Proč root dává prostor dezinformačním reklamám?



alex6bbc

  • *****
  • 1 636
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč root dává prostor dezinformačním reklamám?
« Odpověď #1 kdy: 31. 03. 2021, 15:36:00 »
ja myslim, ze root neovlivnuje jake reklamy se zobrazuji.
za druhe nechapu, ze ma nekdo potrebu reagovat. to je furt dezinformace sem, fejk njus tam,
kazdy snad ma svuj mozek a zkusenosti, aby dokazal odfiltrovat co chce nebo nechce
a nepotrebuje nad sebou cenzora.
i kdyby tam byla reklama na pi-vodu nebo filtr zelenych elektronu do zasuvky, tak je mi to jedno.
ale abych na to psal prispevek, tak to uz je vetsi postizeni, nez podobne reklamy.

Pavouk106

  • *****
  • 2 400
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Proč root dává prostor dezinformačním reklamám?
« Odpověď #2 kdy: 31. 03. 2021, 15:40:43 »
ja myslim, ze root neovlivnuje jake reklamy se zobrazuji.
za druhe nechapu, ze ma nekdo potrebu reagovat. to je furt dezinformace sem, fejk njus tam,
kazdy snad ma svuj mozek a zkusenosti, aby dokazal odfiltrovat co chce nebo nechce
a nepotrebuje nad sebou cenzora.
i kdyby tam byla reklama na pi-vodu nebo filtr zelenych elektronu do zasuvky, tak je mi to jedno.
ale abych na to psal prispevek, tak to uz je vetsi postizeni, nez podobne reklamy.
Máš pravdu.

Na druhou stranu - pokud se těm dodavatelům reklamy nebude dávat najevo, ať s tímhle jsou do hajzlu, tak se to nikdy nezmění a bude na netu čím dál tím víc podobnýho bordelu.

Tohle by ale stálo za to povýšit - ten web se naprosto jasně snaží vypadat jako web ČT24, takže nepozornýho čtenáře (když se nepodívá na adresu) nenapadne, že to není legitimní. Svým způsobem v tom nečenichám dezinformační reklamu, ale spíš phishingový (nebo jiný podobný) web.

Pavouk106

  • *****
  • 2 400
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Proč root dává prostor dezinformačním reklamám?
« Odpověď #3 kdy: 31. 03. 2021, 15:51:34 »
Nic si od toho neslibuju, ale napsal jsem ČT...

Re:Proč root dává prostor dezinformačním reklamám?
« Odpověď #4 kdy: 31. 03. 2021, 16:08:19 »
Bohužel je to přesně tak, tahle reklama přišla z reklamního systému Google a ten tyhle problémy prostě neřeší. Takže to předám kolegyni, která to umí zpětně zablokovat. Nedokážeme s tím ale udělat nic jiného, ani tomu nijak preventivně předcházet.


Re:Proč root dává prostor dezinformačním reklamám?
« Odpověď #5 kdy: 01. 04. 2021, 10:48:42 »
Reklama je zablokovaná.

Re:Proč root dává prostor dezinformačním reklamám?
« Odpověď #6 kdy: 01. 04. 2021, 11:36:38 »
Jeste ze se nemusime spolehat na kolegyne a umime si to vyresit sami.

Re:Proč root dává prostor dezinformačním reklamám?
« Odpověď #7 kdy: 01. 04. 2021, 13:55:57 »
My máme striktně oddělené obchodní a obsahové oddělení, má to tak většina rozumných vydavatelů. Proto redakce nemá možnost nijak zasahovat do reklamy a naopak.

Pavouk106

  • *****
  • 2 400
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Proč root dává prostor dezinformačním reklamám?
« Odpověď #8 kdy: 01. 04. 2021, 18:15:52 »
Odepsali z ČT, předali to právnímu oddělení. Doufám, že se to ještě o kousíček posune (alespoň třeba k registrátorovi nebo hostingu), ale to už se nedozvíme.