Windows 10: mikrofon boost

Windows 10: mikrofon boost
« kdy: 17. 10. 2024, 15:48:01 »
Na zaklade temy som si kupil sluchatka Razer BlackShark V2 Pro 2023. Mikrofon je dobry ale je tichy. Pozeral som ze niektore mikrofony sa v systeme daju boostnut:


lenze sa zda ze to nejde pri bezdrotovych mikrofonoch a boost proste nie je dostupny. Zaujimalo by ma ci to ide riesit inak, pripadne nejkou utilitou? Ide mi primarne o video hovory, ak by som robil videa tak to ide riesit v OBS a podobne, lenze to nie je moj pripad a musi to byt systemove nastavenie skratka. Zoom ani Skype toto taktiez nemaju.


Re:Windows 10: mikrofon boost
« Odpověď #1 kdy: 17. 10. 2024, 17:49:21 »
Skusal som Equalizer APO ale nepomohlo to. Tiez Voicemeeter ale to som nejak moc nevedel rozbehat poriadne.
V prilohe je test mikrofonu, na viac to nedostanem bez vysloveneho kricania.

Re:Windows 10: mikrofon boost
« Odpověď #2 kdy: 17. 10. 2024, 18:41:39 »
Tak mam pocit ze pomohlo to, ze som v nastaveni mikrofonu zapol "pocuvat toto zariadenie" a potom preklikal Synapse zase a proste nejak sa ta hlasitost zvysila ked som klikol tusim na normalizaciu. Nic som nemenil, len som proste zapol, vypol, zapol, poposuval slajdery a tak nejak sa to proste zlepsilo. Tiez som skusil odinstalovat audio vstup a vystup v sprave zariadeni, restartol system par krat, aktualizoval co islo. Proste neviem povedat ze jedna konkretna vec fungovala. Ale najskor proste Synapse nespravne zapisala zmeny do headsetu a preklikat to nejak "odmrzlo" alebo co. Proste Razer no.

Ked mam zvuk na 50% tak mikrofon znie dostatocne hlasito.
« Poslední změna: 17. 10. 2024, 18:43:14 od hknmtt »