UPC, BitTorrent a Diablo 3

Jose D

  • *****
  • 890
    • Zobrazit profil
UPC, BitTorrent a Diablo 3
« kdy: 29. 05. 2012, 21:12:49 »
Ahojte, pravděpodobně jsem narazil na nějakou nestandardní technologii blokování torrentů od UPC... Dlouhodobě seeduju všechny iso obrazy Ubuntu 12.04 a nedávno spolubydlící odhalil kauzalitu mezi spuštění mého pc a pádu jeho Diabla3..

"Měření" jsme zopakovali a vypadá to, že UPC skutečně nějakým způsobem detekuje torrent provoz a poté začne prasit komunikaci na vyšších portech. O saturování upload kapacity pravdepodobne nejde, mam nastaven dosti nizky limit. Setkal se s tím tady někdo?
« Poslední změna: 30. 05. 2012, 14:08:10 od Petr Krčmář »


ja

Re:UPC, torrenty a diablo3
« Odpověď #1 kdy: 29. 05. 2012, 21:31:52 »
Na zaklade coho sa domnievas ze za problem tvojho spolubyvajuceho moze poskytovatel?

Jediny problem ktory si zatial spomenul je padajuca windows aplikacia - to moze mat vela dovodov. Take
aplikacie si potrpia na latenciu, vseliake haluze urcite ste za natom. vyzera to ze vas router nezvlada velky pocet spojeni
alebo nieco podobne a asi zahadzuje pakety. Na to aby sa prislo co konkretne to sposobouje bude najistejsie
analyzovat komunikaciu na sietovych rozhraniach.

kolemjdoucí

Re:UPC, torrenty a diablo3
« Odpověď #2 kdy: 29. 05. 2012, 22:29:56 »
Taky jsem se už setkal s tím, že router nestíhá a díky tomu "padalo" další připojení.

Pavouk106

  • *****
  • 2 400
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:UPC, torrenty a diablo3
« Odpověď #3 kdy: 30. 05. 2012, 10:48:31 »
Zkuste to opačně - nejdřív spusť PC, začni seedovat a pak teprve spusťte Diablo. Pokud to pojede, bude to způsobený buď náhlym nárůstem spojení, nebo náhlym nárůstem komunikace torrent klienta. Tak jako tak to Diablo zjevně neunese (vysoký pingy, velký ztráty, ...). A proč by to jet tahle mohlo? Torrenty už budou mít naspojováno s klientama a tim pádem už nebude taková režie a takovej tok atd... To už podle mě Diablo snese. Nebo pustit torrenty po jednom po startu Tvýho PC.

Matas

Re:UPC, torrenty a diablo3
« Odpověď #4 kdy: 30. 05. 2012, 11:36:27 »
To je ukazkovy priklad toho ze se ti "utavi" router na pocet spojeni, torrenty navazuji velky pocet spojeni a bezne routery maji malou tabulku pro seznam navazanych spojeni (typicky conntrack techto zarizeni ma limit 2048 spojeni). Navic co vim tak downloader pro Diablo3 pro stahovani pouziva taky torrent technologii.. Urcitym reseni by bylo omezi pocet spojeni v torrent klientovi - u nekterych to jde...


Lukas

Re:UPC, torrenty a diablo3
« Odpověď #5 kdy: 30. 05. 2012, 13:06:20 »
...Navic co vim tak downloader pro Diablo3 pro stahovani pouziva taky torrent technologii...
Je to tak, ale da se to "vypnout" v nastaveni downloaderu btw, pak otevre jen 2-3 spojeni na blizz servery.