No ja beru jistotu z toho, ze zadny spontanni vznik zivota nepozorujeme. Porad je zatim puvodni princip zive ze ziveho, nebo ruka cloveka coz je principalne totez.
A měli by jsme pzorovat každý měsíc tři vzniky života?
1) Představ si, že by byl život jenom v moři (tak, jak ho známe) a nějaký tvor (ryba) by se naučil před predátoren zdrhnout na mělčinu, kam za ním predátor nemůže. A postupným, drobným přizpůsobováním by se taková ryba adaptovala na delší a delší pobyty v mělčí a mělčí vodě. Trvalo by to třeba 10 000 let a stal bty se z ní obojživelný tvor. Když dneska udělá ryba to samý, slupne ji první brodivý pták (= něco, co už bylo rybou, obojživelníkem, plazem a teď je ptákem) a těch 10k let prostě nedostane. Stejně tak pokud vzniknou aminokyseliny (a je prokázáno, že ve vhodných podmínkách vznikají), tak po těch miliardách let, je-li to místo vhodný pro život, je tam nějaké bakterie, která je sežere, než stačí začít fungovat.
2) Život vnikl v době, kdy na Zemi nebyl život. Takže ani fotosyntéza a prostředí vypadalo (z pohledu chemie) úplně jinak.
Je to jako když teď začneš vyvíjet komerční 8b tranzistorový počítač s 10kIPS za 1M$/kus. Taky asi nic neprodáš, každej si koupí nějakou kapesní potvoru s o několik řádů vyšší složitostí a výkonem. Ale před 80 lety by to byl jednoznačný úspěch...
To ale evoluci nerozumíte, jedinec se na nic neadaptuje, jedinec má nějaké náhodné zděděné vlastnosti, které mu díky jejich souladu s prostředím dovolují přežít, pokud se u něj projeví nový znak, získají ho potomci a ti zase přežijí, pokud se podmínky nezmění a ten nový znak to umožní. Takže na povrch se ryba musela dostat hned. V evoluci na nějaké pozvolné změny není místo, protože jejich šíření a tvorba je mezigenerační a náhodná. Celé je to čistě statistický proces bez zpětné vazby na úrovni DNA, zpětnou vazbu vytváří pouze prostředí.
Zpětnou vazbu do toho může zanést člověk, pokud se snaží vyšlechtit nějaký druh, pak cíleně vybírá jedince k rozmnožování podle jím zvolených znaků.
Bohuzial, ty evolucii nerozumies.
Evolucia nie je o zmenach na jednotlivcovi pocas zivota, ale o tom, ze sa objavi nahodna vrodena mutacia, ktora da jedincovi vacsiu vyhodu v boji o prezitie.
Vdaka tomu, ze ten jedinec prezije, tak gen s mutaciou prenesie dalej.
Ano, přesně to jsem napsal. proto evoluce nemůže fungovat postupně, protože v době oplodnění nejsou informace o vhodnosti vůči prostředí k dispozici. Zpětná vazba není tedy realizovaná na úrovni DNA, na základě zkušeností jedince, ale náhodně. Zpětnou vazbu realizuje výběr okolními podmínkami, organismy jsou jen paměťové médium, obdoba feromonové stopy z algoritmu ACO. Proto pozvolný evoluční vývoj druhů není možný, protože změny DNA by musely být mezi generacemi drastické, a muselo by být mnohem více neúspěšných pokusů a nefunkčních organismů.
Jo, je to diagnóza.
Embryu nevadí, že nemá informace do jakého prostředí se narodí. Pokud je vybaveno, přežije, (Štěstí přeje připraveným, bůh pomáhá těm, kdo si pomůžou sami, přežití nejschopnějších) a pokud jich přežije dost, rozmnoží se a daný znak předají dál.
Pokud pro danou změnu to konkrétní embryo připraveno není, zemře.