Čím nahradit Stocard?

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #15 kdy: 09. 09. 2024, 16:26:18 »
Platit 20% navíc - což je teď naprosto běžný stav u kasy v Tescu - u průměrného nákupu základních věcí. To opravdu nejde.
Tesco je v tom napřed, ale bohužel mám dojem, že tam tak nějak směřují ty řetězce všechny ...
Asi nejlepší je ty kartičky sdílet ve velké skupině, tím se stanou sbíraná data bezcenná. Snad někdo udělá českou verzi stránek jako https://welbonusgeendata.nl/ nebo https://randombonuskaart.nl/

I když je možné, že supermarkety tohle dřív nebo později zablokují.


Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #16 kdy: 09. 09. 2024, 17:24:44 »
Já používám asi 10let app Portmonka pro těch pár karet nic jiného nepotřebuji. Použiji to jednou za pár měsíců a Portmonka se dobře pamatuje než hledat jakou aplikaci to vlastně na karty používám :-D
Happy FreeBSD user! 😊🚀
Proudly using FreeBSD every day!

PCnity

  • *****
  • 691
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #17 kdy: 10. 09. 2024, 12:21:34 »
Ponuka stocard nieco viac ako zobrazenie ciaroveho ci QR kodu? Mozno missujem nejake features, pouzivam iba fotky ciarovych/QR kodov v konkretnom albume.

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #18 kdy: 10. 09. 2024, 13:20:06 »
Platit 20% navíc - což je teď naprosto běžný stav u kasy v Tescu - u průměrného nákupu základních věcí. To opravdu nejde.
Tesco je v tom napřed, ale bohužel mám dojem, že tam tak nějak směřují ty řetězce všechny ...
Asi nejlepší je ty kartičky sdílet ve velké skupině, tím se stanou sbíraná data bezcenná. Snad někdo udělá českou verzi stránek jako https://welbonusgeendata.nl/ nebo https://randombonuskaart.nl/

I když je možné, že supermarkety tohle dřív nebo později zablokují.

Zatím jsem nezkoušel...
https://x.com/Omarovo4000/status/1830875276445692030

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #19 kdy: 10. 09. 2024, 13:58:28 »
Ponuka stocard nieco viac ako zobrazenie ciaroveho ci QR kodu? Mozno missujem nejake features, pouzivam iba fotky ciarovych/QR kodov v konkretnom albume.
Nevím, zda zrovna Stocard, ale jiné aplikace nabízejí:
  • vektorové zobrazení kódu (čáry nejsou rozmazané, deformované, mají všechny stejnou tloušťku)
  • zvýšení jasu displeje při zobrazení kódu (lépe to pak přečtou čtečky)
  • dvě velikosti kódu (pro blízké a vzdálené čtení)
  • ruční vytvoření kódu (zadáním textu) a vytvoření naskenováním existujícího kódu
  • pojmenování kódu a třídění/filtrování kódů
  • uložení dalších údajů (třeba datum expirace)
  • některé aplikace umožňují sdílení kódů (třeba v rodině)


Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #20 kdy: 10. 09. 2024, 14:11:32 »
Tak Google Peněženka mi na to přišla docela tupá (mám těch kartiček asi deset). Zkusil jsem SuperCards a vypadá to použitelně, widget, který zobrazí karty rovnou na ploše, se prý chystá. Vtipný byl import stávajících karet. Prej: udělejte si screenshoty všech karet ve staré aplikaci a pak je vyberte při importu. Nerozpozná to značku asi dvou, tří karet, jinak to pochopilo všechny (mám pár specifických, které nejsou v těch obecných seznamech).

Stocard na tohle nebyla špatná, uměla si uchovat i fotky fyzických karet, u Mountfieldu si to dokonce načítalo body. Ale to úplně nepotřebuju.

Ono to asi stejně jednou všechno přejde z karet na aplikace a na každou kravinu bude extra aplikace. Třeba u Lidlu takový ty slevový ceny některý bez aplikace nejdou, člověk si tam musí ty slevy naklikat. Kdyby tam neměli některý věci, který se jinde shání blbě (nebo nevím, kde jsou), tak tam ani nelezu. Nejradši mám obchody, kde funguje variace na Scan'n'Go (v ČB kromě Globusu třeba Terno - taky už maj "appku", ale umožňují spárovat a hlavně zachovat kartičku).

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #21 kdy: 10. 09. 2024, 14:25:00 »
Ponuka stocard nieco viac ako zobrazenie ciaroveho ci QR kodu?
Tak min. to mas odlisene s logom obchodu, ak mu povolis polohu, tak ti pri spusteni rovno vyberie ten konkretny obchod, u niektorych ti vie nacitat aj tie vselijake body, a aj aktualne akcie.

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #22 kdy: 10. 09. 2024, 15:34:08 »
Odkial vlastne viete ze by mala Stocard koncit? Mne to v aplikacii nic neukazuje a co citam na nete, tak kope dalsich ludi tiez nie. Appku som prave teraz aktualizoval na najnovsiu verziu a stale nic, ziadne info o konci.

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #23 kdy: 11. 09. 2024, 21:06:31 »
Catima
Můžete si zvolit, zda zjasní obrazovku při otevření karty, během prohlížení karty nevypne obrazovku, může blokovat časovač uzamčení telefonu...

- Importuje veškerá data přímo ze stocard. Když přidám kartu, jednoduše ji pošlu rodině okolo....

imc

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #24 kdy: 12. 09. 2024, 09:29:49 »
Ako sa importuju data zo stocard?
Neviem to nikde najst.

imc

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #25 kdy: 12. 09. 2024, 10:26:56 »
Ako sa importuju data zo stocard? - do Catima. Alebo exportuju z Stocard.. sorry
Neviem to nikde najst.

Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #26 kdy: 12. 09. 2024, 10:47:26 »
Ako sa importuju data zo stocard? - do Catima. Alebo exportuju z Stocard.. sorry
Neviem to nikde najst.

Catima - menu - Import/Export - Použít jinou aplikaci (úplně dole) - Stocard (BETA)
Ale nezkoušela jsem, protože před Catimou jsem měla krátce Google Peneženku, když byla ještě Google Pay, ale kvůli pomalému načítání karet jsem přešla na Catimu a jsem celkem spokojená.

Jen Kings

  • ***
  • 101
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Čím nahradit Stocard?
« Odpověď #27 kdy: 12. 09. 2024, 11:14:50 »
Není problém import ze stocard, problém je export ze stocard :/ Aby ti to exportovali, musíš mailem kontaktovat podporu, aby ti to nějakej ind vygeneroval a poslal....

Taky mi v Catimě oproti Stocard chybí auto přiřazení loga ke kartičkám...