Reported uncorrectable errors na SATA SSD

Reported uncorrectable errors na SATA SSD
« kdy: 21. 09. 2024, 13:17:29 »
Zdravím,
v jiném příspěvku zabývajícím se výpisu ze smartctl jsem zaznamenal řadu lidí, kteří byli schopni se více či méně fundovaně vyjádřit n zaslanému výpisu.
Já to vezmu zkrátka a rovnou sugestivní otázkou:
Mohu se domnívat, že chyby disku, které (v tomto případě) v gsmartcontrol (který volá smartctl) vidím, mohu směle ignorovat? Dodám, že Error-log je prázdný (no errors logged). Jedná se o starší SSD, které jede v jednom serveru jako SSD pro operační systém trvale (stejně jako dalších 8 disků) a až na tuhle „červenou“ položku nevykazuje žádné potíže. Jsem si samozřejmě vědom, že SSD může umřít bez varování stylem „najednou zničehonic zdechne a pápá data“ (už jsem takové osobně zažil dva SanDisky a jeden Krucinál). Není to samozřejmě žádný mission-critical server, ostatně je to z obyčejného PCčka, staré Core i5-650, Intel deska, ale svému účelu stačí a energii neřeším (zatím, ale mám v plánu to zmigrovat do virtuálky, to je všechno vedlejší). Jsou tam v poli nějaké disky, které se tváří vadněji, ale pole je řešené tak, že výpadek jednoho libovolného disku (a dokonce dvou konkrétních najednou) se přežije. Ale asi by mě nebavilo znovu instalovat celý OS a všechno to nastavovat, znáte to ;) (rozumnou a na SW bezplatnou zálohovací strategii živého OS jsem ale ještě nevyšpekuloval, to bude další krok).
« Poslední změna: 21. 09. 2024, 13:19:43 od WIFT ​​​​​​​​​​ »