Takže, pokud tvůj příspěvek není jenom vtip, což částečně naznačuje tvá čeština, tak bych doporučil zaměřit se právě na zlepšení jazykových dovedností. Pokud budeš studovat informatiku, je docela pravděpodbné, že budeš pracovat jako programátor, tester a nebo třeba projektový manažer, a takoví často musí komunikovat s jinými lidmi, a to nejenom česky, ale také anglicky.
Dobrý informatik proto musí dobře zvládat jazyky a mít dobrý písemný projev, musí se také umět domluvit. Jazyková vybavenost možná na první pohled přímo s informatikou nesouvisí, ale sama o sobě je dokladem důslednosti myšlenkového projevu, což je v tomto oboru velmi podstatné.
V praxi dostaneš a nebo budeš psát dokumenty s popisem chyby programu (bug dokument), kde napíšeš co dělat pro její vyvolání (reprodukce chyby - bug reproduction) a potom se ji budeš snažit opravit(zafixovat), to uděláš tak že budeš procházet zdrojový kód programu (je proto dobré učit se číst cizí kód a snažit se ho pochopit, nejenom psát vlastní) a až ji najdeš, tak ji opravíš (musíš znát programovací jazyk, často jde o jedene z jazyků Java, C#, C++, ale tyto se kombinují s SQL, které ale může mít také nějaké vložené procedury) a potom o tom napíšeš zprávu, opět anglicky. Také se budeš muset naučit používat verzovací systémy, tedy třeba subversion, mercurial, git, v komerční sféře se často vyskytuje placené synergy. Při řešení problémů budeš čas od časo (či často...) volat a psát anglicky s různými lidmi, je proto třeba snažit zbavit se jakéhokoliv ostychu. Jazyk nemusí být dokonalý, hlavní je plynulost komunikace a abyste se domluvili.
No a čím začít? Dneska je moderní doporučovat Python, a myslím že to není špatná volba, zvláště díky množství rozšiřujícíh knihoven. Pokud ale chceš proniknout do hloubky, tak osvědčenou cestou je čistý jazyk C, ten se dá použít jak pro normální aplikace, tak i pro programování různých udělátek a blikátek. Krom Herouta se mi možná víc osvědčila kniha Jazyk C od Dalibora Kačmáře, na ní jsem v 9. třídě začínal jako samouk. Hlavní je udělat opravdu všechna cvičení, která tam jsou. A po čase si to zopakovat, stejně to uděláš trochu jinak. Od jazyka C je jenom krůček k C++, dokonce můžeš programovat v C++ a přitom programovat jako v C, protože C je v C++ prakticky obsaženo, až na pár drobností na které asi hnedle nenarazíž. Pro C++ existuje celkem pěkný 3d engine Ogre3D, kde si můžeš vyzkoušet i dělání nějakých těch 3d her, viz.
http://www.ogre3d.org/ ať vidíš na co se můžeš těšit. Většina počítačových her se stále píše v C++, kvůli rychlosti. Ale nezapomeň, že cesta C a C++ je trnitá...