Ja používám v práci na desktopu Debian a doma na noteboocích i na desktopu Slackware, a rozhodně mám problémů míň doma
Pokud to člověk nainstaluje v poslední stabilní verzi, tak to většinou vydrží spolu s hardware - a při velkém upgrade software se prostě nainstaluje i nový systém. Ale upgradovat z verze na verzi jde samozřejmě taky (dělal jsem to minulý víkend).
Nechci být nezdvořilý, ale to co píše tingstong je s prominutím hovadina. Slack už dneska není tolik one man show, Pat ho rozhodně nedělá sám. Věci v systému nejsou v žádném případě 100 let staré - v poslední stabilní verzi Slackware jsou novější verze spusty software než v současném Debianu testing (jádro 100%, víc teď nemám náladu ověřovat) a pokud to má být na rozumnou práci, tak to skutečně do toho dalšího upgrade vydrží aniž by se tím člověk musel trápit. Pokud má někdo náladu na nejnovější balíčky, vždycky jde používat -current a updatovat si to přes slackpkg.
Taktéž není pravda, že je nějak složité začít slack používat - většina věcí prostě funguje a nic není třeba konfigurovat, jen je nutné si zapnout bootovaní do grafického módu (změna jednoho čísla v /etc/inittab). Navíc je slack slušně zdokumentovaný, takže pokud člověk umí číst, není problém.
Jediné kde začátečníkovi slack úplně nedoporučuju je notebook. Mě tam sice funguje skvěle, ale standardní jadro ve slackware není tickless, takže není úplně přátelské k baterce. S trochu práce (jeden večer) se dá spotřeba systému vyladit a běží pak úsporněji než Ubuntu - ale práce to je (rekonfigurace a rekompilace kernelu, trocha experimentování co konkrétnímu kusu hardware sedí nejlíp.
Mimochodem - mě osobně přijde, že slackware se na desktop hodí víc než na server. Instalace bezpečnostních updatů už je dneska jednoduchá - ale jen pro software který je součástí slacku. Na serveru kde jsem provozoval i software který jsem si dokompiloval (PostgreSQL, postfix, dovecot) to dokáže být trochu otravné to vždycky rekompilovat když se objeví nová díra.
Takže sečteno a podtrženo - odvážnému štěstí přeje, jdi do toho, neboj se číst dokumentaci a odměnou ti bude mimořádně stabilní desktop. Mě osobně skladba software ve Slackware sedí, takže moc extra věcí neinstaluju - ale já na Slackware vyrostl, takže jsem asi spíš svůj vkus zformoval podle něj