Zhoršující se chování recruiterů

Re:Zhoršující se chování recruiterů
« Odpověď #15 kdy: 20. 06. 2023, 17:32:47 »


Nekteri dodnes chodi cas od casu i na osobni pohovory - ne proto, ze by tu praci chteli, ale prave proto, ze jim stoji za to si jit z tech lidi vystrelit. Vis jaka je to prca, kdyz proti tobe sedi nejaka typicky HR pipnka, ma pocit, jak strasne o tu praci stojis a jak te ted dotlaci do toho abys to vzal za skrojek chleba bez vody ... a ty se v duchu rehtas (teda chce to sebeovladani, to jako jo, kdyz to chces dotahnout ...).

To není úplně vyzrálé chování.....na straně vašich kamarádů..


Re:Zhoršující se chování recruiterů
« Odpověď #16 kdy: 20. 06. 2023, 18:52:54 »
Neni to jen urban legend? kdo ze senioru ma na tohle cas?

A nevytizenou dusevni kapacitu, kterou tohle muze uspokojovat?




Nekteri dodnes chodi cas od casu i na osobni pohovory - ne proto, ze by tu praci chteli, ale prave proto, ze jim stoji za to si jit z tech lidi vystrelit. Vis jaka je to prca, kdyz proti tobe sedi nejaka typicky HR pipnka, ma pocit, jak strasne o tu praci stojis a jak te ted dotlaci do toho abys to vzal za skrojek chleba bez vody ... a ty se v duchu rehtas (teda chce to sebeovladani, to jako jo, kdyz to chces dotahnout ...).

To není úplně vyzrálé chování.....na straně vašich kamarádů..

Re:Zhoršující se chování recruiterů
« Odpověď #17 kdy: 20. 06. 2023, 18:59:50 »
Naopak jsem starej a nepruznej.

1/odmitam to akceptovat


2/ tema bylo, ze je to horsi nez driv, prestoze se mi v mem mladi mohlo zdat, ze uz to horsi byt nemuze.

ovsem to bylo jeste pred "manifesto for agile", ktery manazeri zacali aplikovat jako "hlavne at je jakykoli vysledek, deleni nulou a naprosto nefungujici architektura se opravi pozdeji"


takze je   vlastne jedno, jaky je team.





Asi ses mladsiho data vydani, ze se nad tim podivujes, to neni zadna aktualni novinka.

S kamarady sme se naopak na ucet podobnych naboraru obcas doslova kralovsky bavili. Specielne v situaci, kdy pozadovali praci deseti lidi a slibovali odmenu metare.

Samozrejme sme to prezentovali tak, ze neni problem, ze vsechny pozadavky hrave splnime, a ze ty nabizene penize berem ... na hodinu.

Nekteri dodnes chodi cas od casu i na osobni pohovory - ne proto, ze by tu praci chteli, ale prave proto, ze jim stoji za to si jit z tech lidi vystrelit. Vis jaka je to prca, kdyz proti tobe sedi nejaka typicky HR pipnka, ma pocit, jak strasne o tu praci stojis a jak te ted dotlaci do toho abys to vzal za skrojek chleba bez vody ... a ty se v duchu rehtas (teda chce to sebeovladani, to jako jo, kdyz to chces dotahnout ...).

... my sa Vam este ozveme....
Az na to, ze v IT (a dnes zdaleka nejen) to spis funguje tak, ze vetsina firem je setrvale na seznamu "tak ja si to promyslim, a mozna se vam ozvu" ... pokud dotycnemu neudelaji nabidku, ktera se neda odmitnou (a ta by musela mit hodne nul).

Re:Zhoršující se chování recruiterů
« Odpověď #18 kdy: 20. 06. 2023, 19:39:18 »

2/ tema bylo, ze je to horsi nez driv, prestoze se mi v mem mladi mohlo zdat, ze uz to horsi byt nemuze.


Kdyz sem byl malej.. .otec mi vykladal jak za jeho mladi byl jogurt lepsi a ze dneska je to blaf... to samy sunka.... chleba...
Ja uz se dostavam do toho ze taky vzpominam na lepsi chute z mladi...
A vsadim se, ze deda vykladal to samy tatovi...

Kdyby to tak ale bylo doopravdy tak uz po par generacich zerem blato...

Jestli vono to nebude spis tak, ze s vekem nam odchazeji chutove bunky... a dochazi trpelivost... a snizuje se tolerance veskereho BS...


_Jenda

  • *****
  • 1 601
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Zhoršující se chování recruiterů
« Odpověď #19 kdy: 20. 06. 2023, 19:43:52 »
To podle profilu vypadám jako úplná lama, nebo jak se děje, že mi píše nějaký recruiter tak jednou za 1-2 měsíce?


Re:Zhoršující se chování recruiterů
« Odpověď #20 kdy: 20. 06. 2023, 19:50:14 »
nedokazu si presne vzpomenout (protoze jsem starej), ale cetl jsem jakejsi text z 18 stoleti a autor opravdu straslive nadaval na mladou generaci, ze to "svet nezral" a je to katastrofa, kam to speje.

OK, jsem sel hledat a aspon tohle:
https://www.mentalfloss.com/article/52209/15-historical-complaints-about-young-people-ruining-everything

nicmene, prece jen jsou v dejina okamziky, kdy se meni paradigma.



Re:Zhoršující se chování recruiterů
« Odpověď #21 kdy: 20. 06. 2023, 20:05:15 »
dneska jsem neprijal 2 EU volani, a ignroval jsem (nebo naopak sproste odpovedel) na 3 maily a 8 zprav na linkedinu. ja tomu rikam klidnej denv jinak hysterickym cervnu.

"predlprazdninova spicka"

Ovsem ja eliminoval vsechna Husova nabodenicka z meho profilu a CV. Do podobne aktivity se prepnuly Linkediny kazdyho, co se zachoval podle tehle rady.

protoze... Ceska republika je **** sveta, si to priznejte a smirte se s tim.  iz malickeho Luxemburgu dostavam vic nabidek a naopak Luxemburcani vedeli o CR jen dve veci 1/ senilni prezident Zeman a 2/ krasny holky  v Elite Model Look

ale zase se tu klidne zije. Pocet utoku medvedu se  vyrazne snizil a za kulturou napriklad moje sestra vyrazi mesicne do Prahy firemnim autobusem, typicky je to drag queen show nebo neco takoveho. (krome tech medvedu je to vsechno pravda).

To podle profilu vypadám jako úplná lama, nebo jak se děje, že mi píše nějaký recruiter tak jednou za 1-2 měsíce?

Wasper

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zhoršující se chování recruiterů
« Odpověď #22 kdy: 20. 06. 2023, 20:36:40 »
Jestli vono to nebude spis tak, ze s vekem nam odchazeji chutove bunky... a dochazi trpelivost... a snizuje se tolerance veskereho BS...
Tohle vysvětlení jsem si taky dlouho představoval, nicméně návštěva bývalého kolegy, který se vykašlal na obor a začal farmařit to dokáže vyvrátit celkem zdařile.

Re:Zhoršující se chování recruiterů
« Odpověď #23 kdy: 20. 06. 2023, 21:17:42 »
Jestli vono to nebude spis tak, ze s vekem nam odchazeji chutove bunky... a dochazi trpelivost... a snizuje se tolerance veskereho BS...
Tohle vysvětlení jsem si taky dlouho představoval, nicméně návštěva bývalého kolegy, který se vykašlal na obor a začal farmařit to dokáže vyvrátit celkem zdařile.

Srovnavam jogurt z jednoty a jogurt z jednoty... neplet do toho farmu...
Ale i tak se vsadim ze ty kravy driv lip dojily ;-)

jjrsk

  • *****
  • 503
    • Zobrazit profil
Re:Zhoršující se chování recruiterů
« Odpověď #24 kdy: 21. 06. 2023, 08:08:19 »
Srovnavam jogurt z jednoty a jogurt z jednoty... neplet do toho farmu...
Ale i tak se vsadim ze ty kravy driv lip dojily ;-)

Najdi si CSN, a udelej si ten jogurt podle ty normy. A zjistis, ze ma uplne jiny (a mnohem kvalitnejsi) slozeni, a tudiz i lepe chutna. Totez plati pro salamy, burty, ... Vsechny vyrobky pred rokem 90 musely te norme odpovidat. Takze ano, byly nejen subjektivne, a i meritelne objektivne lepsi.

Pokud nekdo namitne, ze to by bylo drahy ... tak necht zajede na nakup do sousedni germanie, levneji nez tady tam nakoupi mnohem kvalitnejsi vyrobky. Klidne i v exaktne stejnem obalu.

Re:Zhoršující se chování recruiterů
« Odpověď #25 kdy: 21. 06. 2023, 08:40:35 »
Tak ono je to taky o tom, že v ještě né tak dávných dobách se mohla používat všelijaká chemická zlepšovadla, která jsou dnes zakázáná nebo se z nich minimálně stál zdravotní strašák. Navíc nebylo povinné uvádět složení výrobků na obale.

Také bylo možné nazývat cokoliv čímkoliv, viz třeba pomazánkové máslo, které není máslem. Zatvrzelí alkoholici vám jistě budou  tvrdit, že nejlepší rum je stejně tuzemák...

Je tedy docela možné, že ten dřívější jahodový jogurt byl lepší, ač byl (taky) bez jahod, a bez jogurtu.

Pokud dneska chcete kvalitnější výrobek, není problém ho sehnat, i kdyby měl být z druhého konce světa. Tohle dříve prostě nešlo a bylo potřeba spoléhat na dost variabilní kvalitu státních podniků, pokud zrovna měli kelímky a víčka...

Re:Zhoršující se chování recruiterů
« Odpověď #26 kdy: 21. 06. 2023, 14:27:14 »
Ach jo... takovej krasnej priklad to byl a takle mi to pokazili...

Tak jinak.. igelitovej obal na platkovanej eidam... muze byt?

Kdyz mi bylo 10 tak si pamatuju jak s tim babicka zapasila ze to nejde otevrit a tata se ji chechtal... a ona rikala "to za mejch mladejch let.... "
No a ted kdyz je tatovi 70 a nemuze se do toho dostat tak je to cim?

Polymery vic polymerujou? A nebo proste nastupuje neuropatie a prez voci nevidi na tu sipku kde se za to ma trhnout?

nehalem

Re:Zhoršující se chování recruiterů
« Odpověď #27 kdy: 21. 06. 2023, 16:28:20 »
Mne sa zda, ze udrela fakt brutalna kriza. Prave si hladam pracu a tych ponuk je zufalo malo a este su to same hruzy typu pojistovna/banka. Doteraz moje najhorsie hladanie prace za poslednych cca 7 rokov, este aj cez COVID-19 lockdowns to bolo lepsie. Hovorim o CR trhu prace (zijem tu dlhodobo), zahranicie zatim neriesim, ale neviem ci mam na vyber, zostavat bez prace dlhsie nez 3 mesiace nechcem a zatial bud to skoncilo tak, ze ja som odpalkoval ponuku, lebo to smrdelo na sto honov strasnymi h0vnami a utrpenim alebo nechceli mna na zaklade nejakych random tabulkovych pozadavok alebo take nieco resp. dostal som domaci ukol na cca 1MD (podla tvrdenia od firmy) pre niekoho kto v zivote neprisiel do styku s danou technologiou, ale mne 1MD zabralo len zistit co to sakra je a uplne zaklady o konfiguraci a integraci so Springom a spol., ukol bol primitivny, ale pochopit ten moloch a rozbehat bez neustalych chyb, spravne nakonfigurovany, som dokazal tak po 8MD (to uz len z vlastnej zvedavosti, odmietli ma samozrejme :)

nehalem

Re:Zhoršující se chování recruiterů
« Odpověď #28 kdy: 21. 06. 2023, 16:51:24 »
Dodatok:
Co ma na sucasnom trhu prace fascinuje je to, ze aj keby som mal na Githube naprogramovany vlastny prekladac nejakeho vlastneho jazyka aj s gramatikou alebo nejaky driver pre Windows/Linux, tak som v podstate na lokalnom trhu nezamestnantelny, pretoze tu nikoho nic ine nezaujima, len nejake frameworky a knihovny, potemkinove unit testy a ine voodoo, Azury a AWSy a ine podobne specificke produkty a postupy. Mne z toho vychadza, ze tu sa uz ani nehladaju programatori, ale odbornici na frameworky a biflosi ktori sa nadrtili vsetky tie spravne poucky a postupy za ktore ich sef pochvali aj ked z mnohych hladisk su nezmyselne a zbytocne. Vrchol je, ze tu sa nenajdu dvaja ludia co by sa zhodli na definiciach tych pojmov, za co vas firma A vyhodi, to vo firme B je svate pismo,. Napr. tie unit testy, doteraz som vzdy pocul len hadky o tom ako sa to ma "spravne" pisat a kazdy pod tym vidi nieco ine, niekto to berie viac-menej ako integracne testy, iny zas len cisto povrchne overit samotnu metodu bez ohladu na to, co sa deje dolu v hierarchii a pod. Ja sa do toho nezapajam, lebo je mi to vlastne u pierdole, ja robim pre prachy a nie aby som sa hadal, co mi povedia, tak budem robit, aj ked samozrejme mam svoj nazor a kontinualne si studujem nielen novinky, ale aj klasicke knihy a postupy na ktore v minulosti nebol cas.

Obecne, ale na miestnom trhu je na najkatastrofickejsej urovni riadenie projektov, to nemam kapacitu pochopit co sa tu deje na urovni manazmentu to je kafkovsky bizar mixnuty s fantaziami Davida Lyncha. 70 rokov skusenosti z USA a tisice knih (za dostupnu cenu) kde su na realnych projektoch popisane veci ktore sa nemaju/maju robit, vysokoskolske kurzy, ine kurzy, internetove stranky, kde su tie informacie ZADARMO, ale tu sa neustale dookola miestni veduci pokusaju objavit koleso a doslova vedome robia presne to pred cim niekto kto je uznavany odbornik v nejakej knihe/clanku varoval, ze to nefungovalo uz pred 50 rokmi a vysvetlil preco to nebude nikdy fungovat. A co ma dostalo do kolien je, ze to co sami niekde na skoleni ucia tak v praxi robia presne opak. To nepochopim toto, to je diagnoza. Slovanska dusa? Alebo co to je.
« Poslední změna: 21. 06. 2023, 16:54:48 od kybertruk »

jjrsk

  • *****
  • 503
    • Zobrazit profil
Re:Zhoršující se chování recruiterů
« Odpověď #29 kdy: 21. 06. 2023, 17:09:23 »
Nezbyva nez konstatovat ze bud delas neco opravdu hodne spatne, nebo vazne nic neumis ...

Ve svym okoli neznam firmu, ktera by nevzala prakticky kohokolil, staci kdyz zvladne tlaciko power a je z nej ITk. Kdyz zvladne helo world (v cemkoli), je to seniorni programator.

US zkusenosti jsou tak maximalne velky scifi. Kuprikladu amikum trvalo 3/4 roku dodat licencni cislo na (vlastni)produkt, ktery tady dodavali. Krasny na tom bylo, ze jejich manazerment uhanel zakaznika o zaplaceni faktury, a ten jim ( i mym prostrednicvim) sdeloval, ze nebude nic platit dokud to nebude zprovozneno.

Skoleni se poradaj proto aby bylo za co utratit dotace.