Dvě karty Nvidia s různými ovladači

tmx

Dvě karty Nvidia s různými ovladači
« kdy: Dnes v 12:31:38 »
blbnu s IOMMU && KVM. debian.
v kompu mam dve ruzne gpu karty nvidia, na obe jadro nasadi ovladac nvidia.
potrebuju aby na jednu kartu si Xorg neco kreslil /WM/ /driver nvidia/ a druha aby zustala pro VM /driver vfio/.

jak na tu a tu kartu /pciids/ dam ten a ten ovladac?

timhle:
/etc/modprobe.d/vfio.conf
Kód: [Vybrat]
#softdep nvidia pre: vfio-pci
#softdep snd_hda_intel pre: vfio-pci
#       1070
#options vfio-pci ids=10de:1b81,10de:10f0
#       K620
#options vfio-pci ids=10de:13bb,10de:0fbc

se k zadne karte nvidia driver nedostane.

vysledek ma byt tento: jedna karta bezi pres nvidia driver, druha pres vfio driver.
prej to nejde. diky kluci.


RDa

  • *****
  • 2 696
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dve nvidia gpus - pro kazdou jiny ovladac
« Odpověď #1 kdy: Dnes v 13:06:45 »
Pokud je cilem jenom jedno mit v hostu a druhou rezervovanou pro VM guest, tak si VFIO nastavte jen pro tu jednu tunelovanou kartu, to zabrani loadu driveru v host OS (vfio by melo mit prioritu pred vsim ostatnim).

Ke kontrole co ma jaky ovladac pouzij lspci -k  (nebo -vk)

tmx

Re:Dvě karty Nvidia s různými ovladači
« Odpověď #2 kdy: Dnes v 13:40:23 »
dekuji.
pres lspci vidim, ze na vsechny zarizeni nvidia je bud nasazen ovladac nvidia nebo je na vsechny zarizeni typu nvidia nasazen ovladac vfio.

v cfg modprobe docilim jen toho /at zakometuji tu nebo onu kartu /pciids//, ze vsechny karty maji ovladac nvidia nebo ze vsechny karty maji driver vfio.
pro vsechna zarizeni typu nvidia blacklistnu ovladac nvidia, a nasadim vfio. potrebuji ovladac nvidia blacklistnou jen tu a tu kartu.

nejde mi stroji sdelit, jaky ovladac ma pouzit na to a to pciids.

RDa

  • *****
  • 2 696
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvě karty Nvidia s různými ovladači
« Odpověď #3 kdy: Dnes v 13:53:40 »
Pak me napada pouze runtime zmena - zacnete s VFIO a pres proc/sys si najdete nejaky unbind soubor/event, kterym se driver z konkretniho zarizeni (podle bus ID) odloaduje, pak by modprobe s nvidia mohlo nacist nv driver.

(pripadne naopak, ze zacnete s dvemi nvidia a jednu unbind-nete, VFIO by melo jit priradit zas runtime tak, ze zapisete VID:PID nebo BUS/DEV/FN do nejakeho api souboru kterym se vfio ridi)

viz napr
https://www.reddit.com/r/VFIO/comments/kluihe/unbind_nvidia_drivers_from_1_gpu_but_keep_on_the/