Prodám Lenovo ThinkPad X201 Tablet s vadným displejem

Mám tu Lenovo Thinkpad X201 Tablet s vadným displejem (1280×800), je na něm svislý pruh (když se na horní hranu máčkne, pruh se zužuje, ale nikdy nezmizí). Jinak mu asi nic není, jen si nejsem jistý funkčností dotyku, pero je nicméně přítomno, ale nic to nedělá, podle mě v tom nejsou rozchozené správně drivery, jak to mělo vadný displej, ale jist si nejsem, musel bych to zkusit nějak rozběhat, popř. se podívat dovnitř, jestli už to někdo nerozbil.
Konfigurace: Core i7-620LM, 4+2GB RAM (6 GB celkem, otestováno, bez závad), WiFi 802.11agn, BEZ HDD (před prodejem ho vyndám, ať si tam zájemce dá SSD). A samozřejmě je zcela mrtvá baterka (byť asi originální). Nabíječka součástí.

Normálně bych tomu koupil displej a možná i tu baterku, ale už se mi s tím nechce pinožit a hlavně doma přetejkám hardwarem všelikerým, takže raději přenechám někomu, kdo tomu dá péči a lásku.

Cena: 700,- + doprava dle preference odběratele, na požádání pošlu další obrázky dle požadavků.


alex6bbc

  • *****
  • 1 617
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám Lenovo ThinkPad X201 Tablet s vadným displejem
« Odpověď #1 kdy: 25. 08. 2024, 22:50:22 »
kdybych to chtel tak pojedu v textovem rezimu v konzoli a skoro bych si niceho nevsiml 😊

Jen Kings

  • ***
  • 101
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Prodám Lenovo ThinkPad X201 Tablet s vadným displejem
« Odpověď #2 kdy: 26. 08. 2024, 09:21:03 »
Jen upozorním, že do X201T se baterka shání strašně špatně. Sám jsem ji před rokem sháněl do svého kousku a pak jsem na nějakém neznámém eshopu vykoupil poslední kus :)

Karmelos

  • *****
  • 1 025
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám Lenovo ThinkPad X201 Tablet s vadným displejem
« Odpověď #3 kdy: 26. 08. 2024, 10:42:18 »
Asi pozdě:-( Tradiční https://www.avacom.cz/lenovo-x200-series-liion-11-1v-7800mah-87wh ji nemá. Možná alík, tak jsem taky objednával baterky, a celkem v pohodě...
Gréta je nejlepší.

Re:Prodám Lenovo ThinkPad X201 Tablet s vadným displejem
« Odpověď #4 kdy: 26. 08. 2024, 11:59:10 »
Tak baterka je sice hyn, ale pár minut to udržet dokáže. Systém samozřejmě hlásí, že chce vyměnit (screenshoty níže byly spáchány na baterku po plném nabití a po dokončení práce to ukazovalo zbývajících asi 70 %).
Jinak k tomu dotykáči - zdá se, že tomu fakt něco chybí, nenašel jsem v Device Mangeru žádné nedoinstalované zařízení, ani nic, co by tomu odpovídalo, tedy usuzuju, že to je bez dotyku. A je nějaký zaseklý slot pro ExpressCard (vzpříčené víko).


Jen Kings

  • ***
  • 101
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Prodám Lenovo ThinkPad X201 Tablet s vadným displejem
« Odpověď #5 kdy: 26. 08. 2024, 12:02:50 »
Tak baterka je sice hyn, ale pár minut to udržet dokáže. Systém samozřejmě hlásí, že chce vyměnit (screenshoty níže byly spáchány na baterku po plném nabití a po dokončení práce to ukazovalo zbývajících asi 70 %).
Jinak k tomu dotykáči - zdá se, že tomu fakt něco chybí, nenašel jsem v Device Mangeru žádné nedoinstalované zařízení, ani nic, co by tomu odpovídalo, tedy usuzuju, že to je bez dotyku. A je nějaký zaseklý slot pro ExpressCard (vzpříčené víko).

Možná kdybys to chtěl ještě "prubnout" Tak já na tom mám Ubuntu a žádné dodatečné drivery jsem neinstalovatl, takže s Live CD by to mohlo jít vyzkoušet.
Nicméně... mně funguje dotyk jen s tím tlakovým perem. Na internetu se názory a recenze dost různí, někde se píše že to jde matlat i prstem, někde že pouze pero, tak nevím.

k3dAR

  • *****
  • 2 943
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám Lenovo ThinkPad X201 Tablet s vadným displejem
« Odpověď #6 kdy: 26. 08. 2024, 13:14:19 »
Nicméně... mně funguje dotyk jen s tím tlakovým perem. Na internetu se názory a recenze dost různí, někde se píše že to jde matlat i prstem, někde že pouze pero, tak nevím.
Minimalne u X220tablet byli 2 verze, jedna jen s wacom(pro pero) vrstvou a druha navic s vrstvou pro prsty...

r443

Re:Prodám Lenovo ThinkPad X201 Tablet s vadným displejem
« Odpověď #7 kdy: 26. 08. 2024, 17:59:05 »
Tak tohle moc dobře znám, jedná se o chronickou bolest a konstrukční vadu tohoto modelu. X201t jsem nějakou dobu měl a přesně tahle vertikální prouha se tam po čase objevila taky, nejprve jen pár pixelů široká, ale postupně se zvětšovala až na asi dva centimetry. A přesně, když se nahoře stiskl rámeček na displayem, tak se čára zúžila nebo úplně zmizela. I pořídil jsem náhradní display (resp. úplně kompletní víko vč. displaye, kloubu, tlačítek atd.), asi dva roky to bylo OK a pak se objevil zase ten samý, dobře známý pruh, viz foto.

Ohledně dotyků, ta moje verze má multitouch (prsty i Wacom digitizér) a ve Windows 10 obojí funguje out of box, v Linuxu mi tehdy fungoval myslím jenom ten Wacom.

Byl to skvělý stroj, měl jsem ho rád, ale tahle vada ho dost srážela už tehdy.  :(

P.S. škoda, že už tenhle model ve sbírce mám, za tu cenu bych ho vzal, ale dva nevyužiju.
« Poslední změna: 26. 08. 2024, 18:01:55 od r443 »

Re:Prodám Lenovo ThinkPad X201 Tablet s vadným displejem
« Odpověď #8 kdy: 26. 08. 2024, 21:11:13 »
Tak právě z toho píšu a:
  • Nebyly instalovány patřičné drivery
  • Po jejich doinstalaci bylo zjištěno, že dotyková obrazovka tu fakt není.
Vypadá to (jak napovídá r443), že problém s pruhem už byl řešen výměnou za displej bez dotykové vrstvy (v rámci úspor) a že ten problém je zpět.

No nic, cenu na snižuju na "náhradní díly": 350,- (+ doprava), pokud to nikdo nebude chtít, půjde to do šrotu, nebo to ještě nějak upcykluju, uvidíme.

Re:Prodám Lenovo ThinkPad X201 Tablet s vadným displejem
« Odpověď #9 kdy: 26. 08. 2024, 21:18:23 »
Tak jsem zjistil, že tomu nefunguje ani LAN ... tak nic, nabídku ruším, půjde to do šrotu rovnou, s tím se nemá cenu pinožit.
Pokud půjde admin kolem, udělá mi laskavost, když vlákno zamkne :). Že nechám děkovat.

k3dAR

  • *****
  • 2 943
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám Lenovo ThinkPad X201 Tablet s vadným displejem
« Odpověď #10 kdy: 26. 08. 2024, 21:41:00 »
Za 199Kc + Doprava(zasilkovna) to zachranim pred srotistem ;⁠-⁠)

Re:Prodám Lenovo ThinkPad X201 Tablet s vadným displejem
« Odpověď #11 kdy: 26. 08. 2024, 21:48:03 »
kdybych to chtel tak pojedu v textovem rezimu v konzoli a skoro bych si niceho nevsiml 😊
Ber to jako výhodu, hardwarový window manager v ceně. Možná i novější windows 10 by šlo přemluvit úpravou registru na "snap zóny" na x-souřadnici 350.

Ale je děsivé, jak se notebooky blíží ze stavu new - current- used-refurbished- obsolete do e-waste. Druhá děsivá věc je ,že notebooky a modemy z mládí . Věk. (I když do WIFTa mám daleko)
« Poslední změna: 26. 08. 2024, 21:50:00 od mikesznovu »

Re:Prodám Lenovo ThinkPad X201 Tablet s vadným displejem
« Odpověď #12 kdy: 27. 08. 2024, 17:52:55 »

Ale je děsivé, jak se notebooky blíží ze stavu new - current- used-refurbished- obsolete do e-waste. Druhá děsivá věc je ,že notebooky a modemy z mládí . Věk. (I když do WIFTa mám daleko)
Ono záleží, jak se člověk k těm věcem chová a tenhle noťas asi neměl úplně na růžích ustláno (byl jsem přesvědčen, že je na tom líp, že má jen vadný displej, a docela mě mrzí, že jsem si zavčasu neověřil skutečný stav věci, nu co, stává se jednou za 10 let).
Já mám třeba notebook Fujitsu Lifebook N532 - Ivy Bridge 4jádro/8vlákno s nějakou přidanou Nvidií do party, 17" displej, no docela na svou dobu našláplá věc (jasně, nebyl herní, ale byl to lepší kousek). Na něm jsem se naučil, že plastový notebook už kupovat nebudu (jak praskaj ty plasty kolem pantů, to udělá z notebooku dříve či později šrot), že "spill-resistant" keyboard znamená, že při polití vodotěsná klávesnice obětuje sebe, aby zachránila notebook (dovnitř se fakt nic nedostalo, ale klávesnice to po čase zabalila), že občas není dobré půjčovat notebooku neznámou nabíječku (naštěstí to někdo opravil a deska zase přijímá energii z konektoru) a že je dobré si pohlídat (pokud je to vůbec možné) možnosti nastavení notebooku při práci z 99 % na nabíječku (jak se na to bude tvářit baterka) - tenhle LifeBook stran zmíněného nedisponoval ničím, takže baterky byly všechny odsouzeny k usmrcení zbytečným ničím (zatímco třeba u Lenova jde nastavit a spolehlivě provozovat režim ochrany baterie, kterážto při nabíjení nepřejede přes 65 %, takže po 3,5 letech má z nominálních 80 Wh ještě docela použitelných 76,3 Wh při 93 proběhlých cyklech). Kdyby měl ten LifeBook v pohodě baterku, je jeho použitelnost pro spoustu lidí ještě na poměrně vysoké úrovni.

ajne

  • ***
  • 201
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám Lenovo ThinkPad X201 Tablet s vadným displejem
« Odpověď #13 kdy: 28. 08. 2024, 07:15:06 »
Omlouvám se za OT, ale diskuze už se tu stejně rozeběhla různými směry.  :) Já mám dodnes TP T420i na takové to domácí žvýkání. I když je v tom 2. generace i5, tak na prohlížení netu a puštění filmu z Netflixu či Amazonu překvapivě bez obtíží stačí. Akorát načtení aplikace či streamu trvá déle, než na současném HW. O nějaké Putty či WinSCP nemluvě, takové nenáročné věci na tom běhají jak z praku.

Dnes si ale shodou okolností jdu pro nový notebook, který tento nahradí. Nakonec mne k tomu dohnaly tři důvody - blížící se konec podpory Windows 10 (používáme doma jako hlavní OS Windows,) - řešitelné pomocí Kubuntu. Mizerný display - úhly a barvy na originálním displeji jsou dost strašné. Řešitelné výměnou displeje za lepší, ale nerentabilní u takto starého zařízení. A nejhlavnější důvod je blbnoucí touchpad. Někdy funguje, někdy ne. Kontroloval jsem propojovací kabely, čistil konektory, ale stále je to stejné. Nedá se na to spolehnout, a to mi vadí nejvíc. Jinak krásný kus HW, prakticky nezničitelný tank, ale už na něj doléhá věk.

Re:Prodám Lenovo ThinkPad X201 Tablet s vadným displejem
« Odpověď #14 kdy: 28. 08. 2024, 07:36:30 »
OT jako zakladatel vlákna bezvýhradně povoluji ;-).
Přesně vím, o čem hovoříš. Takových věcí mám, co ještě v pohodě mohou sloužit, ale mají nějakou mouchu, kvůli které už bych to nedal na používání ani takovým těm známým, co by potřebovali "aspoň něco, hlavně že to bude skoro zadarmo". Strašně nerad vyhazuju věci, co ještě nějakým způsobem fungují (proto tady mám takové bordelárium, kde když něco hledám, tak bych potřeboval Google) - nedávno jsem zachraňoval myš za bratru dvě stovky nebo takovou nějakou směšnou částku - odešlo prostě "jen" scrollovátko (rotační enkodér), tlačítka v pořádku, pohyb bez problémů, jen to neroluje. No, posloužila jiná myš, co měla víc neduhů a co tu roky ležela proto, aby se stala dárcem rotačního enkodéru - a myš za pár stovek zase jede jak nová, jakkoli by někdo jiný řekl, že čas a propálená energie vydá za víc než za cenu nové té samé myši.
Takovej už jsem já - a pak se tady přes to nehnu. A protože už se pomálu chystám na zasloužený odpočinek, začínám to tu pomálu vyklízet, abych se toho do konce života stihl nějak smysluplně zbavit a někdo to pak nevyrazil jako pozůstalost do sběrného dvora, to bych se musel v hrobě obracet (jak říká moje tchýně: aspoň bys měl nějakej pohyb).