Takový kurs bude přinejlepším lehkým úvodem, za ty peníze dost předraženým. Pokud se budeš chtít dopracovat k nějakým výsledkům, potřebuješ hodně praxe. Tady nevím, nakolik máš grafické zkušenosti z jiných prostředí (fyzických i digitálních). Nejefektivnější by to bylo, pokud jsi dobrý grafik a jen chceš zjistit, "jak to udělat v Canvě", ale i tak bude poměr cena výkon podle mě dost nepříznivý.
Poznatek číslo 2. Štve jí, když jí někdo řekne, že má na kreslení talent. Talentu je tam prý málo. Větší vliv prý mají stovky až tisíce hodin, které už různým malováním, kreslením, vyráběním strávila.
Ano a ne. Je to (z velké části) řemeslo. Takže to chce praxi a zase praxi, aby člověk dostal zručnost. Ale i talent je důležitý. Podle mých zkušeností z různých oborů je účení se něčeho zhruba S-křivka. Na začátku chvíli trvá, než se do toho člověk dostane, aby vůbec něco vyplodil (zaleží na počátečních / přenositelných zkušenostech). Pak to jde nahoru docela rychle ale následně zaúřaduje zákon klesajícího mezního užitku a zlepšování jde pomaleji a pomaleji.
Talent rozhoduje o tom, na jaké úrovni ("jak vysoko") člověk při učení začne, respektive jak rychle mu to ze začátku půjde. Ale pak nastoupí zákon klesajícího mezního užitku. Tak talent nepřímo určuje, jak vysoko se člověk může dostat.
Kdybych to měl přirovnat k něčemu z programování, tak je to jako rozdíl mezi člověkem, který dokáže "od přírody" striktně logicky přemýšlet a mezi jiným člověkem, který toho prostě není schopný. Oba se mohou nakonec nějak naučit programovat, ale ten první bude mít ohromnou výhodu a při stejném investovaném úsilí bude mnohem výš, než ten druhý, kterého jeho handicap bude omezovat a nedovolí mu být _opravdu_ dobrý.