Nespouští se nabídka GRUB2 v Ubuntu

Re: Nespouští se nabídka GRUB2 v Ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 31. 05. 2010, 22:30:14 »
V /etc/default/grub je nastaveno GRUB_TIMEOUT=10 přesto se tabulka GRUB2 zobrazuje 0 sekund. Pouze při stisku ESC v určitém krátkém okamžiku ji zobrazím na monitoru. Jak už jsem výše řekl, vše co se týká Ubuntu tam je 2x. Visty tam nejsou vůbec. Co s tím ? Díky.


Re: Nespouští se nabídka GRUB2 v Ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 31. 05. 2010, 23:28:43 »
Postup zprovoznění GRUB2 proti Windows Vista se dá docela snadno vygooglit. Co se týče timeoutu, já mám v konfiguračním souboru /boot/grub/grub.cfg uvedeno

set timeout=5

Máš to tam taky? Ten soubor každopádně není určen k přímé editaci! Viz můj poměrně nedávný článek. Konfiguruje se to v systému jinde. Po změně toho /etc/default/grub je tím pádem třeba zavolat update-grub2, aby se změna z /etc načetla a promítla do jeho konfiguračního souboru v /boot. Pokud ten příkaz nepouštíš, pak si můžeš v /etc měnit co chceš, protože odtamtud to GRUB nenačítá.

Re: Nespouští se nabídka GRUB2 v Ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 01. 06. 2010, 00:19:36 »
Tak dobře. Na ten update-grub2 jsem asi opravdu zapoměl. Tím pádem by se mi pak měla tabulka nabídky zobrazovat oněh 10 sekund. Tím vyřeším první polovinu problému. Ale jak do nabídkové tabulky vpravím zpět ty údaje o Vistách, které na disku jsou jako další OS a před havárií jsem si mohl v tabulce nabídky volit mezi Ubuntu, nebo Vista ?

Re: Nespouští se nabídka GRUB2 v Ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 01. 06. 2010, 00:27:25 »
Jo a ještě jsem se chtěl zeptat, proč všechno týkající se Ubuntu mám v tabulce nabídky 2x a navíc mi tam přibylo i nějaké Chainload into Grub2. Co je to?

Re: Nespouští se nabídka GRUB2 v Ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 01. 06. 2010, 13:01:06 »
Opravdu je tam všechno dvakrát? Není to jen třeba recovery mode nebo něco podobného? Ty řádky se skutečně ničím neliší? Pošli sem soubor (dá se sem dát příloha) /boot/grub/grub.cfg.


Re: Nespouští se nabídka GRUB2 v Ubuntu
« Odpověď #20 kdy: 01. 06. 2010, 14:15:34 »
Opravdu 2x.  Ne  memtest a recovery mode, ale tohle vše 2x.  To právě žasnu.

Re: Nespouští se nabídka GRUB2 v Ubuntu
« Odpověď #21 kdy: 01. 06. 2010, 14:58:57 »
Nevím jak sem onu přílohu mohu vložit. Hraje se tu na tagy čímž zrovna nevládnu. Je to dlouhé tak jestli máte tu možnost tak to pak vykopněte. Sorry
« Poslední změna: 01. 06. 2010, 17:59:25 od Petr Krčmář »

Re: Nespouští se nabídka GRUB2 v Ubuntu
« Odpověď #22 kdy: 01. 06. 2010, 18:02:14 »
Dělá se to normálně pod příspěvkem po rozkliknutí "Rozšířené možnosti...". Udělal jsem to dodatečně za Tebe. Každopádně já tam nic dvakrát nevidím.

Re: Nespouští se nabídka GRUB2 v Ubuntu
« Odpověď #23 kdy: 01. 06. 2010, 18:56:07 »
Nojo těch 2,59 kb, to co je tam nyní ke stažení, to ale není to co jsem tam dal já..!!!???  Já jsem tam dal něco delšího, bylo tam vidět že tam i ty Visty nějak figurují  a vše týkající se Ubuntu tam bylo 2x vidět, i pro mě, jako laika. Kde se tam vzalo toto ??? Toto se týká Windows7.

Dám to na web a sem dám jen odkaz na to. Tyhle tagy tady nechápu.

Re: Nespouští se nabídka GRUB2 v Ubuntu
« Odpověď #24 kdy: 01. 06. 2010, 19:05:59 »
Jo tak jsem to asi pochopil. Myslel jsem že se to dělá nějak přes ty Ikony - tagy nahoře.

Tak jsem tam dal ten grub.cfg který jsem tam už jednou - neuměle měl. Toto je ten dvojnásobný...

Re: Nespouští se nabídka GRUB2 v Ubuntu
« Odpověď #25 kdy: 03. 06. 2010, 08:57:45 »
Jestli mi někdo nevěří že nemám duplicitní nabídkovou tabulku GRUBu2 tak to může vidět na vlastní oči zde:  www.linub.websnadno.cz

Jak jsem toho dosáhl?  Netuším...  Po obnovení GRUB2 z Live CD dle popisu na www.wiki.ubuntu.com

Obnovoval jsem proto, protože v důsledku - nejspíš viru při používání Vist to nakoplo MBR.