VoiP od Odorik nebo Fayn?

Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #60 kdy: 13. 09. 2023, 17:02:38 »
Tohle vlákno nebylo zamýšleno jako reklamní prostor pro firmy odorik a fayn, autor vlákna chtěl zjistit zkušenosti ostatních s těmito firmami...
Nemůžeš vědět jak bylo zamýšleno vlákno když jsi tady úplně nový. Netvrdím nic o tom jak bylo vlákno zamýšleno, jen bylo podezřelé zastávání se nešifrované komunikace a vytváření falešného dojmu, že odposlech nešifrované komunikace je téměř nemožný :)

máš nějaký důkaz o tom že by tyto firmy nebyly seriózní?
Myslíš řetězec firem kudy lítá tvůj nešifrovaný VoIP hovor když telefonuješ? Nevím kolik těch firem v řetězci je a které to jsou. Podle mne to ani ty nevíš. Je tudíž bezpředmětné se bavit o jejich serióznosti. Dokážu jen odvodit, že pokud tvoje nešifrované hovory letí přes velké operátory, které mají nějaké zásady bezpečnosti, tak možnost odposlechu je menší než u menších firem nebo jednotlivců, kteří žádné takové zásady nemají.

Tak co tu vlastně chceš? Založ si vlastní vlákno a tam si sepisuj svoje slohovky...
Ve vedlejší vlákně si mám psát slohovky, že VoIP je nešifrované a dá se snadno odposlouchávat a vy tady budete hustit lidem do hlavy takové nesmysly, že "...Možnost úniku hovorů ze serverů VoIP operátora je takřka nulová..."? (To napsal tečka.) K čemu je takové lhaní? Komu tím prospějete?

jen tady rozjíždíš FUDy a obviňuješ tyto firmy z neseriózního chování jen kvůli tomu, že to nejsou molochy o tisících zaměstnanců...
Tím FUDem myslíš co? Že VoIP hovory jsou nešifrované? Ony, ale jsou nešifrované (až na výjímky, kterých je možná promile) a ty to víš.

V podstatě řešíme 3 body, které se nám pletou dohromady:
1.) Možnost odposlechu podle technologie: VoIP vs. ostatní komunikace (GSM, VoLTE, Whatsapp, email,...).
2.) Možnost odposlechu u poskytovatele služby (operátora): kontrolní orgány, bezpečnostní certifikáty.
3.) Možnost odposlechu v celém řetězci toku dat od volajícího k volanému: kvalita a možnost šifrování.

s odorikem mám zkušenost cca 5 let, stojí to 00nic a ještě mě nikdo nevydíral, takže doporučuju
Pokud si tazatel vlákna uvědomuje rizika nešifrovaného VoIP a přijímá je pro sebe i všechny kteří s ním po telefonu budou mluvit, tak jo souhlasím. Odorik je lepší. Snad jen doporučit šifrovat, alespoň směrem k ústředně když už není možnost zajistit šifrování po celé trase VoIP hovoru.


Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #61 kdy: 14. 09. 2023, 11:01:00 »
"Mám si koupit Škodu nebo VW?"

Ty hodláš jezdit po veřejných komunikací? To je nebezpečné, vždyť se furt dějí nějaké nehody...
Raději jezdi vlakem, to je jeden z nejbezpečnejších způsobů dopravy.

Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #62 kdy: 14. 09. 2023, 15:51:55 »
Zase přirovnání které kulhá na obě nohy. Analogie naší diskuze by byla spíše taková:

"Mám si koupit Trabant nebo Wartburg?"

Ani jedno auto nemá airbagy, ABS, vyztuženou karoserii a mnoho dalších bezpečnostních prvků. Obě auta se dnes vyrábí v malé dílně kde pracují 2 zaměstnanci. Obě auta jsou srovnatelně nebezpečná. Pokud jste si tohoto rizika vědom a přijímáte toto riziko pro sebe i svoje spolucestující, tak si kupte Trabant, dá se sehnat za trochu lepší cenu. Mnohem bezpečnější jsou moderní Škoda nebo VW, které mají airbagy, ABS..., a které se vyrábí ve velké firmě kde jsou nastaveny kontrolní mechanismy, které jsou ve velkých firmách obvyklé (chlubí se i certifikátem bezpečnosti podle ISO).

Pokud by se v diskuzi objevili lidé, kteří by tvrdili, že Trabant je stejně bezpečný jako moderní Škoda, oponoval bych jim úplně stejně jako jsem oponoval tobě a dalším v této diskuzi, kteří tvrdili, že nešifrované VoIP provozované malými operátory (nebo jednotlivci) je srovnatelně bezpečné jako jiné moderní formy šifrované hlasové komunikace provozované velkými operátory (poskytovateli aplikací).
« Poslední změna: 14. 09. 2023, 15:56:35 od LarryLin »