Zkušeností s prací na dálku

peter

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #60 kdy: 03. 01. 2019, 23:20:57 »
No skusenosti mam prevazne zo slovenskych firiem, ziaden korporat a aktualna firma je zahranicna ale ziaden korporat a maju vlastne veci a externych ludi nemaju, vsetci su priamo tpp a remote ani nemoznuju


tralala

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #61 kdy: 03. 01. 2019, 23:34:28 »
ano existuju aj take firmy, to ja nepopieram. s niektorymi sa to da, s inymi nie uz z principu. ale da sa to. len treba narazit na tu spravnu firmu a ludi.

vo vseobecnosti si ale myslim ze sa treba zameriavat na cisto zahranicne firmy ktore funguju globalne ze im je jedno kde sedis.

niektore doslova hladaju ludi na remote, najma napr. konzultantov aby ked ta materska firma niekam vysle k zakaznikovi tak aby to dotycny nemal cez 8 casovych pasiem ale bol tam hned.

zahranicna firma na slovensku jasne ze chce aby si sedel na slovensku a chodil do roboty. sak inak by sem ani nechodili. remote nie je stale samozrejmost a treba si aj vybudovat nejake renome ze vedia ze ked budes remote tak si nebudes valat vajca ...

peter

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #62 kdy: 04. 01. 2019, 00:00:27 »
Ved jasne, treba si budovat meno

Yokotashi

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #63 kdy: 04. 01. 2019, 02:26:32 »
takze pracujes do 22:00 vecer, potom ides okolo polnoci spat a vstanes okolo deviatej jak pan a povybavujes si co treba?

Okolo devate vstanu jedine, kdyz me nekdo nasilim vzbudi a pak nedokazu cely den udelat nic rozumneho (kydat hnuj vidlema a podobne veci ano). Abych se vyspal, tak potrebuju vstat samovolne bez budiku. To vychazi na poledne plus minus 1 hodina. Pak dokazu udelat neco smysluplneho hlavou.

Pokud jedu pred praci neco koupit, tak to je rychla akce mezi jednou a druhou hodinou.

Citace
To by bolo vsetko ok ale mas ten denny program uplne naruby, to nechodis s kamosmi na pivo, vecer na koncert ci do kina? ked maju vsetci ludia cas tak ty makas ...

To je jediny mozny denni program, kompatibilni s praci hlavou, s jakoukoli zodpovednosti a s moznosti ridit auto a nezabit se u toho cestou do prace. V zasade mam nasledujici moznosti:
1. Pracovat od 13:00 a mit rozumneho sefa, ktery chape, ze obcas jdu nekam vecer s kamarady, takze nekdy skoncim drive a nekdy pozdeji. Vyrazne podeji, nez ve 22:00.
2. Pracovat se spankovou deprivaci, riskovat zivot cestou autem do prace, delat hovadinu za hovadinou v praci i doma a hledat si jinou praci.
3. Pracovat se spankovou deprivaci v dochazkove vzdalenosti a s vyjimkou megapruseru se mentalne vzbouzet v poledne, obcas s drzkou otlacenou od klavesnice.
4. Pracovat se spankovou deprivaci na pozici typu: "tumas vidle a prendej ty hovna na tamtu hromadu".
5. Zivnostnak a OSVC.
6. Pracovat od 13:00, koncit ve 22:00 a nemit zadny zivot krome weekendu.
7. Zivnostnak a OSVC.
8. Pracak a socialni davky.
9. Papiry na hlavu, nebo invalidni duchod.

Zatim se realizovaly moznosti 1 a 3 s obcasnymi exkurzy do 2. Na brigadach mezi 15 a 18 rokem zivota i moznost 4. Sefa, ktery by byl zaroven tak tolerantni, ze by me nechal delat odpoledne a zaroven tak mimo, ze by nechapal, ze mam obcas jine plany na vecer jsem jeste nemel. Vyrizovat si invalidni duchod na spankovou deprivaci nechci, protoze me nebavi jednat s urady ... uz jsem toho musel vyjednat na dva zivoty a stacilo. I kdyz by to asi bylo jednodussi, nez prihlasit prestavbu auta na elektromobil (coz jsem ze stejneho duvodu take vzdal).

tralala

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #64 kdy: 04. 01. 2019, 05:42:35 »
neviem ci bol tento post nadomnou trolling alebo nie .... taky expert tu asi este nebol.

po miliony rokov boli organizmy a cela priroda nastavena na vecer spat cez den makat ale nejaky Yokotashi je tak mudry typek ze sa na to cele vykaslal a vstava na obed :D

ten invalidny dochodok si vysluzis prave tymto stylom zivota.

staci ist o napr. jedenastej spat a zobudit sa "bez budiku" do osmej. To je 9 krasnych hodin. Do pol desiatej si v praci a o piatej ides prec.Potom mas socialno a ides spat.

Uprimne nechapem kde tam vidis tu spankovu deprivaciu. Pre spolocnost si uplny weirdo neschopny ist rano do roboty.


Nehalem

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #65 kdy: 04. 01. 2019, 14:51:10 »
neviem ci bol tento post nadomnou trolling alebo nie .... taky expert tu asi este nebol.

po miliony rokov boli organizmy a cela priroda nastavena na vecer spat cez den makat ale nejaky Yokotashi je tak mudry typek ze sa na to cele vykaslal a vstava na obed :D

ten invalidny dochodok si vysluzis prave tymto stylom zivota.

staci ist o napr. jedenastej spat a zobudit sa "bez budiku" do osmej. To je 9 krasnych hodin. Do pol desiatej si v praci a o piatej ides prec.Potom mas socialno a ides spat.

Uprimne nechapem kde tam vidis tu spankovu deprivaciu. Pre spolocnost si uplny weirdo neschopny ist rano do roboty.
Ty miliony rokov! Ja tiez cely zivot trpim kvoli blblcom, co aj skolnu dochadzku nastavili tak, ze som musel vstavat o 6:30 rano. Pritom pre mna je prirodzene ist spat cca o 3 a vstavat o 11-12:00. Takym sposobom sa zobudim sam bez budika a nemusim trpiet ako zviera, ked sa odo mna caka niekde byt na 8-9. Deprivovany som kvoli hlupakom ako ty. Inac ak si myslis, ze po miliony rokov VSETCI bez vynimky isli spat a vstavali s rannym svitom tak si pekne obmedzeny.

Nehalem

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #66 kdy: 04. 01. 2019, 14:53:49 »
Pre spolocnost si uplny weirdo neschopny ist rano do roboty.
Gratulujem k dokonalej internalizacii mentality otroka. Hlavne nemysli, nerozhoduj sa samostatne, rob to co "spolocnost" od teba chce a vzdy za kazdych okolnosti bez premyslania napodobnuj okolie. Ano, takto budes urcite "uspesny".

Yokotashi

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #67 kdy: 04. 01. 2019, 15:54:42 »
neviem ci bol tento post nadomnou trolling alebo nie .... taky expert tu asi este nebol.

po miliony rokov boli organizmy a cela priroda nastavena na vecer spat cez den makat ale nejaky Yokotashi je tak mudry typek ze sa na to cele vykaslal a vstava na obed :D

Nekdo je homosexual, nekdo je barvoslepej, nekdo ma alergii na lepek a ja jsem se holt narodil tak, ze potrebuju vstat v poledne na to, abych se vyspal.

Citace
ten invalidny dochodok si vysluzis prave tymto stylom zivota.

Napises totez celiakovi, jako odpoved na to, ze neji lepek? Cukrovkarovi, kdyz ti bude psat, ze si picha inzulin? Depresakovi, ktery bere antidepresiva, aby se nezblaznil a dokazal vylezt z postele? Vozickarovi, ktery musi objet schody? Homosexualovi?

Ten invalidni duchod bych pravdepodobne dostal po par dalsich letech zivota se spankovou deprivaci. Treba az bych se rozsekal v aute cestou do prace, nebo az bych udelal nejakou jeste vetsi hovadinu. Treba chytil rukou rotujici univerzalu soustruhu - to jsem temer udelal a byla to posledni kapka, po ktere jsem podal vypoved v minulem zamestani pote, co se mi vymenili sefa za magora.

Citace
staci ist o napr. jedenastej spat a zobudit sa "bez budiku" do osmej. To je 9 krasnych hodin. Do pol desiatej si v praci a o piatej ides prec.Potom mas socialno a ides spat.

A ted prosim tu o Cervene Karkulce. To, ze ty vstanes v osm, kdyz pujdes spat v jedenact bohuzel nic nevypovida o tom kdy vstanu ja pote, co budu ctyri az pet hodin cumet do stropu, nudit se a po case pravdepodobne z hlavy pocitat prevodovku vcetne tretich odmocnin aproximacni metodou, nebo neco podobneho.

Alternativa je se totalne zhuntovat (choroba, extremni namaha, nejit jednu noc spat), pak skutecne v jedenact vecer usnu. A muzes hadat, kdy se probudim. Verim ti, ze na to prijdes - neni to slozite. To cislo uz jsem tu napsal.

Citace
Uprimne nechapem kde tam vidis tu spankovu deprivaciu. Pre spolocnost si uplny weirdo neschopny ist rano do roboty.

Ano jsem. Muzu ti zavidet. Muzu se zabit, muzu se zmrzacit nejakou kokotinou, kterou udelam nevyspaly, nebo muzu pracovat odpoledne. Pokud budu nucen si vybrat, radsi zmrzacim tebe (abys byl pro spolecnost ten weirdo na vozejku, co nedokaze normalne jit po schodech a potom snad pochopil, proc je tvuj nazor naprosto debilni), nez sebe.

Jsou ranni ptacata, ktera vstavaji treba ve ctyri rano a v osm vecer uz jdou spat. Jsou nocni ptacata, ktera pred druhou az ctvrtou rano neusnou. A zcela nezavisle na tom jsou lidi, kteri svou odlisnosti trpi a trpi, az skonci ve spitale s zaludecnimi vredy nebo na psychine s depkou a trpi dal dokud nezhebnou, protoze "se to tak dela". A lidi, kteri si zaridi zivot tak, aby trpeli co nejmene (a nejlepe pritom nikomu neprekazeli a vydelali si na sebe). To uz je kazdeho volba. Kazdy kdo takovou volbu nikdy delat nemusel by mel byt rad, ze jeho soubor uchylek pasuje do dnesni spolenosti ovlivnene mimo jine treba tim, ze pred vice, nez 100 lety nemohl staricky rakousko-uhersky mocnar Frantisek Josef dospat.

Kdybych byl ochoten trpet spankovou deprivaci, mohl bych mit dvojnasoby plat. Nestoji mi to za to, spis budu vybirat popelnice, nez si to dat znovu. Pokud si ten pocit neumite predstavit, zkuste silnou kocovinu kazdy den, cely zivot. Je to tak podobne, ze mi na konci skoly nedelalo zadny problem pit 8-16 piv denne. Pak jsem nastesti mohl zacit spat jak potrebuji a tim skoncil i muj vrely vztah s alkoholem.

Jose D

  • *****
  • 887
    • Zobrazit profil
Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #68 kdy: 04. 01. 2019, 17:19:11 »
Pre spolocnost si uplny weirdo neschopny ist rano do roboty.

uh, nechci se kolegy výše zastávat, ale jím naznačovaný režim je v oboru celkem běžný.
Mohl bys upřesnit, pro jakou spolocnost je dotyčný "weirdo"?

po miliony rokov boli organizmy a cela priroda
No, v přírodě se pohybuji celkem často, a zrovna 'denních' predátorů a vůbec lesní zvěře moc není..

hu

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #69 kdy: 04. 01. 2019, 17:35:09 »
Okolo devate vstanu jedine, kdyz me nekdo nasilim vzbudi a pak nedokazu cely den udelat nic rozumneho (kydat hnuj vidlema a podobne veci ano). Abych se vyspal, tak potrebuju vstat samovolne bez budiku. To vychazi na poledne plus minus 1 hodina. Pak dokazu udelat neco smysluplneho hlavou.

Breky brek. Porid si dite a ono te to prejde.

Yokotashi

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #70 kdy: 04. 01. 2019, 21:59:54 »
Okolo devate vstanu jedine, kdyz me nekdo nasilim vzbudi a pak nedokazu cely den udelat nic rozumneho (kydat hnuj vidlema a podobne veci ano). Abych se vyspal, tak potrebuju vstat samovolne bez budiku. To vychazi na poledne plus minus 1 hodina. Pak dokazu udelat neco smysluplneho hlavou.

Breky brek. Porid si dite a ono te to prejde.

To by me spolehlive vyhodili z prace pro naprostou neschopnost.

Takze mam dve moznosti: prace + chuva + dite, nebo dostatecny pasivni prijem + zadna prace + dite. Jak to dopadne se uvidi.

tralala

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #71 kdy: 04. 01. 2019, 22:44:16 »
neviem ci bol tento post nadomnou trolling alebo nie .... taky expert tu asi este nebol.

po miliony rokov boli organizmy a cela priroda nastavena na vecer spat cez den makat ale nejaky Yokotashi je tak mudry typek ze sa na to cele vykaslal a vstava na obed :D

ten invalidny dochodok si vysluzis prave tymto stylom zivota.

staci ist o napr. jedenastej spat a zobudit sa "bez budiku" do osmej. To je 9 krasnych hodin. Do pol desiatej si v praci a o piatej ides prec.Potom mas socialno a ides spat.

Uprimne nechapem kde tam vidis tu spankovu deprivaciu. Pre spolocnost si uplny weirdo neschopny ist rano do roboty.
Ty miliony rokov! Ja tiez cely zivot trpim kvoli blblcom, co aj skolnu dochadzku nastavili tak, ze som musel vstavat o 6:30 rano. Pritom pre mna je prirodzene ist spat cca o 3 a vstavat o 11-12:00. Takym sposobom sa zobudim sam bez budika a nemusim trpiet ako zviera, ked sa odo mna caka niekde byt na 8-9. Deprivovany som kvoli hlupakom ako ty. Inac ak si myslis, ze po miliony rokov VSETCI bez vynimky isli spat a vstavali s rannym svitom tak si pekne obmedzeny.

gratulujem posral si si biorytmus :D o tretej ide spat asi sova a nie clovek :D

peter

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #72 kdy: 04. 01. 2019, 22:48:27 »
Suhlasim s tralala. Ti co robia v noci alebo chodia spat o 3 rano nie je nornalne. Casom sa vam to vrati. Ale tak v IT su niektori ludia naozaj divni.

tralala

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #73 kdy: 04. 01. 2019, 22:49:20 »
Pre spolocnost si uplny weirdo neschopny ist rano do roboty.
Gratulujem k dokonalej internalizacii mentality otroka. Hlavne nemysli, nerozhoduj sa samostatne, rob to co "spolocnost" od teba chce a vzdy za kazdych okolnosti bez premyslania napodobnuj okolie. Ano, takto budes urcite "uspesny".

ano som otrokom spolocnosti ked vstavam ako vsetci ostatni :D sa zobud (na obed :D)

Yokotashi

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #74 kdy: 04. 01. 2019, 23:52:11 »
Ty miliony rokov! Ja tiez cely zivot trpim kvoli blblcom, co aj skolnu dochadzku nastavili tak, ze som musel vstavat o 6:30 rano. Pritom pre mna je prirodzene ist spat cca o 3 a vstavat o 11-12:00. Takym sposobom sa zobudim sam bez budika a nemusim trpiet ako zviera, ked sa odo mna caka niekde byt na 8-9. Deprivovany som kvoli hlupakom ako ty. Inac ak si myslis, ze po miliony rokov VSETCI bez vynimky isli spat a vstavali s rannym svitom tak si pekne obmedzeny.

gratulujem posral si si biorytmus :D o tretej ide spat asi sova a nie clovek :D

Nejaky zkurvenec mi posral biorytmus nekdy pred mym patym rokem zivota, takze si to ani napamatuju. Pry mu rikali crossover a zvladnul to pry jeste pred mou gastrulaci. Nevite, kde toho zkurvence najdu, abych ho mohl jebnout po kebuli lesenovou trubkou?

Podle poslednich informaci s tim zacal uz tesne po druhe svetove valce nekolik dekad predtim, nez jsem se narodil. To je ale hajzl, co?

Jestli jsi otrokem spolecnosti podle me muzes vedet jenom ty. Pokud vstavas v dobe, ktera ti nedela fyzicke problemy, tak kvuli tomu samozrejme nejsi otrokem spolecnosti stejne, jako ja nejsem otrokem spolecnosti kvuli tomu, ze ctu knihy a jim zeleninu, coz je pro nektere lidi problem, ale me to vyhovuje. Otazka je, jaky nazor na to ma Nehalem, za nej psat samozrejme nemuzu.