Snížení mezd v IT

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #30 kdy: 29. 06. 2024, 14:10:23 »
Dekujeme za informaci.

Ale jstemalinkomkimo. To ze jsme v Eu, Schengenu a existuje jednotny prqcovni trh jaksi neznamena, ze mzdy jsou vsude stejne.
V situaci, kdy jsou v ČR stejné ceny jako v Německu včetně bydlení, tak samozřejmě nemohou být stejné mzdy. Předpokládám, že vytáhnete zase produktivitu, že?:-)

Nemusite mit strach, na ceske pomery mzda nadprumerna.
Což v situaci, kdy česká průměrná mzda je pod německou minimální, znamená pro vaši nabídku víte co, že?:-)......Že musíte na rootu fňukat, že nejsou lidi....


Ale vas bychom stejne nevzali, protoze nafoukane pitomce nebereme.
Ano, v ČR obvykle, když dojdou argumenty, tak začnou nadávky. Zajděte si někdy na pohovor do Německa/Rakouska, jak se vypadá slušné chování... ;)


Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #31 kdy: 29. 06. 2024, 14:14:58 »
Ceny u nas stejne jako v nemecku … jasne, to stacilo :) dal jsem to ani necetl.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #32 kdy: 29. 06. 2024, 16:01:22 »
Tak se tady neprste, a uklidnete se. Nemusite mit strach, na ceske pomery mzda nadprumerna. Ale vas bychom stejne nevzali, protoze nafoukane pitomce nebereme.

Ono to je vždy otázka, nadprůměr v porovnání s čím, s průměrem v LIDLu? To je jak říct, že já jako ajťák jsem nadprůměrně vydělávající, a pokud budu mít 6pack, tak můžu chodit s miss ČR, na druhou stranu ta třeba zas už chodí s nějakým boháčem 100mio+ a ajťák je pod její průměr.

Vždy otázka, jestli je mzda vzhledem k pozici a požadavkům nadprůměrná, jestli ostatní platí 110k a vy platíte 140k, nebo ostatní platí 110k a vy platíte 100k, ale je to nadprůměrné k prodavačce v LIDLu, ale oborově slabší průměr.

Podle mě určitě na dnešním trhu najít lze, slyším to napříč recruitery a personálky, že na trhu je moře lidí a ještě se zlevňuje.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #33 kdy: 29. 06. 2024, 16:09:09 »
Jsme v cechach, bavime se o pozici programatora, takze asi nepujde o nadprumer ve srovnani s kasirkou v lidlu …

Mam pocit, jako bych byl v diskusich na novinkach, a ne na rootu :)

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #34 kdy: 29. 06. 2024, 16:25:16 »
Programátor = středni třída = slušný RD nebo nádherný byt. A to prostě stojí 12-15 míčů. Jasně, za 3 je zbořenistě v Ratibořicích nebo nějaké DežověLhotě.
Člověk by měl jít dělat tam, kde mu dají odpovídající výplatu, aby do střední třídy mohl patřit.



Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #35 kdy: 29. 06. 2024, 18:02:38 »
Ono to je vždy otázka, nadprůměr v porovnání s čím, s průměrem v LIDLu?
Lze předpokládat, že Lord_Pitzbudka uváděl průměrnou mzdu prezentovanou statistickým úřadem.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #36 kdy: 29. 06. 2024, 18:49:57 »
Dobrý den.
Nevíte někdo prosím, jak se pohybují banky a pojišťovny? Já bych rád do zmíněného na pozici někde mezi IT analytikem a architektem na IČO za 8-9k/MD. Skills bych řekl že mám, aktuálně dělám na seniorní pozici IT analytika s tím že dělám i architektonické návrhy. Zpětnou vazbu na svojí práci mám dobrou.

díky moc za info :)

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #37 kdy: 29. 06. 2024, 19:04:21 »
zrovna pred tydnem psala generali - pozice sice trošku vic developerska (lead developer c# / sw architekt …) a horni hranici bylo 9K/MD.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #38 kdy: 29. 06. 2024, 19:21:05 »
Programátor = středni třída = slušný RD nebo nádherný byt. A to prostě stojí 12-15 míčů. Jasně, za 3 je zbořenistě v Ratibořicích nebo nějaké DežověLhotě.
Člověk by měl jít dělat tam, kde mu dají odpovídající výplatu, aby do střední třídy mohl patřit.

Hele někde jsem četl, že střední třída je asi do průměrná mzda +-30%, takže cca. 35-70k Kč, z tohoto pohledu už je IT vyšší třída, i mzdově na úrovni doktor/právník/ajťák/manažer/majitel malé společnosti. Samozřejmě ajťák není boháč, to zase ne, ale myslím že mzdově +- top 5% opravdu není střední třída.

On se každý rád porovnává s top 0.1%, ale mít třeba příjem 500.000 Kč měsíčně opravdu není vyšší třída, to už je spíše topka.

Přiznám se, že když před covidem byl příjem 100k, bylo to velmi příjemné, teď mi ovšem vše přijde takové značně dražší. Jako nejen že ty šli mzdy dolů číselně poslední 2 roky (i když před tím stoupali), ale i se zvýšili životní náklady, takže to pokleslo i reálně. Dneska člověk pozve do trošku normálnější restaurace přítelkyni a hned účet litr.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #39 kdy: 29. 06. 2024, 19:58:15 »
Ekonomické teorie o "střední třídě" nemluví tím, že by to mělo nějak souviset s průměrnou mzdou (nebo jakoukoli absolut ní částkou).

Je to spíše pojem sociologický, který je definován tím, jak dotyčný žije, jak se chová, jak přemýšlí apod.

Jinými slovy, pokud budeme člověka, který sice bude díky třeba protekci mít 200 tisíc měsíčně, bydlet bude v honosné vile někde v satelitu, ale jinak bude poněkud hloupější, bude na václaváku hajlovat na pravicových demonstracích a ve volném čase bude vysedávat v hospodách, tak nebude ve střední (nebo vyšší třídě) ani omylem.

oproti tomu, pokud bude rodinka, která horkotěžko sežene 2x 40 000 Kč, budou žít v paneláku na sídlišti, ale budou žít aktivně, cestovat, nebát se nových kulturních poznatků, "žít zdravě", aktivně (ve všech významech), tak budou 100x víc střední třída, než ten předchozí maník.


Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #40 kdy: 29. 06. 2024, 20:25:04 »
fakt jo?

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #41 kdy: 29. 06. 2024, 20:27:46 »
Jinými slovy, pokud budeme člověka, který sice bude díky třeba protekci mít 200 tisíc měsíčně, bydlet bude v honosné vile někde v satelitu, ale jinak bude poněkud hloupější, bude na václaváku hajlovat na pravicových demonstracích a ve volném čase bude vysedávat v hospodách, tak nebude ve střední (nebo vyšší třídě) ani omylem.

oproti tomu, pokud bude rodinka, která horkotěžko sežene 2x 40 000 Kč, budou žít v paneláku na sídlišti, ale budou žít aktivně, cestovat, nebát se nových kulturních poznatků, "žít zdravě", aktivně (ve všech významech), tak budou 100x víc střední třída, než ten předchozí maník.
V ČR a obecně v zemích bývalého východního bloku v tomto směru stále doznívají 90. léta, kdy celkem duchem prostí lidé vydělali nechutné peníze. Navíc v ČR je stále hlavní trendem levná práce s nízkou přidanou hodnotou.

Ale samozřejmě střední třída nemá přesnou definici.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #42 kdy: 29. 06. 2024, 20:36:52 »
mě spíše jde o to, že lidi v IT žijí v bublině, to co vidíme ve výměně manželek je tak půlka obyvatelstva v ČR, on se každý jen dívá nahoru, že má nějakého známého co bere 300k a říká si "já se svými 100k jsem takový střed", ale prostě statisticky je to děs, občas je fajn místo pokukování jen směrem vzhůru se podívat i směrem dolů.

Pro mě velké překvapení, že většina lidí žije z měsíce na měsíc, často i lidé co vypadají že jsou za vodou jsou zadluženi až kam a často ten honosný bavorák je na operák a týpkovi zbývají po sečtení všeho 3.000 Kč měsíčně.

Často lidé v Dacii LPG ji spíš vlastní než lidi toho bavoráka, atd. O inteligenci ani nemluvě, on průměr nemá na to dělat IT ani ve snu.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #43 kdy: 29. 06. 2024, 20:46:54 »
 pro mne je prekvapeni, ze stredni trida je dle nekterych jedincu pekne deterministky definovana dle demonstracich, na kterych se ucastni.
O dva rady cosi?

Je prekvapuje, ze si sem jeste nekdo chodi pro rady

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #44 kdy: 29. 06. 2024, 20:54:26 »

Neee. Do výměny manželek chodí spíš ten spodek společnosti. Lord_Pitzbudka by se tam mohl predvést, aby se dalo posoudit, kam patří. Možná by i zvedl průměr. :-D rozhodně by to byl poučný díl :-D

Střední třída jsou jednoduše lidé, kteří mají slušné vlastiní bydlení, vzdělání a vzdělání vyžadují i od svých dětí a pomáhají jim s tím. Tahle definice vychazí ze svobody.
Máš dobré bydlení, dobrou práci, dobré vzdělání a z dětí budou s trochou štěstí dobří a vzdělaní lidé.

Naopak pokusy vlády někomu říct "sice si nemůžete pořídit vlastni pěkné bydlení, ale pořád jste střední třída, protože jsme snížili laťku" ...no prostě stojí za prd.

Kdo do střední třídy nepatří:
- rodina, která si nemůže dovolit děti, protože by to nezvládli uplatit
- rodina, která má děti, které sociálně musí podporovat stát

jedincu pekne deterministky definovana dle demonstracich, na kterych se ucastni

Toho si nevšímej, chytl do mozku křeč.
« Poslední změna: 29. 06. 2024, 20:57:50 od CPU »