky možní stálo za zkoušku.
Ne, ten převodník používám už několik let a měl jsem na něm připojeno několik disků (PATA i SATA, i nějaké notebookové). A pokazily se až ty dva WD Green ... pokud je na tom zdroji skutečně něco špatného tak ostatní disky se na tom dokázaly srovnat ale ty Caviary to spolehlivě zabíjí.

Re: Disk shoří po připojení k USB
« Odpověď #21 kdy: 05. 06. 2011, 23:48:01 »
Jako onoje pravdou WD green mi umřel taky po roce provozu normálně připojený v PC ale tenmi odešel po mechanické stránce

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Disk shoří po připojení k USB
« Odpověď #22 kdy: 06. 06. 2011, 07:29:04 »
Furt nechapu, kde se tam bere to stridave napeti. To by chtelo osciloskop a odecist si z displaye frekvenci a tvar.

P.S.: Zkuste to delat, jako ja: Nekupujte WD. I kdyz jsem mel nejake problemy i s jinymi disky, WD bylo nejhorsi. Kupuji Hitachi nebo kdo to od IBM prevzal. Eventulne Seagate jako druhou volbu a dam na modleni, aby to nebyl jeden z tech srackovych disku, ktere Seagate v poslednich letech obcas vymysli. Obcas Maxtor, neni-li zbyti, ale tomu se snazim vyhybat, je to na me nervy prilis napinave.

KapitánRUM

Re: Disk shoří po připojení k USB
« Odpověď #23 kdy: 13. 06. 2011, 08:53:54 »
Nešlo by prosím vyfotit co jste proti čemu měřil, že tam máte tyhle hodnoty?  :o

UF!

Re: Disk shoří po připojení k USB
« Odpověď #24 kdy: 13. 06. 2011, 11:58:20 »
Nešlo by prosím vyfotit co jste proti čemu měřil, že tam máte tyhle hodnoty?  :o

UF!
Tak vyfotit to mohu, ale v podstatě se jedná o standardní PATA molex konektor s barvami červená,černá,černá,žlutá. Vždy krajní barevný a vedle umístěný černý tvoří "větev" - žlutá pro 12V, červená pro 5V.

Podrobnosti viz. např. tady: http://en.wikipedia.org/wiki/Molex_connector

Nebo chcete nafotit něco jiného?

KapitánRUM

Re: Disk shoří po připojení k USB
« Odpověď #25 kdy: 13. 06. 2011, 13:01:35 »
Vím jak vypadá konektor od Molexu z hlavy.
Chci vyfotit to, jak Vám to ukazuje těch 30Voltů.
Tj. jak jsou zapojené kabely(kde měříte) a jak je nastavený multimetr.

Re: Disk shoří po připojení k USB
« Odpověď #26 kdy: 13. 06. 2011, 17:50:17 »
To by mě taky zajímalo

abc

Re: Disk shoří po připojení k USB
« Odpověď #27 kdy: 13. 06. 2011, 19:26:00 »
Furt nechapu, kde se tam bere to stridave napeti. To by chtelo osciloskop a odecist si z displaye frekvenci a tvar.

P.S.: Zkuste to delat, jako ja: Nekupujte WD. I kdyz jsem mel nejake problemy i s jinymi disky, WD bylo nejhorsi. Kupuji Hitachi nebo kdo to od IBM prevzal. Eventulne Seagate jako druhou volbu a dam na modleni, aby to nebyl jeden z tech srackovych disku, ktere Seagate v poslednich letech obcas vymysli. Obcas Maxtor, neni-li zbyti, ale tomu se snazim vyhybat, je to na me nervy prilis napinave.

Nekoupilo nahodou nedavno wd hitachi? :)

Re: Disk shoří po připojení k USB
« Odpověď #28 kdy: 13. 06. 2011, 21:34:05 »
Vím jak vypadá konektor od Molexu z hlavy.
Chci vyfotit to, jak Vám to ukazuje těch 30Voltů.
Tj. jak jsou zapojené kabely(kde měříte) a jak je nastavený multimetr.

Re: Disk shoří po připojení k USB
« Odpověď #29 kdy: 14. 06. 2011, 15:51:51 »
A co to ukazuje na DC ?? ale myslim že tady není co řešit prostě zdroj je KO