Co dělat v C++?

Re:Co dělat v C++?
« Odpověď #45 kdy: 16. 06. 2023, 09:46:41 »
Jinak co se mi ještě krom simlátorů hodně líbí jsou monitorovací systémy. Myslím, že by mi můj vhled do průmyslu hodně pomohl.

https://jobs.siemens.com/careers/job/563156115915381-c-c-developer-for-condition-monitoring-system-prague-praha-hlavni-mesto-czech-republic?domain=siemens.com&microsite=siemens.com


Re:Co dělat v C++?
« Odpověď #46 kdy: 16. 06. 2023, 10:37:14 »
Áno, sú tu rady typu používaj Rust alebo používaj čokoľvek iné ako C++, to je tu typické.

Asi k tomu bude nějaký důvod.

Ako napríklad neschopnosť alebo neochota odpovedajúcich držať sa v kontexte položenej otázky?

Kontext je definovaný technológiou, oblastiami záujmu, časovými možnosťami a zámerom nájsť si zamestnanie. A potom ďalej v diskusii zámerom ďalej neštudovať.

Takže, ktorý bežne používaný softvér napísaný v Ruste je rozšírený vo vymenovaných oblastiach záujmu do tej miery, že firmy, ktoré ho vyvíjajú, prijímajú juniorov?

Ja v otázke naozaj nikde nevidím systémový softvér alebo softvér z oblasti bezpečnosti.

A ten odkaz na CAD v Ruste? Nechcem nikoho zhadzovať, ale podľa môjho skromného názoru je iba malá šanca, že ten projekt bude niekedy dokončený. Aj keď uvažujeme o tej minimalizovanej podobe, do ktorej autor dospel, keď pochopil, že v pôvodnom rozsahu to nedokončí. A o jeho rozšírení si ilúzie nerobím už vôbec. Ani keby bol projekt dokončený v pôvodnom rozsahu.

Na druhej strane, ktoré široko používané CAD aplikácie majú API v C++? Všetky?

No a keďže mám osobnú skúsenosť s tým aké komplikované je doviesť firmy ako Autodesk alebo Dassault Systemes k tomu, aby rozšírili alebo aspoň opravili správanie API, aby fungovalo tak, ako je deklarované v dokumentácii, tak si ani nechcem predstaviť aké márne by bolo požadovať API v Ruste.

A myslím, že v ostatných vymenovaných oblastiach to bude podobné.

Ja osobne proti Rustu nič nemám. Môže to byť pekný jazyk. Na nejaké veci. A na nejaké iné veci nemá zmysel sa ním vôbec zaoberať. Zvlášť ak ide o platformu, kde pre Rust nie je API. Pričom ale je v C++.

Re:Co dělat v C++?
« Odpověď #47 kdy: 16. 06. 2023, 11:49:43 »
Áno, sú tu rady typu používaj Rust alebo používaj čokoľvek iné ako C++, to je tu typické.
Asi k tomu bude nějaký důvod.
Jistě že to má důvod. C++ je dost složitý jazyk, má za sebou léta vývoje a pokud chcete všechno pokud možno hned a bez práce, není to nic pro vás.  Hraběcí rady typu „učte se až moderní rozšíření“ jsou tu k ničemu. Moderní rozšíření je užitečné, ale většinou jen řeší některé problémy předchozích verzí. K pochopení je proto nutné vědět, jaké ty problémy jsou. C++ vychází z původního čistého C, není od věci nastudovat třeba Herouta. Není to tlustospis, nic geniálního, ale jako základ stačí. Hlavní myšlenkou C++ pak bylo zapouzdřit kód i data do kompaktní struktury (třídy) a z těchto struktur vytvořit přehlednou hierarchii. Čili umravnit velké projekty. Pokud pak pochopíte z jakého důvodu byly zavedeny konstruktory, destruktory, virtuální metody, šablony a jiné, pak jste na dobré cestě. Celoživotní cestě. To bych zdůraznil – naučit se C++ dostatečně na to, abyste mohl spolupracovat s ostatními je běh na dlouhou trať. A stejně pak budete používat jen malou podmnožinu jazyka, tu kterou nejlépe znáte. A protože je to jazyk složitý váš kolega bude používat trochu jinou podmnožinu či akcent a dovedete si představit jaký je to pak chaos. Měl jsem kolegu, který z kusu kódu dokázal poznat nejen kdo to psal, ale i jakou u toho měl náladu.

Ale k tématu. Když jsem začínal, staří bardi nás nabádali abychom si zkoušeli naprogramovat nějakou jednoduchou hru. Simulátor el. obvodů je dobrá hra a pokud se o to pokoušíte sám bude to stále jen hra. Pokud to myslíte vážně, klíčová slova jsou „spice“ resp. „ngspice“. Existuje k tomu i GUI – https://ngspice.sourceforge.io/resources.html, můžete srovnávat.
Nechcete embedded, což chápu, ale na druhou stranu je takové to bare-metal programování hodně dobré na pochopení jak věci fungují. Budu za kacíře, ale začátečníkovi bych doporučil Arduino. Nenechte se zmást pojmem „wiring“, je to C++, sice dost zprasené, ale celkem funkční a s pochopitelným základem. Přeji dlouhou výdrž.

Re:Co dělat v C++?
« Odpověď #48 kdy: 16. 06. 2023, 19:59:12 »
Přece ať si každý používá, co chce, ne?

Je to jeho projekt, tak ať si to píše v C++, a ty si svůj projekt napiš třeba v rustu. Vždycky mě fascinovalo, jak někdo chce kecat druhému do toho, jak má dělat svoji práci, ale přitom není ani schopný ukázat tu svoji...

Re:Co dělat v C++?
« Odpověď #49 kdy: 26. 06. 2023, 11:10:41 »
Protoze mi zalezi na tom, aby moje odpovedi obsahovaly i konkretni veci (nejen bullshit vykriky bez realneho zakladu), prikladam i neco, co si myslim (na zaklade toho, co tazatel ptal), ze by mohlo byt vhodny.

https://search.jobs.barclays/job/prague/junior-c-developer-graduates-wanted/13015/49957861568

(ne, v Barclays nedelam).


Re:Co dělat v C++?
« Odpověď #50 kdy: 26. 06. 2023, 16:35:04 »
Protoze mi zalezi na tom, aby moje odpovedi obsahovaly i konkretni veci (nejen bullshit vykriky bez realneho zakladu), prikladam i neco, co si myslim (na zaklade toho, co tazatel ptal), ze by mohlo byt vhodny.

https://search.jobs.barclays/job/prague/junior-c-developer-graduates-wanted/13015/49957861568

(ne, v Barclays nedelam).
ja jo, a zalezi na teamu, ale treba se trefit do naseho, tak to je jak stary c++, tak starej c#... jinde jsem nepouzitelnej.. ale ja cpp nedelam, treba je obecne c++ pouzitelny a neni potreba zadny novy frameworky atd, nevim

Re:Co dělat v C++?
« Odpověď #51 kdy: 26. 06. 2023, 16:36:51 »
Kdyz bude tenhle clovek hledat jen Free, CooL a iN projekty v supermodernim C++, nesezene - jako clovek bez zkusenosti v C++ - vubec nic...