A vůbec si nemyslím, že to jsou pouze nějaké procesy v mozku.
To je Tvůj omyl. Ignoruješ fakta, informace (myšlenky) se nijak nadpřirozeně nešíří lidem do hlavy. To všechno jak se šíří a zpracovávají dokazuje fyzika a odvozené obory experimentálně. Vše co civilizaci dnes umožňuje přežít stojí na takových experimentech. Ale když si vymyslíš pohádku o Bohu ve 12. rozměru, tak jsi dospělé dítě na úrovni evangelistů v r. 150 n.l. když opisovali od Egypťanů.
Snad by stálo za doplnění, jak rozlišit pravdu a lež. Různými způsoby se dá zplodit jakýkoliv blud. Aby se fyzika vyhnula omylu, jde cestou falzifikace teorií. Uznává jen objektivní výsledek experimentu. Tím eliminuje omyly, bludy a podvrhy, ...
Tak ještě k tomuto se vyjádřím. Píšu tento text na notebooku, a aby se tak vůbec mohlo stát, musela pěkná řada chytrých lidí již od počátku lidstva přemýšlet, experimentovat, počítat, měřit, kreslit a dělníci vyrábět. A to připomínám, že do toho patří i Ti, co museli vědátory živit, nebo byli jejich donátory. Takže, nepopírám vědu a experimenty, a už vůbec ne její značný přínos.
Jen jako věřící připomínám, a mnohé to asi irituje. To, že se muselo dojít k mnoha věcem cestou vědy, ještě neznamená, že Bůh objektivně neexistuje. A také připomínám, že co bylo včera ve vědě jasné, zítra neplatí. A to není odsudek vědy, ale její vlastnost. Neboť jak tady někdo básnicky poznamenal, proud znalostí roste, takže nejen naše teorie, ale celá naše paradigmata se postupně v průběhu času mění. Také si myslím, že poctivá věda prostě musí s existencí Boží prostě počítat, jako s možnou alternativou.
Dogmatické lpění na současných znalostech považuji jen za iluzi (kupříkladu Tvé lpění na tom, že to jsou jen myšlenkové fyzikální procesy). A tedy vyloučení možnosti, že konstruktérem světa byl Bůh, považuji za ryze nevědecké, resp. odporující řádnému vědeckému zkoumání bez předsudků.