Fórum nefunguje kvůli gemius.pl

PanKapitanRUM

Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« kdy: 24. 02. 2013, 23:18:01 »
Fórum nefunguje a nenabíhá, hlásí to že se snaží načíst obsah: adcz.hit.gemius.pl...
Kapku mě to štve.  ::)

« Poslední změna: 25. 02. 2013, 08:20:39 od Petr Krčmář »


dd

Re:Fórum se ser....nefunguje
« Odpověď #1 kdy: 24. 02. 2013, 23:24:37 »
to me problemy nedela, pouzivam ghostery a tyto trackery a jejich skripty nepoustim http://www.ghostery.com/apps/gemius

TomasVoracek

Re:Fórum se ser....nefunguje
« Odpověď #2 kdy: 24. 02. 2013, 23:55:06 »
AdBlock to jistí  ;)

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Fórum se ser....nefunguje
« Odpověď #3 kdy: 25. 02. 2013, 00:13:46 »
Já mám pomocí adblocku zablokován promo footer promo a nemám problém.

Re:Fórum se nefunguje kvůli gemius.pl
« Odpověď #4 kdy: 25. 02. 2013, 08:14:54 »
To je NetMonitor - oficiální měřící systém, který se v Česku používá. Bohužel nemáme jak ovlivnit, jestli funguje nebo ne. Už jsem ale zhruba před čtrnácti dny dával na vývoj dotaz, jestli by se tyhle měřící kódy nedaly pouštět asynchronně, aby neovlivňovaly zbytek webu. Popoženu to.

Pro ostatní „podívejte, jak jsem geniální, já jsem si to zablokoval“ - tímhle přímo Roota poškozujete, protože statistika návštěvnosti je (bohužel) velmi důležitým ukazatelem při získávání inzerentů. Blokováním opticky snižujete návštěvnost Roota a zhoršujete jeho pozici. Vím, že vás to neobměkčí, ale chci, abyste věděli, že to má důsledky.

Pokud to nemá technické opodstatnění (zrovna to nefunguje a blokuje to přístup k webu), prosím zvažte zrušení toho blokovacího pravidla.


Re:Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« Odpověď #5 kdy: 25. 02. 2013, 08:25:57 »
Je nam jasne, ze to znizuje navstevnost, ale cakat niekolko sekund na to, kym sa pripoji na tu domenu dost stve. V nuzovom pripade by som to dal do nejakeho skryteho iframu, aby hlavna stranka nabehla hned. Dost otravne je to najma na strankach, ktore maju nieklko roznych monitoringov a fb like a podobnych srand.

Diskobolos

Re:Fórum se nefunguje kvůli gemius.pl
« Odpověď #6 kdy: 25. 02. 2013, 08:38:09 »
Pro ostatní „podívejte, jak jsem geniální, já jsem si to zablokoval“ - tímhle přímo Roota poškozujete, protože statistika návštěvnosti je (bohužel) velmi důležitým ukazatelem při získávání inzerentů. Blokováním opticky snižujete návštěvnost Roota a zhoršujete jeho pozici.

Nebreč. Toto téma už tu bylo...  :(

lobo

Re:Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« Odpověď #7 kdy: 25. 02. 2013, 11:52:43 »
"Už jsem ale zhruba před čtrnácti dny dával na vývoj dotaz, jestli by se tyhle měřící kódy nedaly pouštět asynchronně, aby neovlivňovaly zbytek webu."

- to by mala byt asi prva vec pri designovani aplikacie -  to co nemozes ovplyvnit(rychlost, stabilitu,...) ide async v background threade

Re:Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« Odpověď #8 kdy: 25. 02. 2013, 12:22:10 »
Tak mám odpověď, podle všeho to asynchronní je. Bude se to dál zkoumat.

„Měřící kódy Google a Gemius jsou asynchronní a jak jsme právě ověřili (přenastavením příslušných domén na nesprávnou IP), jejich nefunkčnost rozhodně nemůže bránit zobrazení stránky. Projevuje se to jedině tak, že se dole točí kolečko načítání a je tam vidět, na co to čeká. Obávám se ale, že s tím nic neuděláme, to je podle mě vlastnost prohlížeče.

Mohli by tedy případně ti stěžovatelé upřesnit, jestli se jim opravdu nezobrazila stránka, nebo jim vadí jen tenhle drobný detail?“

Re:Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« Odpověď #9 kdy: 25. 02. 2013, 12:26:11 »
Mohli by tedy případně ti stěžovatelé upřesnit, jestli se jim opravdu nezobrazila stránka, nebo jim vadí jen tenhle drobný detail?“
Mne to delalo asi dva tri dny, dneska uz ne.

Rozhodne to ale nebylo asynchronni - cekalo se na gemius.pl a az potom se nacetl root.

Re:Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« Odpověď #10 kdy: 25. 02. 2013, 12:30:20 »
Já jsem jim taky napsal, že se mi to občas stane. Stránka stojí, je prázdná a čeká. Stačí reload a okamžitě to tam nahupsne. Dělá mi to v Chrome. Má někdo stejný problém v jiném prohlížeči?

Re:Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« Odpověď #11 kdy: 25. 02. 2013, 12:31:29 »
Mne to taky dela v Chrome. Na jinem prohlizeci jsem nezkousel.

Re:Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« Odpověď #12 kdy: 25. 02. 2013, 13:00:04 »
Tak asi máme rozuzlení: „Ten gemius se používá ještě na počítání zobrazení reklam a ověřil jsem si, že nefungující adcz.hit.gemius.pl (stejně jako cz.adocean.pl) tu stránku zasekne.“

Blabla

Re:Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« Odpověď #13 kdy: 25. 02. 2013, 13:41:18 »
O víkendu mi to taky nefungovalo, načetla se bílá stránka a konec.

Re:Fórum nefunguje kvůli gemius.pl
« Odpověď #14 kdy: 25. 02. 2013, 14:05:48 »
Tohle musí vyřešit NetMonitor (Gemius). Zjistíme od nich, jestli mají k dispozici asynchronní kód pro měření reklam.