Upgrade routeru TP-Link Archer C2 v1

Upgrade routeru TP-Link Archer C2 v1
« kdy: Dnes v 08:30:53 »
Používám tento wifi router, vše funguje, wifi by mohla být rychlejší, nicméně Archer C2 v1 má  poslední firmware z 2017-02-07, 7 let, a to už mi přijde dost. Kolega mi nabízí Mikrotik hAP ac², ten je tušíma 2018. No nevím.

Je vhodný udělat upgrade?
Router využívám denně, často homeoffice, cenu za nový neřeším. Pokud ano, a nový, moc manuálního nastavování nechci dělat, chci nějaký spolehlivý, který mi zase nějaký ten rok vydrží.
Jsou teď i Wifi 6, 6e, 7, no nevím, na sítě moc odborník nejsem. Co jsem procházel, zaujal mne TP-Link Archer AX72 Pro, review má dobré.

Poradíte ? Díky




Zopper

  • *****
  • 745
    • Zobrazit profil
Re:Upgrade routeru TP-Link Archer C2 v1
« Odpověď #3 kdy: Dnes v 12:40:22 »
Obecně, pokud si kupuješ router na dalších X let a během té doby tě čeká výměna notebooků, mobilů, a podobných věcí, za nové, které budou tu wifi 6+ podporovat, tak dává smysl to teď chtít. Na druhou stranu, pokud bys pořád jel na 10 let starém Lenovu a nedal dopustit na tlačítkovou Nokiu, tak je nový HW zbytečný a můžeš zkusit flashnout OpenWRT. Ten Mikrotik pořád má podporu a updaty (můj RB952Ui-5ac2nD kupovaný tuším 2016 dostal nový update zrovna minulý týden), ale počáteční nastavení je komplikovanější.

k3dAR

  • *****
  • 2 960
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Upgrade routeru TP-Link Archer C2 v1
« Odpověď #4 kdy: Dnes v 13:53:46 »
[...]pokud bys pořád jel na 10 let starém Lenovu [...] tak je nový HW zbytečný [...]
Tak ja i v 9let starem Lenovo T430s (resp. dnes uz 12 let starem) daval Wifi kartu Intel AX200 ;⁠-⁠)