Jaký hardware na domácí Asterisk?

Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #15 kdy: 21. 10. 2024, 11:03:32 »
WTF na to je snad VoWiFi

No tak já třeba tuhle možnost u žádné SIM v telefonu nemám.

Citace
O asterisku jsem také uvažoval ale jedu pře ústřednu Odoriku, kde se dá pořešit vše
Nezavedl Odorik náhodou nějaké minimální plnění za linku? To by se pak na volání z pokoje do pokoje moc nevyplatilo, když je těch linek potřeba víc.
Nebo se to minimální plnění týka jen SIM karet a VoIP linek s veřejným číslem?


Pouze u SIM je nějaká minimální útrata, tuším 100kč/30dní jinak poplatek 0.7kč/den/SIM.


Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #16 kdy: 21. 10. 2024, 11:20:10 »
WTF na to je snad VoWiFi

No tak já třeba tuhle možnost u žádné SIM v telefonu nemám.

Citace
O asterisku jsem také uvažoval ale jedu pře ústřednu Odoriku, kde se dá pořešit vše
Nezavedl Odorik náhodou nějaké minimální plnění za linku? To by se pak na volání z pokoje do pokoje moc nevyplatilo, když je těch linek potřeba víc.
Nebo se to minimální plnění týka jen SIM karet a VoIP linek s veřejným číslem?


Pouze u SIM je nějaká minimální útrata, tuším 100kč/30dní jinak poplatek 0.7kč/den/SIM.

Pokud vim tak se to jen zapne v telefonu, a nazdar ( podminka je vlozena sim). Pokud mas info ze to musi podporovat sim, tak dej odkaz prosim. Rad se dovzdelam. Nehlede na to, ze sim neni problem u operatora vymenit...

CPU

  • *****
  • 846
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #17 kdy: 21. 10. 2024, 11:37:29 »
Pokud vim tak se to jen zapne v telefonu, a nazdar ( podminka je vlozena sim). Pokud mas info ze to musi podporovat sim, tak dej odkaz prosim. Rad se dovzdelam. Nehlede na to, ze sim neni problem u operatora vymenit...

Nene, u Vodafone si musí aktivovat nastavení služby za 0 Kč.
A buď Tmobile nebo O2 to má zapnuté out of the box.

Oni jsou operátoři dost rádi, když si to lidi zapnou, protože ve městech jim malinko klesá provoz na BTSkách a v podstatě ušetří za výstavbu nových BTS. Alespoň tak to ještě před Covidem bylo.
 

Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #18 kdy: 21. 10. 2024, 12:33:01 »
Jedna SIM je Odorik, takže síť TM, a druhá je firemní TM. Ani u jedné možnost "WiFi Calling" nemám.

Podle všeho VoWiFi u virtuálů TM nepodporuje. Jak je to u firmních SIM nevím, nad tím nemám kontrolu.

ja.

  • ****
  • 340
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #19 kdy: 21. 10. 2024, 13:50:52 »
Jedna SIM je Odorik, takže síť TM, a druhá je firemní TM. Ani u jedné možnost "WiFi Calling" nemám.

Podle všeho VoWiFi u virtuálů TM nepodporuje. Jak je to u firmních SIM nevím, nad tím nemám kontrolu.

Nenastavuje sa to na SIM, ale v dialeri. Otvoriť dialer, vybrať nastavenie, tam sa dá zapnúť volanie cez wifi a na niektorých telefónoch (novších androidoch?) aj preferencia - preferovať wifi (volá sa cez wifi aj keď je dostupná mobilná sieť) alebo preferovať mobilnú sieť (cez wifi sa volá len keď nie je dostupná mobilná sieť).

Edit: takto nejako: https://imgur.com/cDXIEhb
« Poslední změna: 21. 10. 2024, 13:55:00 od ja. »


Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #20 kdy: 21. 10. 2024, 14:19:39 »
Jenomze tady jsme na linuxackem serveru a pokud vim, tak VoLTE a VoWIFI obvykle nefunguje na custom ROMs (Lineageos apod...)
:-(

Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #21 kdy: 21. 10. 2024, 19:27:44 »
Našel jsem jsem přes vyhledávání aplikaci "Wi-Fi Calling", takže předpokládám, že telefon to umí. Ale ke konfiguraci se dostat stále nedokážou. Ani v mém "Simple Dialer" and v defaultní "Phone" applikaci.

Každopádně, VOIP má i tak výhodu, že v telefonu funguje bez SIM, případně bez mobilního čísla, třeba jen na datové SIM - prakticky nic to nestojí. Ideální využití třeba pro starší mobily

k3dAR

  • *****
  • 2 996
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #22 kdy: 21. 10. 2024, 21:40:09 »
Našel jsem jsem přes vyhledávání aplikaci "Wi-Fi Calling", takže předpokládám, že telefon to umí. Ale ke konfiguraci se dostat stále nedokážou.
Urcite to souvisi se sim, napr. System prepnu do English (a pro jistotu dam reboot), otevru Settings, dam vyhledavat "calling", najde mi to "WiFi Calling, Use Wi-Fi for calls to improve quality", tuknu na to a hodi me to do nastaveni me SIM a oznaci v sekci Calling "Wi-Fi Volání" (tedy cesky! :⁠-⁠) a kdyz na to tuknu zobrazi se obrazovka s prepinacem "Use Wi-Fi calling" a moznosti vybrat preferovane chovani viz screenshot, na nem je i videt ikonka povoleneho Wifi volani (mezi wifi a mobilnim signalem)... Mam FairPhone5 s Android 14 a T-Mobile CZ pausalni soukroma fyzicka sim...

CPU

  • *****
  • 846
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #23 kdy: 21. 10. 2024, 21:55:41 »
Zapnout v nastavení telefonu ≠ mít aktivní službu.
Alespoň u mě se muselo zapnout v telefonu a zároveň aktivovat službu, jinak se to tvářilo jako funkční, ale nefungovalo to.

Každopádně, VOIP má i tak výhodu, že v telefonu funguje bez SIM
To už je hodně unavený argument, prostě napiš, že VOIP je tvůj sen a miluješ ho.
Klidně si používej AIX a BT100vku :-D
Ale nic to nemění na tom, že VOIP byl poměrně efektivně vytlačen mobily.

« Poslední změna: 21. 10. 2024, 21:58:54 od CPU »

Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #24 kdy: 21. 10. 2024, 23:35:23 »
(energetickým baronům).
VOIP je sice dead, kdo ještě nemá mobil? Ale když to doma chce?

To máš pro dveřníka?

VoIP dead? No to snad ne... Proc by si meli vsichni vsude volat pres vysilacku (mobil)? Je prece tolik aplikaci, kde ma "pevny telefon" stale svoji nenahraditelnou ulohu. Ano, jednotlivec na home office si muze vystacit s Teams a mobilem. To snad ale nereprezentuje cely svet.