Pracovní židle do 250 eur

Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #30 kdy: 13. 08. 2024, 16:31:47 »
Problém tohohle všeho je, že vaše zdraví ochrání hlavně to, zda umíte sedět. Proto bych vás taky klidně označil za blázna. A židle za šest tisíc dlouhou životnost mít klidně může. Tohle celé je takové to klasické "když za něco dám velké peníze, určitě mě to spasí a když nedám, určitě je to špatné". Nesmysl, pochopitelně.

Budu moc rád, když mi ukážete židli za 6K a více jak 20 let v provozu. Která je v provozu s průměrnou zátěží 12 hodin denně, 365 dní v roce.

O tom jsem ale nepsal, že? Psal jsem, že to, že něco stojí šest tiíc ještě automaticky fakt neznamená, že to musí být špatné.


Longin

  • ***
  • 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #31 kdy: 13. 08. 2024, 16:35:09 »
Ten nekolikrat zminovany Herman Miller vypada zajimave, ale moc mi nesedi absence operky hlavy.  :(
HM tvrdi ze pro spravny posez neni operka hlavy vhodna, protoze to kazi posez. Ale daj se sehnat v after marketu, pokud po tom nekdo touzi.

after market?

Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #32 kdy: 13. 08. 2024, 16:37:54 »
Jaka zidle vydrzi 5 let takovou zatez? Clovek v nasem oboru se praci u stolu nevyhne. Takze za mne poradnou zidly, stul monitory. To je zaklad proto se uplne nezkurvit.
Cvicit u toho je samozrejmost...

Ne. Základ je nesedět jako idiot nebo se pak nedivit. To hlavně. Všechno ostatní, skoro kompletně, je bonus navíc. A těch židlí, co to pět let vydrží by se pár celkem bezpochyby našlo i za podstatně méně, než je padesát tisíc. Co si kdo koupí je jeho věc ale je hloupé tvrdit, že to jinak není možné.

S nástupem přetechnizované doby je bohužel obecně čím dál více hejlů co tvrdí, že to bez různé techniky obecně nejde na úkor toho, aby se oni sami naučili potřebným způsobem fungovat. Je to jistý druh fachidiocie nebo lenosti a zdaleka se to neprojevuje jen v IT. I když v IT se k tomu často přidává ještě charakteristický snobismus daný asi vysokými výdělky.

Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #33 kdy: 14. 08. 2024, 09:19:24 »
Jaka zidle vydrzi 5 let takovou zatez? Clovek v nasem oboru se praci u stolu nevyhne. Takze za mne poradnou zidly, stul monitory. To je zaklad proto se uplne nezkurvit.
Cvicit u toho je samozrejmost...

Ne. Základ je nesedět jako idiot nebo se pak nedivit. To hlavně. Všechno ostatní, skoro kompletně, je bonus navíc. A těch židlí, co to pět let vydrží by se pár celkem bezpochyby našlo i za podstatně méně, než je padesát tisíc. Co si kdo koupí je jeho věc ale je hloupé tvrdit, že to jinak není možné.

Já netvrdím, že to nejde levněji, ale kolik jich budu muset vyzkoušet a vrátit? A když už nějakou najdu, bude se stále vyrábět, až ji budu potřebovat znovu? Starý HMA, který už někde dříve sloužil, mi vydržel 20 let a stejný model se dá koupit i po tak dlouhé době. Takže i kdybych našel židli, která vydrží 6 let a je levná, budu chtít podstupovat tuto peripetii znovu? Děkuji, ale raději zvolím něco, co nestojí čas a další práci navíc

Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #34 kdy: 14. 08. 2024, 09:22:23 »
Ten nekolikrat zminovany Herman Miller vypada zajimave, ale moc mi nesedi absence operky hlavy.  :(
HM tvrdi ze pro spravny posez neni operka hlavy vhodna, protoze to kazi posez. Ale daj se sehnat v after marketu, pokud po tom nekdo touzi.

after market?

HM to nedela ale delaj to jini. Rychlej dotaz do googlu a prvni link:
https://atlasheadrest.com/?srsltid=AfmBOoro0ZSHL3dRx96cGNrQc-qCQDqwNOJoajIrKvk_zxDkbmaG_87o


Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #35 kdy: 14. 08. 2024, 12:21:38 »
A když mi okolí říká, že jsem blázen, protože dám tolik za pracovní židli, jen se usměju a říkám: "Na rozdíl od tebe mám záda v pohodě, nemám vlka atd..."

Vše je jen otom kolik toho pro sebe chci udělat, ale neda se očekávat že židle za cca6K bude mit dlouhou životnsot a ochrání moje zdraví.

Problém tohohle všeho je, že vaše zdraví ochrání hlavně to, zda umíte sedět. Proto bych vás taky klidně označil za blázna. A židle za šest tisíc dlouhou životnost mít klidně může. Tohle celé je takové to klasické "když za něco dám velké peníze, určitě mě to spasí a když nedám, určitě je to špatné". Nesmysl, pochopitelně.

To, co tvrdíte, jsou jen argumenty lidí, kteří na něčem takovém nikdy neseděli alespoň měsíc. Budu moc rád, když mi ukážete židli za 6K a více jak 20 let v provozu. Která je v provozu s průměrnou zátěží 12 hodin denně, 365 dní v roce.
Čirou náhodou mám židli za cca 2-2.5KKč. Mnoho let (8? Nechce se mi hledat účtenka.). Nějaká levná Čína z běžného velkého obchodu. Mám ji již mnoho let. Sedím na ní klidně i 18hod, samozřejmě ne v kuse.
Za tu cenu se už mnohokrát zaplatila.
S pohodlým je to horší, neb je tvrdá. Takže polovička na ni nadávala. Ale zase se dosud neproseděla.
Povrch byl klouzavý, tak jsem si tu i pro lehké změkčení dal obdélník měkké rohožky zastrčený vzadu.
Stavitelná opěradla dosud drží, i když se na nich někdy zvedám. Samozřejmě jsem je utahoval již vícekrát.
Zadní stěna je možno posouvat dopředu, dozadu a naklánět. No nemám brazilskou zadnici, takže to mám nastaveno co nejblíže k sedáku, zádům.
Základem je na takové židli správně ergonomicky sedět a posilovat, protože nemá tu oporu zad do vykrojeného S. Takže když se opřete, nesedíte podle mě zdravě.

Tak nějak jsem časem zjistil, že snad ani nepotřebuji područky, takže je hodlám odmontovat na zkoušku. A možná ani zadní stěnu?

V rodině máme jednu klasickou starou kancl židlu, která také nemá područky a je jako nová, ač pamatuje studia 30 let zpět. Značku též nevím. Ale to bude něco kvalitnějšího než ta má čajna.

Takže je určitě možné, že se sníženým komfortem jsou židle, které přežijí záruku.
« Poslední změna: 14. 08. 2024, 12:23:14 od Rovano _ »

Longin

  • ***
  • 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #36 kdy: 14. 08. 2024, 13:06:29 »
Ten nekolikrat zminovany Herman Miller vypada zajimave, ale moc mi nesedi absence operky hlavy.  :(
HM tvrdi ze pro spravny posez neni operka hlavy vhodna, protoze to kazi posez. Ale daj se sehnat v after marketu, pokud po tom nekdo touzi.

after market?

HM to nedela ale delaj to jini. Rychlej dotaz do googlu a prvni link:
https://atlasheadrest.com/?srsltid=AfmBOoro0ZSHL3dRx96cGNrQc-qCQDqwNOJoajIrKvk_zxDkbmaG_87o

hmmm já bych do HM klidně na zkoušku šel, akorát nevím jestli Aeron C (síťka, větrání) nebo Embody (lepší nastavitelnost?). Škoda, že v Brně a okolí nejsou žádné showroomy...

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #37 kdy: 17. 08. 2024, 17:45:14 »
Tak nakoniec som sa rozhodol vyskúšať tú Herman Miller. Dúfam to bude za tú cenu stáť za to. Ďakujem všetkým za rady a tipy.

Longin

  • ***
  • 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #38 kdy: 17. 08. 2024, 19:08:51 »
Tak nakoniec som sa rozhodol vyskúšať tú Herman Miller. Dúfam to bude za tú cenu stáť za to. Ďakujem všetkým za rady a tipy.
Do čeho si šel nakonec?

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #39 kdy: 17. 08. 2024, 20:02:24 »
Tak nakoniec som sa rozhodol vyskúšať tú Herman Miller. Dúfam to bude za tú cenu stáť za to. Ďakujem všetkým za rady a tipy.
Do čeho si šel nakonec?

Podarilo sa mi nájsť ponuku z druhej ruky s Herman Miller Mirra ešte v záruke (síce končí vo Februáry 2025), len s nejakými menšími škrabancami. Predal to za 400€. Bolo to síce cez môj rozpočet, ale tak dúfam že to bude kvalitná židle a skutočne stáť za to. Už keď toľko ľudí si tu túto značku vychvalovalo. Pozeral som aj na tú Aeron, ale nepodarilo sa mi nájsť ju z druhej ruky a kupovať to nové za 1800€ fakt nemienim.

Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #40 kdy: 18. 08. 2024, 01:14:54 »
Já ti vám nevím. Mám tu židli, kterou jsem před cca 25 roky koupil za polovic (asi za 3k) někde v Asku a zatím slouží docela dobře. Mám představu, za jakou židli bych ji rád vyměnil, ale takové vlastnosti nemá žádná, kterou jsem kdy viděl, takže nemám moc důvodů ke změně.

A to tahle "babička" zažila i náročná období, kdy jsem jel měsíce od padnutí do padnutí, třeba 20 hodin i celonočky, a když jsem padnul, tak jsem uchrnul rovnou na ní.
To už běžně dělat nemusím, když se zrovna neobjeví celosvětová pandemie, nebo si ruská armáda nesplete cestu ze cvičení do sousední země.

Je tedy pravda, že neměřím 90 a nevážím 120kg.

Jinak doporučuji to střídat. Občas sedím na obyč dřevěné židli, občas na šišatém balónu (zabírá míň prostoru než kulatý), no a cca 1,5 metru od počítače mám žebřiny a pár kousků zařízení pro posilování a protahování.
Po městě se nejčastěji dopravuji (neelektrickými) kolem a koloběžkou a to i s dětmi.

Ve zdravém těle zdravý duch. Ať nám to vydrží.