Levné hostování velkého množství dat

Re:Levné hostování velkého množství dat
« Odpověď #45 kdy: 14. 02. 2024, 03:47:43 »
> Jinak take premyslim, zda do Hetzeru jit.

Mám tam malý server 16GB/8core/30€. Tuším že traffic je do 20TB zdarma. Linka zhruba 1.5Gbps. Za poslední rok 1 výpadek na zhruba 10 hodin. Žádné info ani omluva, když jsem se zeptal co se stalo, řekli mi, že na node kde běží můj server musela být provedena urgent maintenance.


Re:Levné hostování velkého množství dat
« Odpověď #46 kdy: 14. 02. 2024, 04:20:13 »
Tady mají sice malý HDD ale unmetered traffic za 96$. Možná by to šlo spojit s úložištěm, které není dostupné všem z internetu, ale poze jednomu účtu (typu ulozto). https://www.fdcservers.net/configurator?fixedFilter=20&fixedFilterType=bandwidth_option

Re:Levné hostování velkého množství dat
« Odpověď #47 kdy: 14. 02. 2024, 11:49:30 »
jtrmal

Uz Te napadlo, do ceho by jsi sel ?

Sli jsme do toho Hetzneru, vzal jsem tu SX64 masinu za cca 80 euro/mesic. Pocital jsem to a ono je to v zasade cena elektriny (8KC/kW). Nahodit to byla docela hracka, vcetne semi-automaticke instalace debianu z jejich install environmentu a dalsich veci. Zatim jen pozitivni zkusenosti. Bylo by fajn, kdyby poskytovali lepsi monitoring, nez ted, ale holt to resim vlastni instanci zabbixu.


Re:Levné hostování velkého množství dat
« Odpověď #49 kdy: 18. 02. 2024, 01:15:53 »
MarekKnapek

Hetzer vypada nejlevneji. Okolo 1 Euro za TB, tedy 100 Eur za 100 TB. Traffic maji psany jako unlimited a tak zlezi hlavne na dostatecnem mistu na disku a pripojce. Da se i dostat pod 0.2-0.1 Eur za TB. Pod 0.2 Eur za TB se dneska v Praze da dostat i s domaci pripojkou (dokud traffic nebude nekomu divny). Stejne tak pisi  neomezene i u OVH.

Microsoft, Amazon, Google cloud a dalsi (zejmena Netlify) se absolutne nevyplati, cena nesmyslna.


DV

Re:Levné hostování velkého množství dat
« Odpověď #50 kdy: 18. 02. 2024, 09:33:06 »
A máte nějaký tip na nejlepší službu s poměrem cena/výkon, co zvládá i přejmenování složek? Ty, co jsou postavené na owncloudu/nextcloudu to nezvládají a nutí mě to zůstat u Dropboxu...