Domácí pracovní sestava

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #15 kdy: 07. 08. 2024, 10:42:28 »
Délka kabelů nejspíš nebude dostatečná (limituje to útlum signálu), pokud tedy nebudete mít štěstí a nebudete to tahat například jen skrze zeď.

Vzdáleně se připojovat - jak? Předpokládám že se řeší desktop na práci, přes VNC bych celý den rozhodně nepracoval, RDP je lepší ale to už chce Windows...


Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #16 kdy: 07. 08. 2024, 11:14:11 »
jsem videl nejake extendery co protlacily 2x 4k a usb a samozrejme ethernet skrz jeden opticky kabel.
ale stalo to 1000+USD. nepamatuji si protokol, proprietarni nebo TB4?


to je zajimava vec k diskuzi jestli z kumbalu kde je pc tahat plnotucnou kabelaz pro monitor, klavesy, mys, atd.

nebo se jen po siti pripojit vzdalene z notebooku.

RDa

  • *****
  • 2 622
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #17 kdy: 07. 08. 2024, 11:27:56 »
jsem videl nejake extendery co protlacily 2x 4k a usb a samozrejme ethernet skrz jeden opticky kabel.
ale stalo to 1000+USD. nepamatuji si protokol, proprietarni nebo TB4?

Ano, opticky TBT3 kabel a diskretni dock by mohl pomoci (je to 2xDP+PCIe/USB3.1, na pcie byva povesenej ten ethernet ale to nema asi vyuziti v pripade klasicke konzole.. leda ze by pan byl embedded vyvojar a potreboval pripojit nejake udelatko lokalne pri ruce).

Horsi aspekt tohoto reseni je, ze najit desktop s TBT portem bude tezky.. delavali se ruzne addon karty, ale bylo to velice mobo-specific. Vyjimecne byva TBT3/TBT4 port treba na higend zakladovkach. Na kompatibilitu USB4 s tim TB dockem bych uplne pak nespolehal bez nejakych realnych testu - sice to ma podobne featury a rychlosti, ale cekam tam nejakou zradu.

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #18 kdy: 07. 08. 2024, 11:51:16 »
Z jineho konce: ma smysl delat v IT, kdyz si ani nemuzete dovolit oddelit pracovnu od loznice?

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #19 kdy: 07. 08. 2024, 11:57:16 »
Z jineho konce: ma smysl delat v IT, kdyz si ani nemuzete dovolit oddelit pracovnu od loznice?

A co když prostě nechce? Žít sám, taky bych zcela určitě nebydlel v 3+1.


Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #20 kdy: 07. 08. 2024, 12:07:51 »
A co když prostě nechce? Žít sám, taky bych zcela určitě nebydlel v 3+1.

A misto odpocinku se snazil obejit termodynamicke zakony nebo resil vrtani zdi. Ale jo, kazdy sveho stesti strojvudcem :)

Karmelos

  • *****
  • 1 026
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #21 kdy: 07. 08. 2024, 13:00:19 »
Z jineho konce: ma smysl delat v IT, kdyz si ani nemuzete dovolit oddelit pracovnu od loznice?

A co když prostě nechce? Žít sám, taky bych zcela určitě nebydlel v 3+1.
To chápu, mít pracovnu, dílnu a pokoj pro hosty chce aspoň 5+1 a aspoň dvě koupelny.
Gréta je nejlepší.

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #22 kdy: 07. 08. 2024, 13:03:47 »
A co když prostě nechce? Žít sám, taky bych zcela určitě nebydlel v 3+1.

A misto odpocinku se snazil obejit termodynamicke zakony nebo resil vrtani zdi. Ale jo, kazdy sveho stesti strojvudcem :)

Tak to je jeho věc, že chce něco, co (třeba) není možné. K tomu jsem se nevyjadřoval. Vyjadřoval jsem se k tomu, že si prý něco "nemůže dovolit". To přitom nikde nenapsal. To, že si něco mohu dovolit ještě fakt neznamená, že si to hned musím chtít zařídit nebo koupit. Pořád mi hlava nebere, jak málo lidí to dnes chápe.

A on prostě řeší, zda je možnost aby to, co chce šlo za těch podmínek, které si stanovil.

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #23 kdy: 07. 08. 2024, 14:25:23 »
Tak to je jeho věc, že chce něco, co (třeba) není možné. K tomu jsem se nevyjadřoval.

Tak urcite. Nakonec jeho rodina muze byt rada, ze netuni v loznici motorky, ze :)

Vyjadřoval jsem se k tomu, že si prý něco "nemůže dovolit". To přitom nikde nenapsal. To, že si něco mohu dovolit ještě fakt neznamená, že si to hned musím chtít zařídit nebo koupit. Pořád mi hlava nebere, jak málo lidí to dnes chápe.

Porad mi hlava nebere, jak malo lidi dnes chape, ze mit pracovnu treba v obyvaku neni tak uplne o penezich nebo velkem zarizovani, ze? Pracovni zona a klidova zona ma byt oddelena.

A on prostě řeší, zda je možnost aby to, co chce šlo za těch podmínek, které si stanovil.

Branim mu snad nejak? Klidne se muze drbat pravou rukou za levym uchem nebo chtit mit pracovnu na strope, ale proc bych mu nemohl navrhnout jine moznosti?

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #24 kdy: 07. 08. 2024, 14:47:56 »
Souhlasím s tím, kdo doporučoval tiché větráky. Měl jsem dříve desktop s 65W procesorem (i7 8700) a GPU s pasivním chladičem. SilentiumPC Fera na procesoru (tedy celkem cenově dostupný Polák, žádné raketové chlazení), jedna nějaká Noctua za dvě stovky vzadu na skříni. 2 přední větráky jsem měl odpojené, protože byly na můj vkus dost slyšet. V BIOSu nastavený režim pro CPU Normal a case na Silent. Uchladilo se to tak s velkou rezervou. Bedna (nějaký větší fractal design) byla pod stolem a když jsem k ní dal ucho, slyšel jsem slabě hučet ten chladič na CPU (Fera). Noctuu na bedně jsem na ty nízké ot. neslyšel vůbec, že je v chodu jsem poznal jen podle toho že se točila :-)  Každý má toleranci jinde, ale musel bych mít dost netopýří sluch, aby mi to v noci vadilo. Nevím co se řeší.

Teď mám pracovní zbook ještě ve "ztenčené" verzi (Firefly), v zimě se to hodí jako zdroj tepla, určitý randál to generuje téměř nonstop. Nevybíral jsem si, dostal jsem to. Obrovská výhoda stolního počítače, že jde provozovat výkonně a přitom velmi tiše.



Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #25 kdy: 07. 08. 2024, 14:53:28 »
Citace
poddotaz: jste monitorovi silenci, mate monitory na vysku, sirku, 2, 3, 4 monitory, sirokouhle??

2 monitory, jeden hlavní 27" a jeden bokem 24" na kterém ale často svítí jen prázdná plocha :-), občas odložím okno s terminálem nebo Teams, když probíhá meeting, během kterého se chci věnovat něčemu dalšímu

Práce s notebookem pro mne znamená o dost sníženou produktivitu a dělám tak jenom když musím. I hloupý jeden menší monitor a "plnotučná" klávesnice s myší je velký "boost".
« Poslední změna: 07. 08. 2024, 14:55:03 od premekv »

Maor

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #26 kdy: 07. 08. 2024, 15:18:13 »
Délka kabelů nejspíš nebude dostatečná (limituje to útlum signálu), pokud tedy nebudete mít štěstí a nebudete to tahat například jen skrze zeď.

Vzdáleně se připojovat - jak? Předpokládám že se řeší desktop na práci, přes VNC bych celý den rozhodně nepracoval, RDP je lepší ale to už chce Windows...
Řešení je pro grafický desktop je spousta, asi nejlepší v LAN je gamestream/moonlight, ale tam už je oznámeno EOL a netuším jak dobrá je náhrada sunshine, ale asi to bude použitelné. Pak jsou dobré komerční, seděl jsem u nějakého vmware a člověk nepozná, že to běží vzdáleně. Komerční licence je ale drahá sranda.
Teamviewer nebo NoMachine jsou na RDP taky fajn, ale třeba video ve webovém prohlížeči tam trochu trpí. Pro pracovní použití by člověk měl mít licenci, pro soukromé je to freeware, ceny nejsou nijak strašné.

Začal bych u Sunshine a jen pokud by se mi to nelíbilo, tak bych investoval do aktivních kabelů. Než řešit thunderbolt, tak bych vzal prostě DP a USB3.

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #27 kdy: 07. 08. 2024, 17:16:20 »
Tak to je jeho věc, že chce něco, co (třeba) není možné. K tomu jsem se nevyjadřoval.

Tak urcite. Nakonec jeho rodina muze byt rada, ze netuni v loznici motorky, ze :)

O žádné rodině nikde nepsal.

Vyjadřoval jsem se k tomu, že si prý něco "nemůže dovolit". To přitom nikde nenapsal. To, že si něco mohu dovolit ještě fakt neznamená, že si to hned musím chtít zařídit nebo koupit. Pořád mi hlava nebere, jak málo lidí to dnes chápe.

Porad mi hlava nebere, jak malo lidi dnes chape, ze mit pracovnu treba v obyvaku neni tak uplne o penezich nebo velkem zarizovani, ze? Pracovni zona a klidova zona ma byt oddelena.

Tak znovu: kdybych žil sám, opravdu nebudu bydlet ve 3+1. Bydlel bych v nějakém malém 1+kk. V jakém obýváku?

A mimochodem, my třeba doma žádný obývák nemáme a to je nás sedm. Odjakživa máme jen ložnice, kuchyň, pracovnu/sklad, kde navíc občas někdo spí a hernu/jídelnu s knihovnou (což se asi nejvíc blíží tomu vašemu "obýváku"). Takže tu máme další českou obsesi anebo obývací pokoj :D

Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #28 kdy: 07. 08. 2024, 17:50:05 »
O žádné rodině nikde nepsal.

Ale maminku a tatinka snad ma, co? Nebo myslite, ze to je AI?

Tak znovu: kdybych žil sám, opravdu nebudu bydlet ve 3+1. Bydlel bych v nějakém malém 1+kk. V jakém obýváku?

To je mi lito.

A mimochodem, my třeba doma žádný obývák nemáme a to je nás sedm. Odjakživa máme jen ložnice, kuchyň, pracovnu/sklad, kde navíc občas někdo spí a hernu/jídelnu s knihovnou (což se asi nejvíc blíží tomu vašemu "obýváku"). Takže tu máme další českou obsesi anebo obývací pokoj :D

Vy jste tak svetovy! Nevedel jsem, ze nejste prislusnikem zapadniho kulturniho okruhu.
https://en.wikipedia.org/wiki/Living_room

PS jestli snad jsem se Vas nejak dotkl, prosim o prominuti, jsem jen pitomy cechacek, co chodi curat na zachod a ne do kuchyne.

Buldr

  • ***
  • 141
    • Zobrazit profil
Re:Domácí pracovní sestava
« Odpověď #29 kdy: 07. 08. 2024, 19:49:40 »

Doporučoval jsem celkové odhlučnění, protože když zaplatím 5-6 tisíc za odhlučnění a dám do toho hlučnou kartu, potom ty peníze vyletí oknem. Pořádně, nebo raději vůbec.

Jak sám vidíte, mám na VGA nasazené Arctic Accelero Xtreme IV, Arctic VRM + VRAM kit, pokud karta nemá samostatný VRM blok. Dnes se to už tolik neprodává, ale koupit se dají, stejně jako spony pro uchycení a chladiče. Na kratších kartách (Quadro) Twin Turbo III.

Dnes frčí voda a najít potřebné bloky není zase takový problém, do skříně pak stačí umístit radiátory a tiché chladiče s vyšším statickým tlakem např.: Be Quiet! – jsou stejně tiché, stejně drahé, ale mají vyšší statický tlak (protlačí více vzduchu skrz radiátor). Voda má tu výhodu, že jde poskládat naprosto libovolně, stejně tak lze umístit i odhlučnit čerpadlo. A protože tu padají nápady „šoupnout to za zdi“, není problém protáhnout tam dvě hadice, seskupit radiátory a čerpadlo. Mj. by tím odstranili omezení a nevýhody „vzdálených řešení“.
Carpe diem