Youtube s reklamou, alebo blackscreen

Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« kdy: 23. 10. 2023, 13:17:14 »
Do teraz som pouzival ublockorigin a nevedel som co je reklama na youtube. Jednoducho som klikol a hralo to. Teraz ublockorigin nezabera a pred streamom aj pocas streamu vidim reklamy. Skusil som AdBlock a teraz nemam reklamu, ale blackscreen pocas reklamy a potom zacne stream. Je nejaka free moznost vidiet stream bez reklam alebo cakania ? Alebo sa treba zmierit  s tym ako to je (ze vraj 8 miliard dolarov za minuly kvartal z reklam im nestaci).


Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #1 kdy: 23. 10. 2023, 13:45:20 »
Sam pouzivam ublock origin a nevidim reklamy, mozno to bude ale tim ze na youtube pozeravam iba nahrane videa, nie streamy. Robi ti to aj pri nahranych videach (tj non stream)?

Ako to obist? Neviem, ale obavam sa ze smerujeme do buducnosti kde budu reklamy tak zakomponovane do web stranok ze to nepojde obist, vid napr facebook. Naposledy co som o tom nieco zistoval neexistoval adblocker schopny rozoznat fb reklamu od regulerneho prispevku, tj nevedel co blokovat, alebo blokoval aj regulerny content. Twitch na toto uz naskocil tiez, tu a tam vidim reklamu, mam pocit ze nejaku to asi vie zachytit, ale urcite nie vsetky. A YT urcite razi podobnu politiku, nahrabat co najviac.

Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #2 kdy: 23. 10. 2023, 14:13:10 »
Streamy som myslel uz nahrane videa (nie live stream). Zatial sa to prejavuje len niekolko dni (pouzivam google chrome). Na FF mam tiez ublocorigin a tam zatial reklamynie su.

Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #3 kdy: 23. 10. 2023, 15:19:05 »
Můžeš zkusit FreeTube, jsem s ním naprosto spokojenej: https://freetubeapp.io

k3dAR

  • *****
  • 2 955
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #4 kdy: 23. 10. 2023, 15:55:39 »


Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #5 kdy: 23. 10. 2023, 15:56:24 »

_Jenda

  • *****
  • 1 599
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #6 kdy: 23. 10. 2023, 17:52:50 »
nedokážu sledovat video v prohlížeči, takže youtube používám takto (zkopíruju adresu do schránky):
Kód: [Vybrat]
yt=yt-dlp

m="mpv -speed=1.21 --autofit=70%x70%"

if `xclip -out | grep -q facebook.com`; then
  $m "`$yt -g "$( xclip -out )"`"
elif `xclip -out | grep -q /dvtv/`; then
  $m "`$yt -f http-mp4-288p "$( xclip -out )"`"
elif `xclip -out | grep -q /vimeo.com/`; then
  $m "`$yt -f http-360p "$( xclip -out )"`"
else
  $m "`$yt -f "18/bestvideo[height<=480]+bestaudio/best[height<=480]/worst" -g "$( xclip -out )"`"
fi
ta specifická pravidla pro jiné weby už jsou zastaralá, tak jen pro inspiraci.

Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #7 kdy: 23. 10. 2023, 21:35:17 »
freetubeapp som skusil, ale ja nie som vyslovene notoricky sledovac youtube. Obcas  nieco mrknem a tak musim otvarat freetubeapp (zatial som nevidel v freetubeapp preklad tituliek (zrejme su tam titulky pre nativny jazyk)).
Som si celkom zvykol na YT v google chrome

Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #8 kdy: 23. 10. 2023, 22:24:03 »
Používám Firefox a Adblockplus a žádné reklamy se na Youtube nezobrazují (zatím :) ).

k3dAR

  • *****
  • 2 955
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #9 kdy: 23. 10. 2023, 23:16:10 »
freetubeapp som skusil, ale ja nie som vyslovene notoricky sledovac youtube. Obcas  nieco mrknem a tak musim otvarat freetubeapp (zatial som nevidel v freetubeapp preklad tituliek (zrejme su tam titulky pre nativny jazyk)).
Som si celkom zvykol na YT v google chrome
ja take koukam jen obcas, ale to mi nebrani mit nastavenou pro freetube hotkey "Super+Y" ;-)
preklad titulku "locale (prelozeno z anglictina)" vidim normalne pod ikonkou titulku ve "videobaru"...

Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #10 kdy: 24. 10. 2023, 07:06:11 »
jj treba pozret aj nastavenie  ;D

3ugeene

Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #11 kdy: 24. 10. 2023, 07:21:36 »
Vím že to slyšet nechcete, ale používám program "zaplatit 170kč měsíčně" a je to mnohem kvalitnější "investice" než kdejaký netflixy a podobný koniny

Karmelos

  • *****
  • 1 028
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #12 kdy: 24. 10. 2023, 09:25:14 »
Vím že to slyšet nechcete, ale používám program "zaplatit 170kč měsíčně" a je to mnohem kvalitnější "investice" než kdejaký netflixy a podobný koniny
To jako vážně? platit za ten sh.t co je na youtubu? ...asi nevíte co s penězma, co?... To je podle mě stejně jalový nápad jako platit za fejsbuk nebo twitr... To ty prachy je vážně lepší vrazit do netflixu, tam se aspoň člověk pobaví slušně natočeným brakem.
Normální je ty otravný reklamy překlikat a těch pár vteřin přetrpět. Když nepočítám řekněme "odborný" videa, tak zbytek youtubu je podle mě naprostý odpad a nemá smysl to vůbec sledovat.
Gréta je nejlepší.

Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #13 kdy: 24. 10. 2023, 09:28:07 »
Na youtube je dost zajímavého nebo kvalitního obsahu, jen je třeba si vybírat (tj. určitě ne ten odpad, co navrhuje domovská stránka YT). I zaplatit nějakou tu korunu by nebyl až takový problém, kdybych to ovšem neplatil hamižnému a všude prolezlému šmírujícímu Googlu. Nicméně doposud funguje uBlock origin + PrivacyBadger, i když je pravda, že v posledních měsících se tam sem tam nějaká reklama objevila - ale po ruční aktualizaci pravidel uBlocku už to zase fungovalo jak má.

3ugeene

Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #14 kdy: 24. 10. 2023, 11:14:38 »
Vím že to slyšet nechcete, ale používám program "zaplatit 170kč měsíčně" a je to mnohem kvalitnější "investice" než kdejaký netflixy a podobný koniny
To jako vážně? platit za ten sh.t co je na youtubu? ...asi nevíte co s penězma, co?... To je podle mě stejně jalový nápad jako platit za fejsbuk nebo twitr... To ty prachy je vážně lepší vrazit do netflixu, tam se aspoň člověk pobaví slušně natočeným brakem.
Normální je ty otravný reklamy překlikat a těch pár vteřin přetrpět. Když nepočítám řekněme "odborný" videa, tak zbytek youtubu je podle mě naprostý odpad a nemá smysl to vůbec sledovat.


Já filtruju užitečný obsah - tutoriály, dokumenty apod... Jinak souhlas