Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?

oss

  • ***
  • 244
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« kdy: 13. 07. 2023, 06:45:54 »
Vcera som si chcel vyskusat novy Thunderbird na Windows 10, zial maju tak super spraveny instalator, ze pri pokuse odinstalovat padne.
Co s tym?
« Poslední změna: 13. 07. 2023, 09:48:01 od Petr Krčmář »


Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #1 kdy: 13. 07. 2023, 13:37:25 »
Skus pouzit software ako revo uninstaller, co hlada aj v systeme a registroch dany program.

Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #2 kdy: 13. 07. 2023, 13:55:28 »
jak padne?
napíše to něco?
jak to odinstalováváš?

oss

  • ***
  • 244
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #3 kdy: 13. 07. 2023, 14:24:39 »
jak padne?
napíše to něco?
jak to odinstalováváš?

vypise len NSIS Error launching installer a samozrejme do Event Logu nic nezapise.

Odinstalovam to normalne cez Uinstall v Programs and features. Rovnako to dopadne aj ked priamo v adresari Thunderbird u pouzijem ich odinstalator. A ich instalacka (execko) nema moznost odinstalovat.

Popravde takyto fail som este nezazil.

oss

  • ***
  • 244
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #4 kdy: 13. 07. 2023, 14:44:59 »
Skus pouzit software ako revo uninstaller, co hlada aj v systeme a registroch dany program.

Skusil som revo uninstaller ale neuepsne, pri spusteni standrneho odinstalatoru to padne, prejde skan registrov a suborov, odkliknem Yes a nic sa neudeje.


Medo77

  • ****
  • 299
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #5 kdy: 13. 07. 2023, 14:52:58 »
Skus preflaknut existujuci TB starsim (co najblizsie verzia k sucastnej) TB, a ten potom akoze odinstalovat ...
Ak nie su zasadne zmeny v Instalatore, mozno to zaberie ..

Samozrejme instalovat do tej istej zlozky ...
Ak ostane zaznam v Pridat/ubrat programy, po klinnuti na novy TB by mal Win zadrzkovat, ze program, uz nei je a ci chces odstranit zaznam .. Ano ..a je to prec .. Nie je to 100% mozno ciste, ale asi lepsie ako prstom do oka..

Budem predpokladat, ze kazdy instalator robi to iste ... copy files, zaznamy do registrov, ...
« Poslední změna: 13. 07. 2023, 14:55:42 od Medo77 »

Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #6 kdy: 13. 07. 2023, 15:22:10 »
zkus to odinstalovat "Spustit jako správce"
"c:\Program Files\Mozilla Thunderbird\uninstall\helper.exe"
Ve složce c:\Program Files\Mozilla Thunderbird\uninstall\ taky vidíš logy, jaký soubory to kam nakopalo a jaky registry to vytvořilo.

oss

  • ***
  • 244
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #7 kdy: 14. 07. 2023, 06:58:22 »
Skus preflaknut existujuci TB starsim (co najblizsie verzia k sucastnej) TB, a ten potom akoze odinstalovat ...
Ak nie su zasadne zmeny v Instalatore, mozno to zaberie ..

To som skusal medzi prvymi vecami, len mi odmietne instalovat starsiu verziu s tym, ze mam uz novsiu nainstalovanu.

zkus to odinstalovat "Spustit jako správce"
"c:\Program Files\Mozilla Thunderbird\uninstall\helper.exe"
Ve složce c:\Program Files\Mozilla Thunderbird\uninstall\ taky vidíš logy, jaký soubory to kam nakopalo a jaky registry to vytvořilo.


To nespravilo nic.

Medo77

  • ****
  • 299
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #8 kdy: 14. 07. 2023, 10:25:59 »
Tak to skus bohapusto zmaznut v program files,  (+ %ppdata%), a nechat tak, alebo skusit znovu nainstalovat novsiu verziu, ktora uz bude mat mozno opraveny instalator a nasledne zase korektny uninstall ..

Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #9 kdy: 14. 07. 2023, 10:51:43 »
Preinstalovat windowz... nic ine nepomoze...  8) ;D ;D
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #10 kdy: 14. 07. 2023, 11:29:36 »

Přesně tak, beze srandy. To je fakt obvykle ten nejrychlejší lék na všechny neduhy.

oss

  • ***
  • 244
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #11 kdy: 14. 07. 2023, 11:38:44 »
Windows ako taky som nemusel preinstalovat uz  pomaly10 rokov. A naozaj to nebudem robit kvoli softveru, ktory... Nech je softver akokolvek zly, tak ide aspon odinstalovat, hento povazujem za naozaj velky fail.

Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #12 kdy: 14. 07. 2023, 12:17:49 »
Windows ako taky som nemusel preinstalovat uz  pomaly10 rokov. A naozaj to nebudem robit kvoli softveru, ktory... Nech je softver akokolvek zly, tak ide aspon odinstalovat, hento povazujem za naozaj velky fail.

Toto bysom skor povazoval za prvy zo znakov rozbiteho systemu.

Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #13 kdy: 14. 07. 2023, 13:07:55 »
A nieco ine odinstalovat ine? pretoze podla ms ta chybova hlaska znamena, ze je pozmeneny instalator, co byva casto vinou nejakeho virusu, alebo rozbiteho systemu.

oss

  • ***
  • 244
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #14 kdy: 14. 07. 2023, 13:24:00 »
Windows ako taky som nemusel preinstalovat uz  pomaly10 rokov. A naozaj to nebudem robit kvoli softveru, ktory... Nech je softver akokolvek zly, tak ide aspon odinstalovat, hento povazujem za naozaj velky fail.

Toto bysom skor povazoval za prvy zo znakov rozbiteho systemu.

System je v poriadku, vsteko ostatne funguje ako ma. Aj s instalaciou aj odinstalaciou. Tento nema 10 rokov, ma asi 2, vysie som spominal, ze som 10 rokov nemusel preinstalovat Windows, lebo ked si ho clovek nerozbije sam, tak vydrzi dlhsie ako priemerny hardwer.

A nieco ine odinstalovat ine? pretoze podla ms ta chybova hlaska znamena, ze je pozmeneny instalator, co byva casto vinou nejakeho virusu, alebo rozbiteho systemu.

jasne, ze ine veci idu odinstalovat.
Ta chybova hlaska znamena, ze maju rozbity instalator - NSIS je prave soft na tvorbu instalatorov.