Přesně tohle často řešíme pro dispečerské systémy.
Řešení jsou v zásadě dvě.
1) extender konzole, dělá to třeba Matrox. Je to karta do slotu, která po optice do klientské jednotky velikosti cca nanoPC nebo Macu Mini posílá (podle výbavy konkrétního modelu) např 4x USB2, 4x HDMI s FHD@60Hz, fullduplexní zvukovku, a gigovou síťovku pro připojení např SIP telefonního přístroje. Nevýhodou je, že to stojí naprostej nesmysl, podle výbavy cca od 1000 USD nahoru. Na domácí použití ekvivalent mentální poruchy způsobené krumpáčem.
2) server / stanice / výkonný noťas za zdí, kde je klima. Varianta s noťasem, kterého si bereš na cesty, má asi jedinou výhodu a spoustu nevýhod. Osobně bych volil variantu se serverem, a na něm hypervisor s možností pomocí PCIpassthrough do virtuálu zpřístupnit výkonnou grafiku, pokud bych na tom chtěl stříhat video. Protože jinak všechno počítáš na CPU.
Pokud bys tam měl Windows na železe, tak grafická akcelerace funguje jen v instanci na železe. Desktopové edice podporu RemoteFX ukončily v 10kách někdy v půlce 20211, 11kové HyperV nějakou podmnožinu má taky, ale není to nic moc. Plné RemoteFX je k dispozici jen na serverové edici, a stejně to na GPU deleguje jen vykreslování prvků GUI prostředí a některých vybraných operací s bitmapami a při přehrávání velmi úzké skupiny videokodeků, takže to využití úplně nemá.
Proti variantě s noťasem, kterého si bereš na cesty, to má minimálně 3 dost zásadní výhody:
a - data zůstávají v kontrolovaném prostředí doma / ve firmě
b - pro práci máš k dispozici konektivitu serveru, protože z klienta ti stačí 56kbps pro RDP a všechna práce se dělá na serveru
c - doma ti zůstává k dispozici plnohodnotný počítač s velkým výkonem, takže pokud si neodřízneš konektivitu, pro nějaké úpravy nastavení / řízení / práci je to totéž, jako bys seděl doma a pro přístup do managementu žádný další stroj nepotřebuješ
A pak ti k tomu na cesty stačí nejlevnější noťas s displejem a klávesnicí, které budeš ochoten tolerovat. Osobně bych bral 14" 2in1 překlopný chromebook nebo windowsovský noťas, který nebude bolet když se rozbije nebo ho někdo ukradne (data v něm nejsou a v prvním krámě koupíš náhradu, nainstaluješ ChromeRDP nebo klienta VPN, a pokračuješ tam, kde se ti do něj vylilo kafe nebo jsi ho hodil pod tramvaj).
A jako klient na doma ideálně repasovaný průmyslový tenký klient z korporátu za 3 kila s pasivním chlazením, 2GB RAM, 2jádrovým AMDčkem od úrovně intelovského Atomu nahoru, a 32GB eMMC a pasivním chlazením, nebo cokoli lepšího. Tyhle hamburgery mají v podstatě jako standard 2x HDMI nebo 2x DP s podporou minimálně FHD nebo 2K @60Hz, eventuálně si výstupy přidáš pomocí DisplayLinkové dokiny jako je třeba
https://www.incomputer.cz/targus-usb-a-dv4k-univerzalni-dokovaci-stanice/ (akorát ta dokina stojí asi 2x víc, než za kolik jde sehnat toho klienta od HP / Dell / Fujitsu / Lenovo).
Hodíš na to klidně XP Home s vykuchaným balastem, protože to nikam ven z LAN chodit nepotřebuje a bude ti stačit v XPčkách vestavěný RDP klient.