-Pokud chce někdo podnikat v ČR, tak potřebuje českou firmu. Schůdná je i firma v nějakém státě EU, ale to už chce nějaké právní know-how.
To není pravda, konkrétně v IT segmentu lze bez jakýchkoliv problémů podnikat na území ČR s firmou registrovanou na území USA, veškeré problémy plynoucí z převodů likvidních prostředků řeší mezinárodní bankovní instituce a zabezpečené platební mechanismy kreditních/debetních respektive eletkronických plateb typu PayPal, včetně mezinárodních převodů. Jediná povinnost zahraničního investora (je-li prokazatelná) je odvést v ČR DPH.
-I kdyby předmět podnikání byl takový, že by to mohlo fungovat s americkou firmou, tak v první řadě narazíš na velkou neochotu ostatních podnikatelů s tebou uzavírat smlouvy
Záleží na předmětu podnikání, ale osobně nevidím žádný problém ve fakturaci pro firmu registrovanou v Mongolsku, v ČR, nebo USA. Nabízí-li firma registrovaná v Indii služby, které nikdo jiný nenabízí, neodmítnu ji proto, že je z Indie, v opačném případě se jedná o xenofobii a ta nemá s podnikáním nic společného. Je-li firma zavedená, má-li určité reference, pokud nabízí koncovým uživatlům hotové služby s okamžitou dostupností, neexistuje důvod, proč se čehokoli obávat.
- právě proto, že by tě museli žalovat u soudu v USA.
Vždy existují záruky i pojistky, takové musí splňovat i firma registrovaná na území USA, pro koncové zákazníky/spotřebitele je v mnoha ohledech daleko výhodnější, než záruky firmy registrované na území USA.
-Tvůj zaměstnavatel, který tvé americké podnikání odhalí, nebude žalovat tvou firmu v USA, ale tebe osobně u českého soudu. Normální český právník bude muset akorát nalistovat, že zahraniční podnikání není nějak vyjmuto ze zde již citovaného zákona. To rozhodně nebude nějak zásadně drahý a komplikovaný úkon.
Musel by prokázat přímou zodpovědnost svého zaměstnance, má-li firma byť fiktivního zamestance, který je rezidentem USA, vlastnik firmy můze vždy tvrdit, že o podnikaní na územi ČR neměl tušení, nebo za něj není zodpovědný, zaměstanenc v USA není zaměstnancem zaměstnavatele v ČR, zaměstnanec zaměstnavatele v ČR, není odpovědný za činnost firmy na území ČR.
V opačném případě.
Jen ať si zaměstnavatel zkusí jít do sporu s mezinárodní firmou podnikající bez ohledu na reziduum klienta, má-li možnost nabízet služby mezinárodně a nabízí je jen lokálně, je to jeho blbost a velmi pravdpodobně nebude mít dostatek prostředků pro soudní proces.