Firefox „sežere“ celou paměť / Manjaro

Firefox „sežere“ celou paměť / Manjaro
« kdy: 26. 01. 2022, 11:17:20 »
Ahoj, netušíte někdo proč na plně aktualizovaném desktopu s 32GB RAM Firefox s otevřenou jednou záložkou (Eurosport Player) při přehrávání videa postupně vyžere celou paměť až do vytuhnutí systému? Dá se tomu nějak předejít?
« Poslední změna: 26. 01. 2022, 13:15:25 od Petr Krčmář »


Re:Firefox "sežere" celou paměť / Manjaro
« Odpověď #1 kdy: 26. 01. 2022, 11:34:43 »
Ahoj, netušíte někdo proč na plně aktualizovaném desktopu s 32GB RAM Firefox s otevřenou jednou záložkou (Eurosport Player) při přehrávání videa postupně vyžere celou paměť až do vytuhnutí systému? Dá se tomu nějak předejít?

Těžko to profilovat když neznáme přesnou URL a i kdybychom znali, Eursport Live nemám předplacený. Ale spíš než stránku alokující paměť bych z toho v tomto případě podezříval nějaké špatně napsané rozšíření. Eurosport Player se podle profileru minimálně bez přehrávání videa chová k paměti celkem korektně.

Re:Firefox "sežere" celou paměť / Manjaro
« Odpověď #2 kdy: 26. 01. 2022, 13:33:16 »
Ahoj, netušíte někdo proč na plně aktualizovaném desktopu s 32GB RAM Firefox s otevřenou jednou záložkou (Eurosport Player) při přehrávání videa postupně vyžere celou paměť až do vytuhnutí systému? Dá se tomu nějak předejít?

Těžko to profilovat když neznáme přesnou URL a i kdybychom znali, Eursport Live nemám předplacený. Ale spíš než stránku alokující paměť bych z toho v tomto případě podezříval nějaké špatně napsané rozšíření. Eurosport Player se podle profileru minimálně bez přehrávání videa chová k paměti celkem korektně.


Ahoj Martine, díky za tip, ano paměť vyžíral uBlock Origin... Vyřešeno, děkuji!

Re:Firefox "sežere" celou paměť / Manjaro
« Odpověď #3 kdy: 31. 01. 2022, 23:51:09 »
uBlock Origin... Vyřešeno, děkuji!
bylo to při nějakém specifickém nastavení Nebo zapnuté záložce Logger?Případně bylo využití paměti vidět v Správci úloh prohlížeče (pokud ff něco takového má -  shift esc)?

Důležité je to postupně... za jak dlouho. Asi blbá otázka ale bylo to když hrálo video? Když se pauzne,ustane to?

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Firefox "sežere" celou paměť / Manjaro
« Odpověď #4 kdy: 01. 02. 2022, 14:17:54 »
Ahoj Martine, díky za tip, ano paměť vyžíral uBlock Origin... Vyřešeno, děkuji!

To je divné. V popisu rozšíření se výslovně píše: „Nezatěžuje CPU a paměť.“


Re:Firefox "sežere" celou paměť / Manjaro
« Odpověď #5 kdy: 01. 02. 2022, 16:28:29 »
Mohu potvrdit, zátěž paměti je skutečně nízká. Teď aktuálně asi po 2 týdny nonstop spouštěném prohlížeči má celých 100MB , kdy mám asi 60 tabů v 4 oknech na 4GB RAM kompu (90% commit).
Je možné že v chrome je to jinak než ve ff. taky může záležet na nějakém middleware-rozraní mezi extension a browserem, marshallingu, gc... než na "samotnym extension".

Nevím, jak autor k tomu došel a jaká má říšla.


Já mám jisté podezření na requestAnimationFrame.

Re:Firefox "sežere" celou paměť / Manjaro
« Odpověď #6 kdy: 01. 02. 2022, 20:42:45 »
Mohu potvrdit, zátěž paměti je skutečně nízká. Teď aktuálně asi po 2 týdny nonstop spouštěném prohlížeči má celých 100MB , kdy mám asi 60 tabů v 4 oknech na 4GB RAM kompu (90% commit).
Je možné že v chrome je to jinak než ve ff. taky může záležet na nějakém middleware-rozraní mezi extension a browserem, marshallingu, gc... než na "samotnym extension".

Nevím, jak autor k tomu došel a jaká má říšla.


Já mám jisté podezření na requestAnimationFrame.


Nijak detailně jsem to už nezkoumal, pouze jsem uBlock vypnul pro EP doménu. Když je záložka Eurosport Player pouze načtená, ale nepřehrává se video, paměť to nežere.

Re:Firefox "sežere" celou paměť / Manjaro
« Odpověď #7 kdy: 03. 02. 2022, 13:13:40 »
Ahoj Martine, díky za tip, ano paměť vyžíral uBlock Origin... Vyřešeno, děkuji!

To je divné. V popisu rozšíření se výslovně píše: „Nezatěžuje CPU a paměť.“

V každém softwaru je minimálně jedna chyba. A to jen do té doby, než se ji pokusíte opravit. Pak jich v něm je buď stejně nebo víc. To nevíte?