Jemné trhání u některých videí

noger

Re: Jemné trhání u některých videí
« Odpověď #15 kdy: 14. 02. 2011, 08:53:29 »
Ja podobne trhání kdysi taky pozoroval. Stacilo vypnout kompozitni efekty a zmizelo to. A na pc kde mas tu nvidii, dopoporucuji jako video vystup pouzit vdpau.

Obe veci som spravil. Žiaden výsledný efekt. Bohužial..:) na PC kde mám nVidiu som vypol kompozitné efekty a nastavil video výstup vdpau. Obraz je plynulý, bez problémov, dokonca bez tearingu, avšak to jemné trhanie je badateľné stále. Najlepšie to popísal Aleš Janda, tak si ho dovolím citovať:
Citace
Jemné trhání je vidět zejména u scén, kdy se kamera plynule posouvá, anebo třeba u závěrečných titulků. CPU se při tom všem relativně fláká a děje se to i při přehrávání z ramdisku.


noger

Re: Jemné trhání u některých videí
« Odpověď #16 kdy: 14. 02. 2011, 08:58:28 »
Je smutné řešit na Linuxu trhané přehrávání videa o 20 let později.

Přijde-li vám to smutné, můžete se směle pustit do opravy.

Keby som tak mal vedomosti ako na to. Ak vieš momôcť ako na to, nejaký úvod, nejaké materiály, daj linky. Asi to nevyriešime jedným kliknutím, alebo nastavením nejakého konfiguračného súboru, to mi je jasné 8) Aspoň sa niečo nové priučím a možno o rok o dva bude riešenie na svete  ;)

Re: Jemné trhání u některých videí
« Odpověď #17 kdy: 14. 02. 2011, 09:46:49 »

Obe veci som spravil. Žiaden výsledný efekt. Bohužial..:) na PC kde mám nVidiu som vypol kompozitné efekty a nastavil video výstup vdpau.

Zkousel jsi to i v jine distribuci? Pokud ne, zkus treba live xbmc http://xbmc.org/download/ a pokud to tam bude v poradku, budes o neco chytrejsi.

A jeste k tomu vypnuti Composition. Jak presne jsi to vypnul? Ubuntu jsou v tomhle dost neprijemne a jediny zpusob, ktery u me opravdu zafungoval, bylo vynuceni v xorg.conf

Kód: [Vybrat]
Section "Extensions"
Option "Composite" "Disable"
EndSection
« Poslední změna: 14. 02. 2011, 10:00:44 od Radim Zátopek »

dustin

Re: Jemné trhání u některých videí
« Odpověď #18 kdy: 14. 02. 2011, 10:27:28 »
Nevím, zda je to přesně o tématu, ale po zapnutí vyšší verze deinterlacingu ve VDPAU v XBMC bych řekl, že je obraz v pohybu klidnější.

noger

Re: Jemné trhání u některých videí
« Odpověď #19 kdy: 14. 02. 2011, 11:40:15 »
Nevím, zda je to přesně o tématu, ale po zapnutí vyšší verze deinterlacingu ve VDPAU v XBMC bych řekl, že je obraz v pohybu klidnější.
Vyššia verzia je aká? Vyššia než čo?


noger

Re: Jemné trhání u některých videí
« Odpověď #20 kdy: 14. 02. 2011, 11:44:23 »
Citace
Zkousel jsi to i v jine distribuci? Pokud ne, zkus treba live xbmc http://xbmc.org/download/ a pokud to tam bude v poradku, budes o neco chytrejsi.

A jeste k tomu vypnuti Composition. Jak presne jsi to vypnul? Ubuntu jsou v tomhle dost neprijemne a jediny zpusob, ktery u me opravdu zafungoval, bylo vynuceni v xorg.conf

Kód: [Vybrat]
Section "Extensions"
Option "Composite" "Disable"
EndSection

Ahoj vyskúšal som vypnúť compozitné efekty tak ako si mi poradil a nič.

Skúšal som aj Ubuntu 32bit, 64bit, skúšal som ešte aj Opensuse. Všate ten istý problém  :-\

P.S.: môžme sa držať GPU ATI? teda neriešiť vdpau?

trubicoid2

Re: Jemné trhání u některých videí
« Odpověď #21 kdy: 14. 02. 2011, 14:22:15 »
jestli mas ati/amd proprietarni ovladac, tak zkus toto:

http://thelinuxexperiment.com/guinea-pigs/tyler-b/fix-ati-vsync-video-tearing-issue-once-and-for-all/

ja mam svobodny ovladac a zda se mi, ze problem nemam

s nvidii nevim

dustin

Re: Jemné trhání u některých videí
« Odpověď #22 kdy: 14. 02. 2011, 15:12:26 »

Vyššia verzia je aká? Vyššia než čo?

V menu XBMC lze vybrat různé formy deinterlacingu. Ta základní mi přišla trošku trhavá, když jsem dal tu nejvýkonnější (šly popořadě), řekl bych, že se to zlepšilo. Trochu přiblížení je na http://www.mythtv.org/wiki/VDPAU#Supported_Cards - tabulka De-interlacing capabilities On Each Card. Ale to je nvidia a vdpau.

Lael Ophir

Re: Jemné trhání u některých videí
« Odpověď #23 kdy: 14. 02. 2011, 18:41:27 »
Je smutné řešit na Linuxu trhané přehrávání videa o 20 let později.

Přijde-li vám to smutné, můžete se směle pustit do opravy.

Proboha proč bych marnil čas a úsilí opravováním něčeho, co dávno funguje na ostatních platformách? Jedna taková oprava by mě při ceně mého času stála nejspíš tolik jako malý osobní automobil :). BTW opravujete si doma od výroby nefungující mixér, automobil, boty a ledničku?

dustin

Re: Jemné trhání u některých videí
« Odpověď #24 kdy: 14. 02. 2011, 19:21:02 »
Proboha proč bych marnil čas a úsilí opravováním něčeho, co dávno funguje na ostatních platformách? Jedna taková oprava by mě při ceně mého času stála nejspíš tolik jako malý osobní automobil :). BTW opravujete si doma od výroby nefungující mixér, automobil, boty a ledničku?

Zajímalo by mě, co či možná kdo kompenzuje Laelovo drahý čas strávený na tomto serveru. Těch aut už muselo být několik.

Lael Ophir

Re: Jemné trhání u některých videí
« Odpověď #25 kdy: 14. 02. 2011, 20:11:23 »
@dustin: napsat názor ke článku na rootu je prosté flákání se. Za práci si rád nechávám platit. Navíc rýpání se v cizích C/C++ zdrojácích mě fakt nebere.

noger

Re: Jemné trhání u některých videí
« Odpověď #26 kdy: 15. 02. 2011, 15:57:35 »
jestli mas ati/amd proprietarni ovladac, tak zkus toto:

http://thelinuxexperiment.com/guinea-pigs/tyler-b/fix-ati-vsync-video-tearing-issue-once-and-for-all/

ja mam svobodny ovladac a zda se mi, ze problem nemam

s nvidii nevim

Vyskúšam dnes keď prídem domov. Ale z komentárov k tomuto linku, čo si sem dal to vyzerá, že sa to dá vyriešiť. Už sa teším domov. Zatiaľ ďakujem  8)

klusacek2

Re: Jemné trhání u některých videí
« Odpověď #27 kdy: 16. 02. 2011, 22:00:44 »
Jeste takovej napad:   Zkus to prehrat jako mplayer -nosound video.mkv

Jinak se taky podivej do konfigurace kernelu jestli jsi povolil 'low latency kernel' a pripadne jestli mas novejsi jadro tak jestli ja nastaveno neco co se jmenuje process grouping nebo tak nejak, melo by to byt nekde pobliz nastaveni scheduleru. Jestli to nemas, tak to zmen, prekompiluj jadro a vyzkousej.  Mohlo by to byt tim.

Taky zkus povypinat ostatni procesy ktere se snazi periodicky neco kreslit na plochu (treba ruzne ty sledovace vykonu CPU do listy, nebo sledovace sitoveho provozu, hodiny s milisekundovou rucickou  atd.)

Obecne se pochopitelne jemneho trhani uplne nezbavis, je videt i v kine (i v analogovem). Kdykoliv snimkova frekvence neni stejna jako frekvence monitoru tak to vede k trhani. Dokonce i kdyz monitor (ted myslim CRT) bezi treba na 2nasobku. Je to dano tim jak clovek sleduje pohybujici-se predmety. Snazi se je totiz fixovat plynulym pohybem oka. Kdyz monitor proste zopakuje tentyz snimek treba pohybujiciho se mice tak na stinici oka ktere ten pohyb sleduje se nezobrazi na jedno misto jak bychom chteli ale bude poskakovat vpred a vzad.

Dal jsou problem uz samotna LCDcka protoze neblikaji (teda CCFL v nich blika, ale ne vzdy stejne se snimkovou frekvenci coz je jeste dalsi problem) tak nemuzou vyuzit setrvacnosti sitnice jako CRT monitor. Vyrobci high-end televizi to resi tak ze uvnitr televize je pocitac (udajne zalozeny na procesoru CELL), ktery analyzuje pohyb ve scene a generuje mezilehle snimky a z 25 nebo 50 snimku/sec originalu udela 800 snikmu/sec, kde uz je ten mic rozposouvan tak aby byl tam kde ho clovek ceka. Videl jsem to v obchode a fungovalo jim to i na pomerne obecne scene (s hloubkou) ne jen na titulcich ve spodni casti obrazu jako televize mych rodicu.

Nevim ale ze by byl takovyhle filtr pritomen v mplayeru.  Nicmene jestli mas nejaky novejsi monitor tak je mozne ze se to snazi delat ten a pocitac ho mate tim kdyz obcas vynecha nebo pozdrzi nejaky snimek protoze snimkova frekvence nedeli frekvenci monitoru.


Jura

Re:Jemné trhání u některých videí
« Odpověď #28 kdy: 03. 01. 2012, 11:31:14 »
Mám ten samý problém s trháním videa. Používám distro openSUSE, ve verzi 11.4 to jakš takš šlo, bylo to vidět snad jen v závěrečných titulcích. Ale teď po přeinstalování na nový 12.1 je to o dost horší. Stejný HW: ATI HD4250, AMD X2 2900Mhz 2GB DDR3 1330, stejný svobodný ovladač "radeon", stejné nastavení (ono jaksi v kaffeinu kde4 není co nastavovat).
Zkoušel jsem na 11.4 i vlc, mplayer, ale bylo to stejné. Zkoušel jsem Kubuntu, Mythbuntu: stejné jako suse 12.1.
Zkoušel jsem nainstalovat proprietární ovladač pro ati, ale asi se to nepodařilo: video se proměnilo v sérii fotek.
Mimochodem, to prokládání mě štve už hodně dlouho (asi 5 let), poněvadž žádná metoda odstranění není dokonalá a nechápu proč se tak vysílá v DVB-T většina i úplně nových pořadů. A ta nejlepší metoda dokáže hodně zatížit procesor, zvýšit spotřebu energie, otáčky větráků...

Petr

Re:Jemné trhání u některých videí
« Odpověď #29 kdy: 28. 12. 2016, 06:40:31 »
Asi už hodně offtopic, ale jako čerstvý uživatel Kubuntu jsem měl s jemným trháním ve videích taky problém. Šlo by to určitě opravit přidáním frekvence monitoru na 48hz, jelikož většina filmů má snímkovou frekvenci 23.976, a 48 je dvojnásobek. Nic takového jsem nedělal, pořešil jsem to v SMPlayeru změnou výstupního ovladače na "xv". Nevím, jestli to před těmi 5ti lety šlo :)