Nelze přepnout klávesnici a indikátor je k ničemu

Nelze přepnout klávesnici a indikátor je k ničemu
« kdy: 28. 09. 2024, 22:07:09 »
v MATE prostredi jsem se konecne doklikal jak prepnout jazyk jakou zkratkou byla to asi dvacata osma polozka v options, ale chvalim ze je na vyber asi osm moznosti modifikacnich klaves.

Ale po logoutu a loginu mi nejde prepnout layout, ani zkratkou, ani kliknutim levym tlacitkem na cs (ano, hlasi to cs, i kdyz mam en). pravy klik /:layouts - vyberu czech = neudela naprosto nic
Kde je problem, proc to  nefunguje??? jaka komponenta v linuxu, v MATE ma starosti prepinani jazyku

DokonceShow current layout z toho praveho kliku mi ukazuje cesky layout na monitoru, ale to je mi platne jak vytistena fotka mrtveho psa


RDa

  • *****
  • 2 644
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nelze přepnout klávesnici a indikátor je k ničemu
« Odpověď #1 kdy: Dnes v 14:22:24 »
v TDE mam stejny problem (nereaguje na klavesu, prenuti na tray ikone ukazuje ceskou ale nepise to hacky carky ale cislice) - pokazde musim otevrit nastaveni jazyku, kliknout sem tam, aby se aktivovalo "apply" tlacitko, byt tam zadna realna zmena neni, a pak to uz funguje.

Nastavovaci dialog vypisuje prikaz, takze mam podezreni ze pri natazeni DE se proste tohle nepusti, nebo to selze na necem, takze muj plan na pristim rebootu bude zkusit prikaz pustit rucne.  Pokud to pomuze, tak to zakomponuji do startup skriptu nebo profilu.

Kód: [Vybrat]
setxkbmap -model pc104 -layout us,cz,sk -variant ,qwerty,qwerty
setxkbmap -option grp:alt_space_toggle