Odroid M1S nevidí SSD

Odroid M1S nevidí SSD
« kdy: 14. 07. 2024, 16:11:45 »
Ahoj,
třeba mi poradíte:
koupil jsem Odroid M1S, na jeho eMMC jsem nainstaloval HomeAssistanta. Dokoupil jsem NVME disk Lexar NM620. Pokud disk připojím přes USB port a "nvme rámeček", tak ho HomeAssistant normálně vidí a dá se použít jako datový disk. Když ho ale připojím do nvme portu na desce, tak ani ťuk. V příkazu lsblk vidím pouze tu emmc paměť, ten nvme disk jakoby neexistoval.
Přitom když do desky připojím tento SSD od Gigabyte tak funguje naprosto v pohodě...?!
Může mi, prosím, někdo zkusit poradit jak ten disk od Lexaru rozchodit přímo v desce?

Předem díky,
T.


Re:Odroid M1S nevidí SSD
« Odpověď #1 kdy: 14. 07. 2024, 20:18:16 »
Cvičně bych asi zkusil ještě nějaké PC, ale když chodí v USB redukci, tak asi chodit bude. Těžko říct, asi nějaká vzájemná "nesnášenlivost" (PCIe 3.0 ×4 vs 2.1 ×1) , nebo nějaká jiná blbost (čert ví, jestli není něco zásadního mezi specifikacemi NVME 1.3 (Gigabyte) a 1.4 (Lexar) ve vztahu k tomu Odroidu).

Re:Odroid M1S nevidí SSD
« Odpověď #2 kdy: 15. 07. 2024, 07:02:24 »
Ahoj,
díky za odpověď. M.2 port v PC mám bohužel obsazený, takže nevyzkouším, ale ten Lexar na 100% funguje. Normálně jsem na něm udělal oddíly, naformátoval je, zapsal data i přečetl. Problém asi bude opravdu v té nekompatibilitě  :(

Ještě mě napadlo, jestli nemůže mít vliv i to, že i když jsou oba nvme, tak mají rozdílný konektor?

Re:Odroid M1S nevidí SSD
« Odpověď #3 kdy: 15. 07. 2024, 08:15:41 »
"Unlike the original M1 model’s PCIe 3.0 x 2 lanes configuration, M1S has PCIe 2.1 x 1 lane. "

Gigabyte má B key a specifikuje PCIe x2, zatímco Lexar specifikuje PCIe x4. Tipnul bych si, že Lexar má problém s PCIe x1.

Re:Odroid M1S nevidí SSD
« Odpověď #4 kdy: 17. 07. 2024, 18:49:53 »
Jup, takže vyřešeno - nekompatibilita Lexaru a M1S :(
Dnes dorazil WD Red SN700 a ten taky chodí.