Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #15 kdy: 09. 07. 2024, 22:20:21 »
hybaj delat remote do prahy nebo jeste lepe do reichu i nizsi plat tam je furt vic.
douc se frontend javascript. nauc se sql a dalsi technologie, treba python, c++, golang, rust.

Vsak to jdu delat, remote do Prahy. A javascript front end delam uz od prvni prace, v tomhle smeru jsem fullstack. Ke GoLangu se mozna dostanu nejak v te nove praci, ale moc na to nesazim. Kazdopadne me zaujalo, ze 115k povazujes za malo. Muzes nejak vice elaborovat? :)


Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #16 kdy: 09. 07. 2024, 22:37:17 »
nenech se rozhodit mistry sveta na rootu, kteri jako juniori brali 200K mesicne (akorat ze vubec). s 2 letou praxi, bez nejake soecialni specializace to jsou adekvatni penize .

pro srovnani, nejvyssi nabidka co mi v cechach v poslednich tydnech prisla, byla na ico s limitem 9k M/D (cili cca 180 mesicne), ale byl to lead backend (asp net apod), s bambilionem let praxe a odpovednosti. a to byli jeste docela stedri.

prumerna nabidka co ted chodi na linkedinu je spise nizsi , kolem 7/tis za md.

v historii cv mam 20 let praxe, role sw architektu, lead developeru, devops, terraform apod., ale … jinak bez nejake super specializace.



hmmmw

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #17 kdy: 10. 07. 2024, 07:14:18 »
Mě by docela zajímala zpětná vazba toho prvního šéfa, co nabídl 38000 s tím, že to je hodně :D

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #18 kdy: 10. 07. 2024, 07:15:23 »
Suhlas, tu na roote je vela ludi ktory sa chvastaju ze pred 10-20timi rokmi brali ako cerstvi juniori ktori prave vysli z VS 50K (10-20rokov dozadu a v cesku) - cize dnesni cerstvy junior musi podla nich brat ako nastupak aspon 80-100k, inak je to podhodnotena suma. (len tak mimochodom, ani jeden z takich ludi nebol dodnes ochotny tu odfotit vyplatnu pasku/fakturu).

Pritom si staci pozriet rozne pracovne inzeraty, aj napr v tom nemecku a jednoducho tam vidno ze ano, inzeraty tam zacinaju tak na urovni 3500€-4000€ mesacne (90k - 100k CZk), ale pre mediorov a pod. Juniori budu radi mozno tak za o 20% menej.
A to sa bavime o dochadzani do kanclu. Z nejakeho dovodu, ked si vylistujem full homeoffice (pokial nechces kazdy den cestovat do nemecka, tak to je jedina cesta), su ponuky razom z nejakeho dovodu dost nizsie a neni problem vidiet "hladame seniora, ponukany plat (rocne) 40-75k€ = mesacne v CZk to je 85k-155k a vsetci dobre vieme ku ktoremu koncu toho rozsahu mas vasciu sancu sa dostat  :) )

Pravdaze treba proste skusit vypytat si viac, lebo oni sami ti len tak nedaju, ale na druhu stranu treba pytat realisticky, nie vzdusne zamky, pretoze to ti kazdy potom zavrie dvere pred nosom. Ak nechces chodit 3mesiace po 50tich roznych pohovoroch kym najdes firmu ktorej ku*va hori za pr*elou aby bola ochotna ti to teda dat. Ale rataj s tym ze nasledne s teba zoderu kozu, inak take peniaze len tak neuvidis. To byvaju casto krat ponuky na styl, uz mesiac meskame, rychlo nam rozbehaj system XXX, tu mas peniaze a padaj do pr*dele, lebo si pridrahy.
Proste take peniaze sa daju najst, aj so slusnymi pracovnymi podmienkami, ale nie je to urcite kazda druha ponuka ktoru dostanes.
Poznamka, vsetky sumy som uvadzal ako zamestnanec, tj hruba mzda.

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #19 kdy: 10. 07. 2024, 08:02:22 »
Ahoj, pročítal jsem zrovna root a napadlo mě znovu otevřít toto téma. V podstatě, tvoje zpráva byla naprosto výstižná. Musel jsem prostě obepsat firmy, projít si pohovory a vybrat si mezi nabídkama. Zadarmo to nebylo, pohovorů bylo několik, v různých firmách. Paradoxně mě přijali tam, kde mi přišlo, že jsem měl nejmejší šanci na úspěch. Kdežto tam, že mi přišlo, že bych se hned uchytil mi řekli, že nejsem dost seniorní.

Každopádně, původně jsem tady na rootu začal brečet, že mám málo, kvůli tomu, že mi šéf nabídl 30k hrubého. Ukecal jsem ho na 38k hrubého (+ asi 2k stravenky) a po pár měsících jsem to vzdal, protože jsem dělal nesmyslně moc práce za málo peněz a přitom jsem necítil žádnou značnou přidanou hodnotu mé práce.

Job, kterým jsem to vyřešil, mi hodil 70k hrubého, po půl roce mi přidali na 75k, pak najednou utlumili hiring i navyšování mezd. Jde o ecommerce, takže přidaná hodnota taky za mě nic extra, ale určitě jsem udělal dobře, že jsem do toho šel.

No a ted mě čeká poslední měsíc v této práci a přecházím na IČO, mám pomáhat jednomu startupu za 115k měsíčně.

Tento vývoj jsem určitě nečekal, když jsem tento příspěvek původně psal ... Měl jsem naprosto uměle nastavené nějaké své hranice a ambice, což byla obrovská chyba. Jsem rád, že mi to došlo a usilovně pracuju na tom, abych nebyl lopata...

Ahoj, je super, že jsi sem dal po ~2 letech informaci, jak to dopadlo. A ten postup je dost inspirativní. Před tím jsi váhal, jestli je 30k v poho a teď už pojedeš za 115 - moc pěkné.

Sám na takový vývoj taky čekám. Resp. jsem v té fázi, kdy dělám pro jednu firmu za mrzké peníze a dokud v ní budu, nezmění se to. Ale je to poměrně unikátní pozice svou náplní a tak toho prozatím využívám s tím, že ty zkušenosti zužitkuju následně jinde.

Mohl bys rozvést, jak náročné bylo sehnat tvou aktuální pozici? Tj. z kolika pohovorů vzešla, jak jsi ji našel, atd.? Díky :)


Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #20 kdy: 10. 07. 2024, 08:40:29 »
Jenom bych si dovolil upozornit na takovou drobnost: 75k hrubeho HPP neni zase tak odlisne od 115k IČO. Kazde ma sve vyhody i nevyhody.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #21 kdy: 10. 07. 2024, 09:22:54 »
Jenom bych si dovolil upozornit na takovou drobnost: 75k hrubeho HPP neni zase tak odlisne od 115k IČO. Kazde ma sve vyhody i nevyhody.

Já jsem se v těchto výpočtech nikdy přesně nevyznal, ale vychází mi tam rozdíl cca 30k čistého ve prospěch IČO (75k HPP - 54k na ruku; 115k IČO - 84k na ruku). Můžete nějak rozvést svůj výpočet?

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #22 kdy: 10. 07. 2024, 09:30:42 »
Já jsem se v těchto výpočtech nikdy přesně nevyznal, ale vychází mi tam rozdíl cca 30k čistého ve prospěch IČO (75k HPP - 54k na ruku; 115k IČO - 84k na ruku). Můžete nějak rozvést svůj výpočet?

Aktuálně je 115k IČO 107.5k na ruku, protože jedna paušální platba 7.5k a nic víc.

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #23 kdy: 10. 07. 2024, 09:32:17 »
Prvně bych ti rád doporučil - zbav se ASP.NET, je to balast největšího kalibru a udělej si čistě jen API. A začni se učit React. V ASP.NET už žádná seriózní firma seriózní projekt nedělá.

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #24 kdy: 10. 07. 2024, 09:38:38 »
Prvně bych ti rád doporučil - zbav se ASP.NET, je to balast největšího kalibru a udělej si čistě jen API. A začni se učit React. V ASP.NET už žádná seriózní firma seriózní projekt nedělá.


no, a ja bych doporucil neridit se temito blaboly, zcela odtrzenymi od reality.

navic ukazujicimi, ze autor vyroku toho tak trosku moc nevi ani o technlogii, kterou komentuje.

Maor

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #25 kdy: 10. 07. 2024, 09:46:06 »
Jenom bych si dovolil upozornit na takovou drobnost: 75k hrubeho HPP neni zase tak odlisne od 115k IČO. Kazde ma sve vyhody i nevyhody.
HPP * 1.35 ~ IČO
A nezapomínat na benefity jako multisportka, diety na služebních cestách, míle u aerolinek, občerstvení v kanclu, teambuildingy apod... to může být klidně 10K měsíčně co nevidíte na výplatnici

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #26 kdy: 10. 07. 2024, 09:50:49 »
Prvně bych ti rád doporučil - zbav se ASP.NET, je to balast největšího kalibru a udělej si čistě jen API. A začni se učit React. V ASP.NET už žádná seriózní firma seriózní projekt nedělá.


no, a ja bych doporucil neridit se temito blaboly, zcela odtrzenymi od reality.

navic ukazujicimi, ze autor vyroku toho tak trosku moc nevi ani o technlogii, kterou komentuje.

Všechny projekty napsaný v ASP.NET, co jsem kdy ve firmách viděl, byly totálně doprasený, neopravitelný a nemodernizovatelný. Na kalkulačku možná dobrý, na enterprise projekty fakt ne.
« Poslední změna: 10. 07. 2024, 09:52:52 od KylianMbappe »

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #27 kdy: 10. 07. 2024, 09:56:16 »
sorry, ale vubec nevis, o cem mluvis.

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #28 kdy: 10. 07. 2024, 09:59:19 »
Jenom bych si dovolil upozornit na takovou drobnost: 75k hrubeho HPP neni zase tak odlisne od 115k IČO. Kazde ma sve vyhody i nevyhody.
HPP * 1.35 ~ IČO
A nezapomínat na benefity jako multisportka, diety na služebních cestách, míle u aerolinek, občerstvení v kanclu, teambuildingy apod... to může být klidně 10K měsíčně co nevidíte na výplatnici

tak mile ma i jako icar.

zatim u vsech chlebodarcu jsem i jako icar dostal obdobu diet, mel teambuildingy i obcerstveni v kanclu

hlavni, na co se ale zapomina pri tomto prepctu *1,35 je absence dovolene. coz dneska je prakticky jedna dvanactina fakturovane castky.

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #29 kdy: 10. 07. 2024, 10:12:53 »
sorry, ale vubec nevis, o cem mluvis.

Ano, nevím o čem mluvím. A proto FE v ASP.NET dělaj full-stack vývojáři bez citu nebo úplný backenďáci. Žádnýho dobrýho FE vývojáře na ASP.NET neuženeš a podle toho to taky pak vypadá. Snem každýho frontenďáka je si lokálně pouštět BE. Ideálně třeba na Macu že ano, na kterým valná většina pracuje.