Neproplacená faktura

Re:Neproplacená faktura
« Odpověď #30 kdy: 21. 08. 2023, 07:46:49 »
a moje okoli to zazilo nekolikrat. predevsim slo o mensi ceska sro. strasne rady neplati posledni fakturu. faktura se neprije, rozporujeatd.

(ovsem o Metrostavu se uz dlouho traduje, ze subdodavatele nemuzou pocitat s poslednimi 3 fakturami, si to musi rozpocitat to tech predchozich (a doufat, ze pravy ty nejsou ty "posledni"

ked som kedysi davno (ako hovorim detom: ani Youtube este neexistoval :) ) vystavoval prvu fakturu, tak som nieco taketo ocakaval a tomu som prisposoboval celkovy pristup. Na moje velke prekvapenie, za tie desatrocia som sa mi jediny krat stalo, ze protistrana chcela zaplatit menej.

Niekto musi mat v zivote stastie, tak preco by som to nemohol byt ja ;).


Re:Neproplacená faktura
« Odpověď #31 kdy: 21. 08. 2023, 10:22:06 »
Je to otazka i typu projektu. U programovani pokladny samozky nebo datovych schranek statu se to (mozna) nestane.

docela nedavno (v poslednich dvou letech) to udelali ruzne indicke agentury (nebo zastupny pasak mezi agenturou a contractorem) nekolika mym znamym i  mne. More specificky Hays UK a Wipro, Wipro a nejaka jina pasak, SmartChoice a Infosys,   Infosys skrz dalsi 3 agentury. (Nemam moc zname v jinych indickych "firmach", tak nevim jinde. osobne jsem mel vzdy presne obracene/nejlepsi zkusenosti s Wipro).

FYI, 3 z 5  pripadu se ty peniz podarilo vyrvat a vy-vydirat do 5- 8 mesicu. 4. pripad nevim, 5. pripad chybi pulka mesice uz 12 mesicu.

Ale mnohem brutalnejsi zkusenosti mam s malymi ceskymi "sro" aka startupy. Startup je spis interni slovo a neznamena to, ze faktury nezaplatili, protoze prestali existovat. Jen meli potize nasetrit na psychopatuv vrtulnik (nedelam srandu) nebo proste "pivotovali" a zbavili se uz neuzitecneho odpadu atd.

Samozrejme je mozne rict, ze z hlediska dvacetileti a desitek projektu ta statistika je dobra?
Ale ten sileny stress, zklamani, ztracene prilezitosti, problemy rodiny...

P.S. kontrakt versus plat nikoho nezachrani, pokud se typicky startupovy psychopat zasekne "z principu a vytvari proti zaloby, kolega se soudil 7+ let (potom jsem ztratil kontakt a nervy to monitorovat

p.P.S. zpozdeni 1 faktury jak dlouho, mesic? To byste mne rozesmali.


a moje okoli to zazilo nekolikrat. predevsim slo o mensi ceska sro. strasne rady neplati posledni fakturu. faktura se neprije, rozporujeatd.

(ovsem o Metrostavu se uz dlouho traduje, ze subdodavatele nemuzou pocitat s poslednimi 3 fakturami, si to musi rozpocitat to tech predchozich (a doufat, ze pravy ty nejsou ty "posledni"

ked som kedysi davno (ako hovorim detom: ani Youtube este neexistoval :) ) vystavoval prvu fakturu, tak som nieco taketo ocakaval a tomu som prisposoboval celkovy pristup. Na moje velke prekvapenie, za tie desatrocia som sa mi jediny krat stalo, ze protistrana chcela zaplatit menej.

Niekto musi mat v zivote stastie, tak preco by som to nemohol byt ja ;).

Re:Neproplacená faktura
« Odpověď #32 kdy: 22. 08. 2023, 16:36:30 »
Tohle téma mne naštěstí snad nemusí zajímat.
Jen se mi vybavilo co jsem slyšel ještě před plyšákem.
Armáda si pořídila cosi zahraničního, dost drahého co potřebovalo 200 litrů nějakého speciálního oleje. Až sem to nebyl problém. Na dvanáctsettrojku by se naložil sud, dojelo by se do Slovnaftu a olej by se koupil. A ve Slovnaftu by se na to vystavila faktura.
Jenže se to stalo ke konci roku, v armádě se konta co by se to z nich mělo zaplatit uzavírala v půlce prosince, faktura by nepřišla včas a další konta co by se ta faktura měla zaplatit se otevírala až tak v půlce ledna, to už bylo po splatnosti, muselo by se platit penále a to se řešilo jako škoda a někdo konkrétní by ji musel zaplatit. Ale to se nikomu nechtělo, tak to drahé zařízení čekalo, až se ten olej bude moci koupit. A záruční doba běžela...

Re:Neproplacená faktura
« Odpověď #33 kdy: 22. 08. 2023, 17:28:13 »
 co projekt plnej senior kontraktoru bezici nekolik mesicu nez se zjistilo, ze se license na ten sw nekoupila  a letos uz neni budget? samozrejme se to zjistilo po tom, co se vsichni prodlouzili do konce roku...

Re:Neproplacená faktura
« Odpověď #34 kdy: 23. 08. 2023, 17:11:38 »
Prodávám služby online, mám pár set aktivních uživatelů - firem a živnostníků, a dokud jsem vystavoval faktury, tak to byl strašný opruz. Furt někdo něco reklamoval, furt jsem je musel s placením uhánět,...

Pak jsem přešel na kreditní systém - chceš službu? Nabij si kredit. Od té doby nula problémů.

Jinak souhlas, nedělal bych z nezaplacené faktury a priori problém, na 95 % to někde zapadlo a nejvíc pomáhá tu fakturu poslat v kopii i na jiný e-mail v té firmě.